Tipy na fakultatívne výlety - Španielsko

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Španielska so sprievodcom.

 

Španielsko je krajinou na juhozápade Európy, rozprestiera sa na Pyrenejskom poloostrove. Patria k  nej aj Baleárske ostrovy, Kanárske ostrovy a dve enklávy. V mysli sa nám Španielsko spája s býčimi zápasmi, sangriou či futbalovým klubom. Ponúka však oveľa viac. Predstavíme vám miesta, ktoré jednoducho musíte navštíviť. 

TIP: Pred tým ako sa začítate si pozrite našu ponuku na poznávacie zájazdy Španielsko.

 

Barcelona

Prístavné mesto Barcelona je druhým najväčším mestom. Osobitý charakter vniesol do mesta architekt Gaudí, ktorý je autorom chrámu Sagrada Familia, Bellesguard, Park Güell, Casa Mila a Casa Batló. Lákadlom mesta je aj futbalový klub a morské akvárium, ktoré je vybudované pod morskou hladinou. Pláž Playa de Mataro s bielym pieskom patrí  k najkrajším v krajine.

Cena celodenného výletu: dospelý 35 EUR, deti 22,80 EUR
Cena večerného výletu: 48,50 EUR, dieťa 33,50 EUR

Sagrada Familia je dielom Antonia Gaudího

Sagrada Familia je dielom Antonia Gaudího (Zdroj: flickr/cc/Erin Walton)

 

Madrid

Hlavné mesto, v ktorom rozhodne musíte navštíviť múzeum Museo Nacional de Prado s obrazmi od španielskych maliarov Francisca de Goyu, Diega Velázqueza, El Greca a ďalších.

Cena vstupného do  Museo Nacional de Prado: dospelý 14 EUR, dieťa do 18 rokov zadarmo

V blízkosti múzea je botanická záhrada. Ďalej nevynechajte Kráľovský palác, štadión Realu Madrid, park Parque del Retiro & Puerta Alcalá, hlavné námestie Plaza Mayor & Mercado San Miguel či divadlo Teatro Lope de Vega.

Kráľovský palác v Madride

Kráľovský palác v Madride (Zdroj: flickr/cc/Gema)

 

Santiago de Compostela

Mesto preslávené najmä púťou, ktorá vedie ku gotickej katedrále, ktorá je snáď jednou z najúžasnejších katedrál v celom Španielsku. Už od stredoveku je pre kresťanov súčasťou Svätojakubskej púte (El Camino de Santiago).

Gotická katedrála Santiago de Compostela

Gotická katedrála Santiago de Compostela (Zdroj: flickr/cc/David Cunningham)

 

Córdoba

Španielske mesto Córdoba sa nachádza na juhu krajiny v Andalúzii. Mešita v Córdobe sa označuje aj španielskym slovom mezquita. Je to pôvodne islamská mešita, ktorá bola neskôr prispôsobená pre potreby kresťanov. V meste treba navštíviť aj Calle de las flores (Ulicu kvetov) a židovskú štvrť Judería.

Cena celodenného výletu: 76 EUR

Mesto Córdoba

Mesto Córdoba (Zdroj: flickr/cc/jsalinero1)

 

Sevilla

Sevilla je centrom Andalúzie, kde nájdeme pamiatky ako kráľovský palác Reales Alcázares a Sevillskú katedrálu s vežou La Giralda. Za návštevu stojí aj Námorné múzeum či Museo de Bellas Artes s dielami od El Greca a Josého de Riberu.

Cena: dospelý 72 EUR, dieťa 54 EUR

Námestie v Seville

Námestie v Seville (Zdroj: flickr/cc/Clement Burelle)

 

Granada

Granada sa nachádza vo vnútrozemí neďaleko pohoria Sierra Nevada. Je tu postavený moslimský komplex palácov Alhambra. Za najkrajšiu stavbu v komplexe sa považuje Palacio de Nazaríes zo 14. storočia s tzv. Levím nádvorím. Pri Alhambre sú záhrady známe ako Generalife so sústavou jazierok, vodotryskami, rozmanitými stromami a kvetmi.

Cena so vstupom do Alhambry: 66 EUR

Španielske mesto Granada

Španielske mesto Granada (Zdroj: flickr/cc/Alexei Malutin)

 

Montserrat

Medzi skalami pohoria Serra de Montserrat sa nachádza benediktínsky kláštor Montserrat, ktorý je známym pútnickým miestom, dnes dôležitým náboženským centrom Katalánska. Toto miesto nájdeme asi 30 km od Barcelony. Zaujímavosťou je, že tunajšie vápencové skaly majú atypické tvary, a tak dostali mená ako Ťava či Mačacia hlava.

Cena: dospelý 41 EUR, dieťa 23 EUR

Benediktínsky kláštor Montserrat medzi skalami (Zdroj: flickr)

 

Gibraltár

Najjužnejší cíp Španielska je územím, ktoré patrí Veľkej Británii. Tvorí ho prevažne skala z vápenca, ktorá siaha do výšky nad 400 metrov. Atmosféru tohto miesta dotvárajú voľne sa pohybujúce opice - makaky magot a vynechať by ste nemali ani jaskyne sv. Michala.

Cena výletu aj so vstupom do jaskýň: dospelý 48 EUR, dieťa 36 EUR

V tejto oblasti sa voľne pohybujú opice makak magot

V tejto oblasti sa voľne pohybujú opice makak magot (Zdroj: flickr/cc/Robyn Brody)

 

Valencia

Prístavné mesto Valencia láka návštevníkov veľkolepým architektonicky riešeným múzeom, ktoré dostalo názov Mesto umenia a vedy. V meste je vybudované aj podmorské akvárium.

Vstup do múzea vedy: 8 EUR

Múzeum umenia a vedy vo Valencii

Múzeum umenia a vedy vo Valencii (Zdroj: flickr/cc/Franco Celant)

 

Národný park Teide

Na ostrove Tenerife v súostroví Kanárske ostrovy sa nachádza Národný park Teide. Neďaleko je sopka Pico de Teide. Celý park je plný zaujímavých vulkanických a geologických útvarov a sú tu aj jaskyne Samara. Výlet sa organizuje z letoviska Playa de Las Américas.

Cena: dospelý 25 EUR, dieťa 2-12 rokov 12,5 EUR

Národný park ostrova Tenerife

Národný park ostrova Tenerife (Zdroj: flickr/cc/Natalio)

 

La Fiesta Night Show

Pre milovníkov flamenga je pripravené celovečerné predstavenie španielskeho tanca flamenco s hudbou a popíjaním miestneho nápoja – sangrie.

Cena: dospelý cca 33 EUR, dieťa 16 EUR

 

Marineland

Marineland v meste Tordera je miesto plné zábavy, kde je možné sa vyblázniť na atrakciách, vidieť šou s delfínmi a tuleňmi a malú zoo.

Cena: dospelý nad 10 rokov 24 EUR, dieťa 5-10 rokov 14 EUR, dieťa 3-5 rokov 6 EUR

 

Malaga

Spojenie kultúry a odpočinku nájdete práve v tomto meste, v rodisku známeho maliara Pabla Picassa. Návšteva múzea je zážitkom. Malaga je centrom Costa del Sol, pobrežia, ktoré je jedno z najnavštevovanejších počas letných dovoleniek.

Krásny pohľad na mestoMalaga

Krásny pohľad na mesto Malaga (Zdroj: flickr/cc/Airon Zone)

 

Visiace domy

Pôvodným názvom Casas Colgadas nájdeme v Cuence v Španielsku. Ide o doslovný preklad stavieb postavených Maurmi, ktoré chránili pred vpádmi nepriateľov. Postavené sú v zle prístupnom kopcovitom teréne nad riekou či priepasťou. Takým je napr. Casa la Sirena.

 

Pláž Las Salinas na Ibize

Pláž je tvorená bielym pieskom, mierne sa zvažuje do mora. Okrem kvalitných prírodných podmienok pre trávenie dovolenky je aj táto pláž, ako mnohé iné na Ibize, lákadlom pre ľudí, ktorí sa chcú zabávať. Ibiza je už roky spájaná s hudbou a tancom a nie je tomu inak ani na pláži Las Salinas.

Čistý piesok a priezračná voda na Ibize

Čistý piesok a priezračná voda na Ibize (Zdroj: flickr/cc/PeAcH_Photos)

Poznávacie zájazdy do Španielska:

Pozrite sa aj na našu ponuku poznávacích zájazdov do Španielska, kde je k dispozícii aj slovenský delegát a celú dovolenku tak máte zabezpečenú kompletne. 

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: