Najkrajšie pláže na Malorke

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 17:00

 

Východne od pevniny Španielska leží najväčší z Baleárskych ostrovov, obľúbené dovolenkové miesto - ostrov Malorka. Nájdete tu rozmanité pláže od dlhých piesočnatých po kamenisté, rušné miesta i pokojné pláže ukryté v zátokách s vápencovými útesmi, množstvo aktivít a  pestrých služieb. Dnes vám tie najkrajšie pláže Malorky ukážeme.

 

Cala Formentor

Jednu z najkrajších pláží Malorky, takmer kilometer dlhú pláž Cala Formentor, môžete navštíviť na severe ostrova v zálive Pollenca. Pláž z jemného bieleho piesku s krištáľovo čistou vodou lemujú píniové háje a kulisu dotvárajú hory. Kvality pláže boli ocenené  Modrou vlajkou. Je ľahko dostupná pešo, autobusom či loďou. Patrí k najpopulárnejším plážam ostrova, takže treba počítať s množstvom dovolenkárov.

Obľúbená pláž Cala Formentor (Zdroj: flickr/cc/JoKenworthy71)

 

Port de Pollença

Dlhá piesočnatá pláž Port de Pollença alebo tiež Puerto Pollensa sa nachádza na severovýchodnom pobreží Malorky pri mestečku s rovnomenným názvom. Oblasť je pokojná, vhodná na kúpanie, len počas hlavnej sezóny sa môže stať, že sem príde viac turistov i miestnych obyvateľov.

Port de Pollença (Zdroj: flickr/cc/ChrsMayr)

 

Alcudia Beach

Približne tri kilometre jemného svetlého piesku a pokojná voda v mori láka množstvo turistov na krásnu pláž Alcudia Beach v severne položenom letovisku Alcudia. Najkvalitnejšia časť je trochu ďalej od prístavu smerom k Playa de Muro. Ľahko dostupná je autobusom či autom, parkovacie miesta sú blízko pláže.

Pláž Alcudia v rovnomennom stredisku (Zdroj: flickr/cc/whipmedia)

 

Cala Esmeralda

Na okraji letoviska Cala d'Or na juhovýchodnom pobreží leží v malej zátoke pláž Cala Esmeralda. Takmer nedotknutú pláž obmýva zelenkasté more, v okolí je len pár hotelov a nejaká ta reštaurácia. Parkovacie miesta sú k dispozícii bezplatne priamo pri pláži.

Cala Esmeralna na okraji letoviska Cala d'Or (Zdroj: flickr/cc/Andy_BB)

 

Cala Gran

Cala Gran je ďalším pekným miesto v letovisku Cala d'Or na juhovýchodnom pobreží Malorky. Výstavba hotelov a čoraz zvyšujúci sa prílev dovolenkárov neubralo tomuto miestu na kráse a stále si udržiava nedotknutý charakter. Z oboch strán sa týčia útesy s borovicovými stromami. Pláž je tak chránená, kúpanie príjemné. Odporúčame pre všetky vekové kategórie vrátane rodín s deťmi.

Cala Gran v letovisku Cala d'Or (Zdroj: flickr/cc/rhona_currie)

 

Cala Pi

17 km od mestečka Llucmajor na južnom pobreží objavíte pláž Cala Pi s vysokými útesmi a borovicovými stromami. Túto malú pláž tvorí jemný svetlý piesok, ktorý obmýva tyrkysovo sfarbená voda v mori. Súčasťou pláže je aj plážový bar.

Cala Pi na južnom pobreží (Zdroj: flickr/cc/mark_kram.23)

 

Cala Agulla

Pláž Cala Agulla na severovýchode Malorky ponúka svojim návštevníkom jemný zlatistý piesok, čistú vodu a prostredie borovicového lesa. Dlhá je približne 520 metrov s priemernou dĺžkou 50 metrov. Najlepší prístup na pláž je z Capdepera.

Cala Agulla na severovýchode (Zdroj: flickr/cc/Tuscasasrurales)

 

Cala Llombards

V tichej zátoke na juhovýchodnom pobreží sa tiahne úzky dlhý pás svetlého piesku - pláž Cala Llombards. Pláž lemujú borovicové stromy. Vďaka plytkej a pokojnej vode je vhodná aj pre tie najmenšie deti. Ideálne miesto na oddych v tichej lokalite. Pri pláži je aj veľké bezplatné parkovisko.

Pláž Cala Llombards (Zdroj: flickr/cc/dirkvorderstrasse)

 

Cala Mayor

Cala Mayor je pláž rozprestierajúca sa 4 km západne od mesta Palma de Mallorca. Do povedomia sa dostala vďaka letnej rezidencii španielskej kráľovskej rodiny a vďaka pobytu známeho surrealistického maliara Joána Miroa. Poskytuje príjemné prostredie v malebnej zátoke, možnosti občerstvenia možnosť prenajať si ležadlá, no parkovisko pláž nemá.

Cala Mayor v malebnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/Glauber & Gabi)

 

Camp de Mar

Piesočnatú pláž Camp de Mar spoznáte, keď sa vydáte na juhozápadné pobrežie ostrova. Pláž identifikujete podľa ostrovčeka s reštauráciou neďaleko pobrežia. K dispozícii je prenájom ležadiel, slnečníkov, vodných bicyklov, rampy pre osoby so zdravotným postihnutím a záchranári.

Piesočnatá pláž Camp de Mar (Zdroj: flickr/cc/Andrew Stopford)

 

Ses Covetes

Pláž Ses Covetes sa nachádza na južnom pobreží ostrova v oblasti známej ako Es Trenc. Pláž tvorí jemný svetlý piesok a priezračná voda, no more je otvorené, a tak treba počítať aj s väčšími vlnami. Táto malá pláž meria len cca 300 metrov pri priemernej šírke 25 metrov.

Pohľad na Ses Covetes (Zdroj: flickr/cc/Toni_Darder)

 

Cala Torta

Priam idylickú pláž Cala Torta v krásnej zátoke navštívte v severovýchodnej časti ostrova. Piesok je jemný, svetlý a čistý, voda priezračná. Vytvárajú sa tu občasné vlny, čo ocenia milovníci surfovania. Sú tu tiež dobré podmienky na šnorchlovanie.

Cala Torta v krásnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/Morfheos)

 

Playa de Muro

Na severnom pobreží ostrova v blízkosti letoviska Alcudia leží pláž Playa de Muro. Pláž ocenená Modrou vlajkou je známa kvalitou svetlého piesku a krištáľovo čistou vodou, dokonca má vytvorený bezbariérový prístup pre osoby so zdravotným postihnutím. Lemovaná je dunami a borovicovými stromami.

Playa de Muro (Zdroj: flickr/cc/derekuk2000)

 

Playa de Palma

Túto pláž nájdete 12 km od Palma de Mallorca, 10 minút od letiska. Okrem výhodnej polohy ponúka dovolenkárom krásne čistý piesok, tyrkysovo sfarbenú vodu a mierne vlny, v ktorých sa môžete vyblázniť. Pláž je dlhá viac ako 4 kilometre.

Pohľad na pláž Playa de Palma (Zdroj: flickr/cc/vauku1972)

 

Can Picafort

Za plážou Can Picafort sa musíte vydať na sever ostrova, 10 km od Alcudia. Ide o veľmi rušnú a vyhľadávanú pláž s krásnym svetlým pieskom a kvalitnou vodou v mori. Je plne vybavená s bohatými službami, ležadlá a slnečníky na prenajatie, veľa obchodov, reštaurácií a barov.

Pláž Can Picafort (Zdroj: flickr/cc/Maddin5D)