Najkrajšie pláže na Malorke

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Východne od pevniny Španielska leží najväčší z Baleárskych ostrovov, obľúbené dovolenkové miesto - ostrov Malorka. Nájdete tu rozmanité pláže od dlhých piesočnatých po kamenisté, rušné miesta i pokojné pláže ukryté v zátokách s vápencovými útesmi, množstvo aktivít a  pestrých služieb. Dnes vám tie najkrajšie pláže Malorky ukážeme.

 

Cala Formentor

Jednu z najkrajších pláží Malorky, takmer kilometer dlhú pláž Cala Formentor, môžete navštíviť na severe ostrova v zálive Pollenca. Pláž z jemného bieleho piesku s krištáľovo čistou vodou lemujú píniové háje a kulisu dotvárajú hory. Kvality pláže boli ocenené  Modrou vlajkou. Je ľahko dostupná pešo, autobusom či loďou. Patrí k najpopulárnejším plážam ostrova, takže treba počítať s množstvom dovolenkárov.

Obľúbená pláž Cala FormentorObľúbená pláž Cala Formentor (Zdroj: flickr/cc/JoKenworthy71)

 

Port de Pollença

Dlhá piesočnatá pláž Port de Pollença alebo tiež Puerto Pollensa sa nachádza na severovýchodnom pobreží Malorky pri mestečku s rovnomenným názvom. Oblasť je pokojná, vhodná na kúpanie, len počas hlavnej sezóny sa môže stať, že sem príde viac turistov i miestnych obyvateľov.

Port de PollençaPort de Pollença (Zdroj: flickr/cc/ChrsMayr)

 

Alcudia Beach

Približne tri kilometre jemného svetlého piesku a pokojná voda v mori láka množstvo turistov na krásnu pláž Alcudia Beach v severne položenom letovisku Alcudia. Najkvalitnejšia časť je trochu ďalej od prístavu smerom k Playa de Muro. Ľahko dostupná je autobusom či autom, parkovacie miesta sú blízko pláže.

Pláž Alcudia v rovnomennom strediskuPláž Alcudia v rovnomennom stredisku (Zdroj: flickr/cc/whipmedia)

 

Cala Esmeralda

Na okraji letoviska Cala d'Or na juhovýchodnom pobreží leží v malej zátoke pláž Cala Esmeralda. Takmer nedotknutú pláž obmýva zelenkasté more, v okolí je len pár hotelov a nejaká ta reštaurácia. Parkovacie miesta sú k dispozícii bezplatne priamo pri pláži.

Cala Esmeralna na okraji letoviska Cala d'OrCala Esmeralna na okraji letoviska Cala d'Or (Zdroj: flickr/cc/Andy_BB)

 

Cala Gran

Cala Gran je ďalším pekným miesto v letovisku Cala d'Or na juhovýchodnom pobreží Malorky. Výstavba hotelov a čoraz zvyšujúci sa prílev dovolenkárov neubralo tomuto miestu na kráse a stále si udržiava nedotknutý charakter. Z oboch strán sa týčia útesy s borovicovými stromami. Pláž je tak chránená, kúpanie príjemné. Odporúčame pre všetky vekové kategórie vrátane rodín s deťmi.

Cala Gran v letovisku Cala d'OrCala Gran v letovisku Cala d'Or (Zdroj: flickr/cc/rhona_currie)

 

Cala Pi

17 km od mestečka Llucmajor na južnom pobreží objavíte pláž Cala Pi s vysokými útesmi a borovicovými stromami. Túto malú pláž tvorí jemný svetlý piesok, ktorý obmýva tyrkysovo sfarbená voda v mori. Súčasťou pláže je aj plážový bar.

Cala Pi na južnom pobrežíCala Pi na južnom pobreží (Zdroj: flickr/cc/mark_kram.23)

 

Cala Agulla

Pláž Cala Agulla na severovýchode Malorky ponúka svojim návštevníkom jemný zlatistý piesok, čistú vodu a prostredie borovicového lesa. Dlhá je približne 520 metrov s priemernou dĺžkou 50 metrov. Najlepší prístup na pláž je z Capdepera.

Cala Agulla na severovýchodeCala Agulla na severovýchode (Zdroj: flickr/cc/Tuscasasrurales)

 

Cala Llombards

V tichej zátoke na juhovýchodnom pobreží sa tiahne úzky dlhý pás svetlého piesku - pláž Cala Llombards. Pláž lemujú borovicové stromy. Vďaka plytkej a pokojnej vode je vhodná aj pre tie najmenšie deti. Ideálne miesto na oddych v tichej lokalite. Pri pláži je aj veľké bezplatné parkovisko.

Pláž Cala LlombardsPláž Cala Llombards (Zdroj: flickr/cc/dirkvorderstrasse)

 

Cala Mayor

Cala Mayor je pláž rozprestierajúca sa 4 km západne od mesta Palma de Mallorca. Do povedomia sa dostala vďaka letnej rezidencii španielskej kráľovskej rodiny a vďaka pobytu známeho surrealistického maliara Joána Miroa. Poskytuje príjemné prostredie v malebnej zátoke, možnosti občerstvenia možnosť prenajať si ležadlá, no parkovisko pláž nemá.

Cala Mayor v malebnej zátokeCala Mayor v malebnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/Glauber & Gabi)

 

Camp de Mar

Piesočnatú pláž Camp de Mar spoznáte, keď sa vydáte na juhozápadné pobrežie ostrova. Pláž identifikujete podľa ostrovčeka s reštauráciou neďaleko pobrežia. K dispozícii je prenájom ležadiel, slnečníkov, vodných bicyklov, rampy pre osoby so zdravotným postihnutím a záchranári.

Piesočnatá pláž Camp de MarPiesočnatá pláž Camp de Mar (Zdroj: flickr/cc/Andrew Stopford)

 

Ses Covetes

Pláž Ses Covetes sa nachádza na južnom pobreží ostrova v oblasti známej ako Es Trenc. Pláž tvorí jemný svetlý piesok a priezračná voda, no more je otvorené, a tak treba počítať aj s väčšími vlnami. Táto malá pláž meria len cca 300 metrov pri priemernej šírke 25 metrov.

Pohľad na Ses CovetesPohľad na Ses Covetes (Zdroj: flickr/cc/Toni_Darder)

 

Cala Torta

Priam idylickú pláž Cala Torta v krásnej zátoke navštívte v severovýchodnej časti ostrova. Piesok je jemný, svetlý a čistý, voda priezračná. Vytvárajú sa tu občasné vlny, čo ocenia milovníci surfovania. Sú tu tiež dobré podmienky na šnorchlovanie.

Cala Torta v krásnej zátokeCala Torta v krásnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/Morfheos)

 

Playa de Muro

Na severnom pobreží ostrova v blízkosti letoviska Alcudia leží pláž Playa de Muro. Pláž ocenená Modrou vlajkou je známa kvalitou svetlého piesku a krištáľovo čistou vodou, dokonca má vytvorený bezbariérový prístup pre osoby so zdravotným postihnutím. Lemovaná je dunami a borovicovými stromami.

Playa de MuroPlaya de Muro (Zdroj: flickr/cc/derekuk2000)

 

Playa de Palma

Túto pláž nájdete 12 km od Palma de Mallorca, 10 minút od letiska. Okrem výhodnej polohy ponúka dovolenkárom krásne čistý piesok, tyrkysovo sfarbenú vodu a mierne vlny, v ktorých sa môžete vyblázniť. Pláž je dlhá viac ako 4 kilometre.

Pohľad na pláž Playa de PalmaPohľad na pláž Playa de Palma (Zdroj: flickr/cc/vauku1972)

 

Can Picafort

Za plážou Can Picafort sa musíte vydať na sever ostrova, 10 km od Alcudia. Ide o veľmi rušnú a vyhľadávanú pláž s krásnym svetlým pieskom a kvalitnou vodou v mori. Je plne vybavená s bohatými službami, ležadlá a slnečníky na prenajatie, veľa obchodov, reštaurácií a barov.

Pláž Can PicafortPláž Can Picafort (Zdroj: flickr/cc/Maddin5D)

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: