Tipy na fakultatívne výlety - Malorka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Malorka, najväčší z Baleárskych ostrovov, je dobre známym a obľúbeným letoviskom. Svojim návštevníkom ponúka krásne piesočnaté pláže s palmovými hájmi i borovicovými lesmi, hory i úrodné roviny, romantické zákutia i miesta plné zábavy a tiež jedinečné historické pamiatky. Dnes vám predstavíme pár tipov na zaujímavé miesta a aktivity.

 

Valldemossa

Starobylé mestečko Valldemossa je postavené smerom na západ od hlavného mesta Palma de Mallorca. Akýmsi poznávacím znakom tohto mestečka sa stal bývalý kartuziánsky kláštor, ktorý preslávil v 19. storočí hudobný skladateľ Frederic Chopin a francúzska spisovateľka George Sandová. Prezriete si Valldemossu, úzke uličky, miesto, kde akoby zastal čas. Zážitkom je aj prehliadka paláca kráľa Sancha či továrne na výrobu skla.

Cena: dospelý 40 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 20 EUR

Mestečko ValldemossaMestečko Valldemossa (Zdroj: flickr/cc/THR Photography)

 

Palma de Mallorca

Hlavné mesto Malorky, Palma de Mallorka, patrí k najnavštevovanejším turistickým cieľom. Rozprestiera sa na južnom pobreží, je súčasne aj hlavným prístavom krajiny. Potulky starobylými uličkami vás zavedú k úchvatným historickým pamiatkam, ktorých je v meste skutočne mnoho. Spoznáte Gaudího katedrálu La Seu, šľachtické paláce z 13. storočia, kráľovský palác Almudaina i hrad Bellver.

Cena Palma de Mallorca + Valldemossa: dospelý 45 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 22,50 EUR

Katedrála La Seu v Palma de MallorcaKatedrála La Seu v Palma de Mallorca (Zdroj: flickr/cc/Lancastrian)

 

Hrad Bellver

Približne 3 kilometre smerom na západ od mesta Palma de Mallorka je postavený hrad Bellver. V 14. storočí ho vystavali na počesť kráľa Jakuba II z Mallorky. V Európe je len málo takýchto kruhových hradov. V 18. storočí sa premenil na väzenie, no dnes je hlavnou turistickou atrakciou ostrova a sídli v ňom aj múzeum.

Hrad Bellver zo 14. storočiaHrad Bellver zo 14. storočia (Zdroj: flickr/cc/ChristianHass)

 

Okruh ostrovom

Počas celodenného výletu po ostrove Malorka uvidíte výber tých najpopulárnejších miest krajiny. Putovanie začína vláčikom, ktorý vás prevezie cez pomarančovníkové a citronovníkové plantáže do mestečka Soller. V tunajšom prístave vymeníte vláčik za loď a preplavíte sa do oblasti Sa Calobra s nádhernými plážami. Zoznámite sa tiež s mestečkom Inca s tradíciou kožiarskej výroby, pohorím Sierra Tramontana s výhľadom na okolité dedinky či duchovným centrom ostrova - kláštorom Lluc.

Cena: 66 – 78 EUR

Historický vláčik v mestečku SollerHistorický vláčik v mestečku Soller (Zdroj: flickr/cc/tigertim1950)

 

Formentor

Mys Formentor sa môže pochváliť prívlastkom najčastejšie fotografovaného miesta na Malorke. Rozprestiera sa na severovýchode ostrova s útesmi, hornatými časťami a bohatou vegetáciou. Práve tu objavíte jednu z najkrajších pláží ostrova a to takmer kilometer dlhú Cala Formentor s jemným svetlým pieskom položenú v malebnej zátoke. Počas výletu navštívite aj mestečko Inca s dlhou tradíciou spracovávania kože a prístav Puerto del Pollenca.

Cena: 52 EUR

Pláž s jemným pieskom Cala FormentorPláž s jemným pieskom Cala Formentor (Zdroj: flickr/cc/JoKenworthy71)

 

Dračia jaskyňa

Cuevas Drach alebo slovensky Dračia jaskyňa je sústava štyroch jaskýň v oblasti známej ako Porto Christo. Patria sem: Čierna jaskyňa, Biela jaskyňa, Jaskyňa Luis Salvador a Francúzska jaskyňa. Prehliadka trvá približne hodinu a uvidíte aj najväčšie podzemné jazero na svete. Výlet býva spojený s prehliadkou mesta Porto Christo a mesta Manacor, ktoré sa preslávilo výrobou perál.

Cena: dospelý 44 EUR, dieťa do 12 rokov 23 EUR

Jaskyne Cuevas DrachJaskyne Cuevas Drach (Zdroj: flickr/cc/sanber2007)

 

Cuevas de Artà

K najkrajším jaskyniam vo východnej časti Malorky určite patria aj Cuevas de Artà. Nachádzajú sa na pobreží obce Capdepera, v Cap Vermell, obklopené horami. Ide o spleť jaskýň so stalaktitovou a stalagmitovou výzdobou, ktorú si môžete prezrieť počas 25 až 40 minútovej prehliadky. Teplota v jaskyni sa pohybuje okolo 18 ° C a vlhkosť vzduchu je 80%.

Cena vstupného: dospelý – 13 EUR, dieťa 7 – 12 rokov 7 EUR, dieťa do 7 rokov zadarmo

Cuevas de ArtàCuevas de Artà (Zdroj: flickr/cc/mathieuginod)

 

Plavba loďou

Obľúbeným výletom je plavba na katamaráne z prístavu Palma de Mallorca popri pobrežiu. Nasleduje zastávka na kúpanie na krásnej pláži, obed a plavba pokračuje do oblasti Camp de Mar. Vychutnávate si okolitú prírodu a oddychujete pri tónoch živej hudby, ktorá hrá na lodi.

Cena: dospelý 63 EUR, dieťa do 12 rokov 32 EUR

Pláž v stredisku Camp de MarPláž v stredisku Camp de Mar (Zdroj: flickr/cc/David 1950)

 

Marineland

V Marinelande pri meste Calviá sa zabavia deti i dospelí. Známy je najmä vďaka výskumu delfínov a ďalších morských živočíchov, no to rozhodne nie je všetko. Uvidíte predstavenie s cvičenými delfínmi, tuleňmi, papagájmi, akvárium so žralokmi, tučniaky a mnoho ďalších živočíchov vo výbehoch a akváriách.

Cena z juhu: dospelý cca 24 EUR, dieťa cca 8 - 17 EUR

Cena zo severu a východu: dospelý cca 42 EUR, dieťa cca 28 EUR

Vystúpenie delfínov v MarinelandeVystúpenie delfínov v Marinelande (Zdroj: flickr/cc/iShot Photography)

 

Aqualand v El Arenal

Zábavu a trochu adrenalínu zažijete v zábavnom vodnom svete Aqualand v El Arenal. Z atrakcií sú zastúpené šmykľavky, kde zažijete vzrušenie ako Kamikadze, Formula, Tornado, Bláznivá jazda a atď. No sú tu aj priestory, kde sa zabavia malé deti a relaxačné miesta. Dospelých poteší najmä jacuzzi či pokojná rieka.

Cena: dospelý 42 EUR, dieťa do 12 rokov 26 EUR

Aqualand v El ArenalAqualand v El Arenal (Zdroj: flickr/cc/Burkazoid)

 

Folklórny večer

Počas jedného večera si vychutnáte predstavenie folklórneho súboru, spoznáte melódie miestnej hudby a samozrejme nechýba ani bohatá večera zo samých miestnych špecialít. Program sa nekončí, práve naopak...uvidíte i vystúpenie baletu, rôznych spevákov a tanečníkov či vystúpenie kúzelníka.

Cena: 70 EUR

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: