Tipy na fakultatívne výlety - Ibiza

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Ibiza sa stala akýmsi synonymom dobrej zábavy a známych párty, nádherných pláží a priezračného mora, no nájdete tu toho oveľa viac. Nedotknutá príroda s bohatou vegetáciou a romantickými zákutiami, historické pamiatky, múzeá a mnohé atrakcie. Dnes vám pár tipov na zaujímavé miesta a atrakcie ponúkame.

 

Ibiza – okruh ostrovom

Výber z tých najatraktívnejších miest môžete spoznať, ak sa vydáte na okruh ostrovom. Zamierite do južnej a západnej časti a navštívite hlavné mesto Ibiza a jeho historickú štvrť Dalt Vila, soľné polia, jednu z najkrajších pláží ostrova - Las Salinas, kde si užijete kúpanie v tyrkysovo sfarbenej vode, dedinku San José, mesto San Antonio, Hippie trhy, prístav, katedrálu, promenádu v Santa Eulárii, spoznáte život miestnych obyvateľov a atď.

Cena: cca 46 EUR

Katedrála v meste Ibiza

Katedrála v meste Ibiza (Zdroj: flickr/cc/Phil Guest)

 

Mesto Ibiza

Na juhovýchodnom pobreží ostrova sa nachádza hlavné mesto s rovnakým pomenovaním Ibiza. Známe je tiež pod katalánskym názvom Ciutat d'Eivissa, Eivissa a hovorovo ho miestni volajú Vila. Bohatá história mesta sa začala písať už okolo roku 700 pred n. l. a dnes sa skladá z viacerých častí. Dalt Vila s renesančnými hradbami je najstaršia časť, Sa Penya si udržiava vzhľad s bielymi domčekmi, lákavá je časť La Marina s množstvom barov, reštaurácií a obchodov.

Hradby v najstaršej časti mesta

Hradby v najstaršej časti mesta (Zdroj: flickr/cc/Amren1985)

 

Ibiza v noci

Mnohí návštevníci tvrdia, že ostrov je najkrajší počas nočných hodín. Vydajte sa preto po kľukatých uličkách starého mesta do historickej časti Dalt Vila s katedrálou a pôsobivým prístavom v La Marina. Aj nákupy v nočných hodinách alebo návšteva Hippie trhov má úplne inú atmosféru. A ako je už o Ibize známe, v neskorých hodinách sa mení na živé miesto plné neutíchajúcej zábavy.

Cena: 34 EUR

Ibiza v nočných hodinách

Ibiza v nočných hodinách (Zdroj: flickr/cc/davienorrie)

 

San Antonio

K hlavným dovolenkovým centrám patrí okres San Antonio na západnom pobreží ostrova. Skladá sa z menších miest - San Antonio de Portmany, San Rafel de sa Creu, San Mateu d´Aubarca y Corona. V centrálnej časti je postavený pekný kostolík sv. Antonína, no najväčšie atrakcie sa nachádzajú pri San Antoniu. Je to jaskyňa s podzemnou kaplnkou zasvätenou sv. Anežke a jaskyňa Cueva des Vis s najstaršími nástennými maľbami na ostrove.

Kostol v San Antonio

Kostol v San Antonio (Zdroj: flickr/cc/alexharries)

 

San Josep

Vydajte aj do mestečka San Josep (San Jose) ležiaceho vo vnútrozemí, neďaleko najvyššej hory ostrova Sa Talaiassa. Pobrežie dlhé 80 kilometrov ponúka veľa krásnych pláží a zátok ako Ses Salines, Cala Vadella, Cala Jondal, Platges de Comte a Cala Corral. Môžete si tiež vychutnávať lokálnu atmosféru v kaviarničke alebo vyskúšať turistiku do národného parku Ses Salines a k d’es Vedra.

Kostol v San Josep

Kostol v San Josep (Zdroj: flickr/cc/O.Tsapko)

 

Formentera

Formentera je ďalším z Baleárskych ostrov, ktorý je ľahko dosiahnuteľný z Ibizy. Po približne 45 minútach plavby loďou z prístavu La Savina dorazíte na ostrov s rozlohou len 82 km². Do povedomia sa dostal vďaka nedotknutej prírode s nádhernými plážami a tyrkysovo modrou vodou. Počas výletu navštívite aj hlavné mesto ostrova - San Francesc, najvyššie položené miesto a maják Faro de la Mola.

Cena: 69 EUR

Pláž na ostrove Formentera

Pláž na ostrove Formentera (Zdroj: flickr/cc/yashima)

 

Magnetická hora Es Vedrá

Výlet začína plavbou z prístavu San Antonio popri západnom pobreží s krásnymi zátokami a malými ostrovčekmi. Po asi hodinovej plavbe dorazíte do cieľa k magnetickej hore Es Vedrá. Ide o skalnatý ostrov v južnej časti západného pobrežia s výškou 413 metrov. Je súčasťou prírodnej rezervácie Cala d'Hort.

Cena: 48 EUR

Skalnatý ostrov Es Vedrá

Skalnatý ostrov Es Vedrá (Zdroj: flickr/cc/Margolum)

 

Parque Natural de Ses Salines

Oblasť medzi najjužnejšou časťou ostrova Ibiza a najsevernejšou časťou ostrova Formentera bola vyhlásená v roku 2001 za chránenú prírodnú oblasť. 75% z celkovej rozlohy parku tvorí more. V parku sa nachádza približne 178 druhov rastlín a 210 druhov živočíchov, obzvlášť vzácne sú populácie vodných vtákov.

Parque Natural de Ses Salines

Parque Natural de Ses Salines  (Zdroj: flickr/cc/Veroxs)

 

Hippie trhy Es Canar

Milujete nákupy a radi si prezriete tradičné trhy v mieste, kde trávite dovolenku? Ak áno, určite odporúčame ísť do Punta Arabí, kde sa už od roku 1973 konajú Hippie trhy. Dnes tu nájdete až 400 stánkov s rozličným tovarom vrátane krásnych suvenírov.

Hippie trhy Es Canar

Hippie trhy Es Canar (Zdroj: flickr/cc/Enrique....)

 

Výlet loďou

Celodenný výlet a neopakovateľná plavba katamaránom sa začína v prístave pri hlavnom meste Ibizy. Budete sa plaviť cez úžinu Es Freus smerom k Formentere. Z pohodlia lode budete spoznávať pobrežie a pamiatky mesta Ibiza, vychutnáte si miestne jedlá a nápoje a zakotvíte aj na jednej z najkrajších pláží Playas de Illetas.

Cena: 75 EUR

Plavba loďou

Plavba loďou (Zdroj: flickr/cc/fAproache2012)

 

Vodný park

Spestriť dovolenku a zažiť trochu vzrušenia a zábavy môžete vo vodnom parku neďaleko najdlhšej pláže ostrova Playa d'en Bossa. Aguamar Water Park má množstvo atrakcií ako tobogany pre menších i väčších návštevníkov, kamikadze, šmykľavky, rôzne bazény aj pre malé deti, ležadlá na relax, kaviarne, priestory na piknik a mnoho iného.

Cena vstupného: dospelý 18 EUR, dieťa 10 EUR

Aguamar Water Park

Aguamar Water Park (Zdroj: flickr/cc/scottish1977)

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: