Najkrajšie pláže na Ibize

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Ak hľadáte jedny z najkrajších pláží Stredomoria, vydajte sa na ostrov Ibiza v súostroví Baleáry na západe Stredozemného mora. Nájdete tu viac ako 18 kilometrov prevažne piesočnatých pláží s rôznymi atrakciami a nočnou zábavou, ale aj pláže s romantickou atmosférou v ukrytých zátokách, tropickou vegetáciou a tyrkysovo modrou vodu. Dnes vám výber tých najkrajších pláží ponúkame.

 

Aigua Blanques

Na severovýchodnom pobreží ostrova sa tiahnu zlatisté piesky pláže známej ako Aigua Blanques alebo tiež Aguas Blancas. Úzku pláž lemujú vysoké útesy, z pôvodne nudistickej pláže sa vďaka kvalitným podmienkam na kúpanie a oddych stala pláž plná rodín s deťmi. Nebýva preplnená ani počas hlavnej sezóny. V okolí pláže je pár barov a reštaurácií s morskými špecialitami.

Jedna z najkrajších pláží ostrova – Aguas Blancas

Jedna z najkrajších pláží ostrova – Aguas Blancas (Zdroj: flickr/cc/Can Murenu IBIZA)

 

Cala Bassa

300 metrov dlhá pláž Cala Bassa z bieleho piesku sa rozprestiera južne od San Antonio. Krištáľovo čistá voda s odtieňom azúrovej, jemný piesok, ležadlá, slnečníky, reštaurácie, bary, pestrá ponuka vodných športov...niet divu, že získala ocenenie kvality Modrá vlajka. Pláž s dostatkom parkovacích miest a krásnym okolím plným borovíc odporúčame pre všetky vekové kategórie vrátane rodín s deťmi.

Cala Bassa so svetlým pieskom

Cala Bassa so svetlým pieskom (Zdroj: flickr/cc/GioPhotographye)

 

Cala Tarida

Cala Tarida je najdlhšou plážou na západnom pobreží Ibizy. Táto 900 metrov dlhá piesočnatá pláž patrí k najkrajším plážam a je vyhľadávaným miestom najmä pre rodiny s deťmi. Na priestrannej pláži sa nebudete nikdy tlačiť, je tu dostatok ležadiel a slnečníkov. Môžete si pobyt spríjemniť návštevou niektorého z barov či reštaurácií alebo skúsiť vodné športy.

Cala Tarida na západnom pobreží

Cala Tarida na západnom pobreží (Zdroj: flickr/cc/Henny Brouwers)

 

Cala Vadella

Keď prejdete cez dedinu San Jose a budete pokračovať po západnom pobreží, dostanete sa do krásnej zátoky Cala Vadella. Pláž je široká, tvorená jemným svetlým pieskom, voda je plytká, pokojná a čistá. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky, vodné bicykle a na pláž dozerá plavčík.

Pláž Cala Vadella

Pláž Cala Vadella (Zdroj: flickr/cc/Mig_R)

 

Calo des Moro

Na severnom konci mesta San Antonio na vás čaká pláž Calo des Moro údajne s jedným z najkrajších západov slnka na ostrove. Taktiež ponúka veľmi dobré podmienky na poznávanie podmorského sveta. Piesočnatú pláž dotvárajú týčiace sa skaly rozmanitých tvarov. Na bezpečnosť kúpania dohliada plavčík.

Calo des Moro na severe

Calo des Moro na severe (Zdroj: flickr/cc/Nevem Senki)

 

Cala Salada

Vedľa seba ležia dve zátoky. Prvou je Cala Salada s jemným svetlým pieskom a druhá je Cala Saldeta so skalnatou plážou. Pre oddychovanie na ležadle v teplom piesku je samozrejme vhodnejšia Cala Salada, no obe sú málo známe a vyhľadávané predovšetkým miestnymi. Ak hľadáte únik od ruchu a nádherné prostredie, tak skúste túto lokalitu.

Cala Salada v krásnej zátoke

Cala Salada v krásnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/paolo_abbeys)

 

Cala Pada

Vo východnej časti ostrova, blízko Santa Eulalia odporúčame aj pláž Cala Pada. Radí sa k pokojnejším v tejto oblasti, piesok je jemný a svetlý, voda plytká a bezpečná na kúpanie, do vody zasahuje malé drevené mólo, sú tu aj reštaurácie, plážové bary, škola potápania, bezplatné parkovisko a atď. Pravidelne sem z mesta Santa Eulalia premáva autobus.

Pohľad na pláž Cala Pada

Pohľad na pláž Cala Pada (Zdroj: flickr/cc/whitcombep)

 

Cala Nova

Severne od letoviska Es Canar sa tiahne pláž Cala Nova so zlatistým pieskom. Je to pokojné miesto, ktoré je často cieľom pre rodiny s deťmi, len málokedy býva preplnená. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky a reštaurácia. Parkovisko je malé, možno budete musieť parkovať ďalej od pláže.

Cala Nova neďaleko letoviska Es Canar

Cala Nova neďaleko letoviska Es Canar (Zdroj: flickr/cc/mikey6p)

 

Cala d'hort

Cala d'Hort je malá piesočnato-kamenistá pláž v blízkosti mesta San Jose, ktorú dobre poznajú dovolenkári i miestni obyvatelia. Oblasť je kľudná bez rušných hotelov, môžete oddychovať a kúpať sa v pokojných vodách. Aj napriek len 150 metrovej dĺžke poskytuje kvalitné podmienky a bola ocenená Modrou vlajkou.

Malá pláž Cala d'Hort

Malá pláž Cala d'Hort (Zdroj: flickr/cc/Mig_R)

 

Cala Gracio

Pláž Cala Gracio sa nachádza len niečo cez 2 kilometre od rušného letoviska San Antonio. Ideálna voľba, ak ste ubytovaní v meste a hľadáte dobrý tip na jednodňový výlet. Pláž je malá, tvorí ju čistučký, svetlý piesok s dokonalo čistou vodou, ktorá je bezpečná na kúpanie. V okolí je niekoľko barov a reštaurácií.

Cala Gracio blízko letoviska San Antonio

Cala Gracio blízko letoviska San Antonio (Zdroj: flickr/cc/bebe ☆)

 

Cala Jondal

Cala Jondal je široká kamenistá pláž lemovaná niekoľkými modernými plážovými klubmi. Vstup do mora je tvorený z oblých kameňov a postupne prechádza do piesočnatého dna. Deťom je vhodné obuť topánky. Kotví tu veľa luxusných jácht.

Široká kamenistá pláž Cala Jondal

Široká kamenistá pláž Cala Jondal (Zdroj: flickr/cc/JoKenworthy71)

 

Cala Llonga

Túto nádhernú pláž s krásnou scenériou môžete navštíviť severne od mesta Ibiza a južne od Santa Eularia. Krásna lokalita láka investorov stavať ďalšie rezorty, čo je trochu na škodu. No ak hľadáte miesto s bohatými službami na veľmi dobrej úrovni či bezpečnú a komfortnú dovolenku pre svoje deti, tak je to správne miesto práve pre vás. Piesok je jemný, na útesoch sa vypínajú početné borovice.

Cala Llonga severne od mesta Ibiza

Cala Llonga severne od mesta Ibiza (Zdroj: flickr/cc/lain.H)

 

Cala Xarraca

Zátoka s piesočnatou plážou Cala Xarraca sa nachádza v najsevernejšej časti ostrova Ibiza, v blízkosti Portinatx. Pokojná pláž má dĺžku len 90 metrov, je však ideálnym úkrytom pred ruchom a masovým turizmom. Nájdete tu len ležadlá, miesta na parkovanie a jednu reštauráciu.

Pláž Cala Xarraca

Pláž Cala Xarraca (Zdroj: flickr/cc/Mig_R)

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: