Tipy na fakultatívne výlety - Costa del Sol - Andalúzia

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Costa del Sol - Andalúzia so sprievodcom.

 

Španielske pobrežie Costa del Sol sa tiahne na juhu krajiny, zhruba od mesta Marbella po mesto Nerja. Prepája celoročne príjemné počasie, bohatú škálu historických pamiatok s nádhernými plážami a priezračným morom. Ponúka nedotknuté miesta dokonalé na odpočinok a prechádzky. Na svoje si prídu rovnako milovníci pokojnej dovolenky ako aj aktívni dovolenkári. Dnes vás na tie najzaujímavejšie miesta Costa del Sol zavedieme.

 

Malaga

Malaga je hlavným mestom regiónu a druhým najväčším mestom Andalúzie. Návštevníkom ponúka spojenie bohatej histórie, krásnej prírody, pláží a rozmanitých atrakcií. Pýchou Malagy je zrekonštruované historické centrum s katedrálou. Zaujímavá je tiež pevnosť Alcazaba z 11. storočia, rímsky amfiteáter či Picassovo múzeum. V blízkosti sa nachádza hneď niekoľko národných parkov ako napríklad Axarquia Natural Park a Serrania de Ronda.

Catedral de la Encarnación v centre MalagyCatedral de la Encarnación v centre Malagy (Zdroj: flickr/cc/Marc Sayce)

 

Marbella

Marbella ležiaca v najjužnejšej časti Costa del Sol si v posledných rokoch získala reputáciu luxusného letoviska, kam radi chodia celebrity. Prehliadkou vysokého životného štýlu je neďaleký prístav Puerto Banús s jachtami, prepychovými barmi a kasínami. Spokojní budú taktiež nadšení hráči golfu. Marbella prepája moderný štýl s pôvodnými stopami maurskej kultúry. I napriek modernému rozvoju si uchováva starobylé centrum s úzkymi uličkami a malebnými námestiami, peknú prírodu i pokojné zákutia.

Prístav Puerto Banús v MarbellePrístav Puerto Banús v Marbelle (Zdroj: pixabay/cc/Mpilarf)

 

Estepona

Estepona je pomerne živým a rušným letoviskom s pobrežím dlhým viac ako 20 kilometrov. Okolie dotvára pohorie Sierra Bermeja. Spolu s morom vytvárajú nielen krásnu atmosféru, ale tiež jedinečnú klímu. Slnečné lúče si užijete až 325 dní. Navyše hory ponúkajú ďalšie možnosti na trávenie voľného času. V Estepone sa oplatí vyraziť do zachovalého centra mesta s nádychom španielskej kultúry. Uvidíte tu starostlivo udržiavané španielske domy či rokokový kostol Nuestra Señora de los Remedios.

Kostol Nuestra Señora de los RemediosKostol Nuestra Señora de los Remedios (Zdroj: flickr/cc/Antonio Chacon)

 

Torremolinos

Neďaleko Malagy leží rušné letovisko Torremolinos. Predovšetkým jeho moderná časť je plná diskoték, barov a klubov. Zábava graduje v neskorých nočných hodinách. Obľúbená je tiež rybárska štvrť s miestnymi špecialitami. Dovolenkárov láka bohatá ponuka športových a zábavných aktivít. Na okraji letoviska je postavený zábavný park Aqualand. Krásne pláže s priezračným morom a pozvoľným vstupom do mora sú vďaka pohoriu chránené pred nepriaznivým počasím.

Piesočnatá pláž v letovisku TorremolinosPiesočnatá pláž v letovisku Torremolinos (Zdroj: flickr/cc/Tomas B / LT)

 

Nerja

Vo východnej časti Costa del Sol, približne 50 km od Malagy objavíte ďalšie zaujímavé letovisko. Hovoríme o mestečku Nerja s krásnou promenádou lemovanou plamami. Okrem krásnych piesočnatých pláží ponúka možnosti športovania. Nad mestom sa týči pohorie Sierra de Tejeda s výbornými podmienkami na turistiku a cykloturistiku. Jedným z najzaujímavejších miest Nerji i celého pobrežia je jaskynný systém Cueva de Nerja.

Letovisko Nerja s pohorím Sierra de Tejeda v pozadíLetovisko Nerja s pohorím Sierra de Tejeda v pozadí (Zdroj: flickr/cc/endless.mile)

 

Torre del Mar

Letovisko Torre del Mar má všetko, čo potrebujete na trávenie rodinnej dovolenky. Krásne pláže majú mierny vstup do mora, vody sú pokojné a čisté. Radi sem chodievajú práve rodiny s deťmi či menej zdatní plavci. Nechýba ponuka všakovakých atrakcií a vodných športov. Skúsiť môžete jazdu na banáne, vodných lyžiach, šliapadlá či paragliding. Podmorský svet ocenia nadšenci potápania a šnorchlovania. Pobrežie lemuje 7 km dlhá promenáda, ktorá sa považuje za jednu z najkrajších v Európe.

Promenáda v letovisku Torre del MarPromenáda v letovisku Torre del Mar (Zdroj: flickr/cc/martinrstone)

 

Ronda

Pomerne malé mestečko Ronda môžete navštíviť zhruba 100 kilometrov západne od Malagy. Dnes tvorí súčasť národného parku Sierra de las Nieves National Park. Príroda nie je však to jediné, čo priťahuje turistov. História mesta sa začala písať už v dobách praveku. Z tohto obdobia sa zachovali vzácne jaskynné maľby. Svoj podpis zanechali mnohé etapy dejín. Výraznejšie badať pozostatky maurského obdobie či prenikanie kresťanstva. Určite si nenechajte ujsť prehliadku mosta Puente Nuevo pretínajúceho kaňon.

Most Puente Nuevo cez kaňon v RondeMost Puente Nuevo cez kaňon v Ronde (Zdroj: flickr/cc/julian-oa)

 

Benalmádena

V priebehu posledných rokov sa malá rybárska dedinka Benalmádena premenila na moderné letovisko. Každoročne sa teší prílevu kúpaniachtivých dovolenkárov. Z jednej strany lemuje mesto more a z druhej pohorie Calamorro. Pôvodná časť mesta, Benalmádena Pueblo, si udržiava pôvodný vzhľad s úzkymi uličkami a kaviarničkami. Nachádza sa tu významná historická pamiatka – Castillo Colomares. Naopak moderná Arroyo de la Miel je veľmi rušná a plná atrakcií vrátanie zábavného parku Tivoli World.

Obdivuhodný zámok Castillo Colomares v BenalmádeneObdivuhodný zámok Castillo Colomares v Benalmádene (Zdroj: flickr/cc/LeccySheep)

 

Caleta de Vélez

Necelých 35 kilometrov od mesta Malaga leží Caleta de Vélez. Pôvodne rybárska dedinka sa premenila na turisticky lákavé stredisko s krásnymi plážami a dobrými službami. Na svoje si prídu hlavne milovníci vodných športov a atrakcií. Dokonca si môžete zájsť do tzv. športového prístavu a vyblázniť sa na vode. Pohorie Sierra de Tejeda je ideálne na turistiku a cykloturistiku.

Dovolenkové stredisko Caleta de VélezDovolenkové stredisko Caleta de Vélez (Zdroj: flickr/cc/andbense)

 

El Caminito del Rey

Pre dobrodružné povahy máme tip na skutočne adrenalínový zážitok. El Caminito del Rey, v preklade Malá kráľovská cesta, je turistický chodník pripnutý na strmú stenu útesu v El Chorro, neďaleko Ardales. Dlhé roky bola považovaná za najnebezpečnejší chodník na svete.

Turistický chodník El Caminito del ReyTuristický chodník El Caminito del Rey (Zdroj: flickr/cc/gaschy22)

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: