Počasie na Malorke počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Malorka

Aktuálne počasie Malorka
12 °C
Pocitová: 9 °C
do 14°C
Maximálna denná
od 2°C
Minimálna nočná
-
Riziko zrážok
74%
Vlhkosť
08:52
Východ slnka
19:10
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 9 až 14 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 4 do 9 °C. Nočné teploty budú dosahovať 2 °C až 7 °C, priemerne 4 °C. Bude fúkať severovýchodný vietor rýchlosťou 8 km/h až 28 km/h.

Malorka teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Malorka

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Jún až September, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Najväčší z Baleárskych ostrovov, Malorka, láka dovolenkárov nielen krásnym prostredím, ale tiež celoročne príjemným počasím. Na ostrove si užijete až 300 dní zaliatych slnkom. V letných mesiacoch stúpajú teploty k horúcim 30ºC. More je najteplejšie v auguste. Voda sa ohreje na 26ºC.

Malorka má typické stredomorské podnebie, pre ktoré sú typické príjemné teploty počas celého roka. Letá sú veľmi teplé a suché a zimy daždivé a mierne. Celé Baleárske ostrovy vrátane Malorky sú však ovplyvňované azorskou tlakovou výšou a nížou od Atlantického oceánu. Treba preto počítať s výkyvmi počasia. Počasie nie je tak stabilné, ako sme zvyknutí v iných prímorských destináciách. Celé Baleárske ostrovy sú veterné. Vietor zo severu je silný, môže dosiahnuť rýchlosť až 100 km za hodinu. Najchladnejšími mesiacmi sú január a február s priemernými teplotami okolo 10ºC sprevádzané dažďovými zrážkami. V letných mesiacoch stúpa teplota k 30ºC. Horúčavy zmierňuje príjemný vánok prichádzajúci od mora.

 

Počasie na Malorke podľa jednotlivých mesiacov

Mesiac

Počasie

Január

Januárové denné teploty dosahujú priemernú hodnotu 14ºC a nočné 6ºC. More má teplotu 15ºC. Počítať treba aj so zrážkami. Padne zhruba 65 mm.

Február

Vo februári pretrváva chladné počasie s dennou teplotou 14ºC a nočnou 6ºC.  More je studené, 15ºC. Spadne približne 54 mm dažďových zrážok.

Marec

Marec prináša príjemné denné teploty okolo 16ºC. Noci však ostávajú naďalej chladné s teplotou 7ºC. Teplota mora 14ºC. Zrážky: 54 mm.

Apríl

Teploty sa zvýšia len veľmi mierne. Denná teplota – 17ºC, nočná teplota – 9ºC, teplota mora –  15ºC. Zrážky: 54 mm.

Máj

Príjemne teplé dni s teplotami okolo 21ºC striedajú ešte stále dosť chladné noci s teplotou 12ºC. More má teplotu 18ºC. Padne zhruba 36 mm zrážok.

Jún

V júni sa oteplí na 25ºC počas dňa a 16ºC počas noci. Vzrastie aj teplota mora a to na 22ºC. Zrážky ubúdajú. Padne asi 18 mm. V júni si užijete 10 hodín jasného slnečného svetla.

Júl

Maximálna denná teplota sa pohybuje v priemere okolo 29ºC. Vyššie teploty sprevádza zvýšená vlhkosť vzduchu. Nočné teploty sú príjemné – 19ºC. More sa oteplí na 25ºC. Zrážky zanedbateľné. Vychutnáte si 11 hodín slnečných lúčov.

August

V auguste pretrvávajú denné teploty okolo 29ºC so zvýšenou vlhkosťou vzduchu. Teplé noci okolo 20ºC. More má teplotu 26ºC. Zrážky mierne, 25 mm. 10 hodín jasného slnečného svetla.

September                                                     

Teploty sa zmiernia na 26ºC počas dňa a 17ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je mierna. Teplota mora 25ºC. Padne zhruba 60 mm zrážok.

Október

Denné teploty klesajú na 22ºC a nočné na 14ºC. Teplota mora sa zníži na 22ºC. Zrážky pribúdajú: 98 mm.

November

Príjemné denné teploty okolo 18ºC klesajú v noci na chladných 10ºC. More sa ochladí na 19ºC. Očakávajte, že padne 84 mm zrážok.

December

Denná teplota – 15ºC, nočná teplota – 8ºC, teplota mora – 16ºC. Padne približne 78 mm dažďových zrážok.

 

Počasie na Malorke podľa lokality

Východné pobrežie a centrálna časť

Výrazný vplyv na charakter počasia má pohorie Tramuntana, ktoré chráni väčšinu územia pred silnejším chladným počasí. Vďaka pohoriu padne v tejto časti Malorky najmenej zrážok.

 

Západné pobrežie

Západné pobrežie je menej slnečné. Tlakové systémy tvoria mraky z oblasti pohoria, ktoré postupujú smerom na západ.

 

Úpätie pohoria Tramuntana

Na úpätí padne najväčšie množstvo zrážok na celom území Malorky.

 

Kedy ísť na Malorku

Na pravú letnú dovolenku spojenú s opaľovaním a kúpaním je najvhodnejšie obdobie od júna do polovice septembra. Teploty sa šplhajú k veľmi teplým 30ºC. Krajinu si však vychutnáte tiež v jarnom či jesennom období s dennými teplotami okolo 20ºC.

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: