Najkrajšie pláže v Costa del Sol - Andalúzii

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Vyberte si preferované odletové miesta
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 940 509 818
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov so sprievodcom alebo mestských pobytov bez sprievodcu.

 

Pobrežie Costa del Sol na juhu Španielska ponúka návštevníkom kilometre krásnych pláží. Pobrežie dlhé takmer 150 kilometrov je posiate rozmanitými plážami. Nájdete tu pokojné pláže na relax, pláže plné zábavy i bezpečné pláže pre rodiny s deťmi. Piesočnaté pláže sú zasadené do malebného prostredia s bohatou zeleňou. Dnes vám tie najkrajšie pláže na pobreží Costa del Sol ukážeme.

 

Playa de Burriana, Nerja

Jednou z najpopulárnejších pláží španielskeho pobrežia Costa del Sol je Playa de Burriana. Pláž zo zlatistého piesku sa nachádza pri mestečku Nerja. Má dĺžku zhruba 800 metrov a šírku 40 metrov. Občerstviť sa môžete v tunajších stánkoch a malých reštauráciách. K dispozícii sú sprchy, toalety, ležadlá, vystavané plochy na športovanie, obchody a reštauračné zariadenia. Aktívni dovolenkári si môžu prenajať kajak alebo vodné lyže.

Obľúbená pláž Playa de Burriana (Zdroj: flickr/cc/--MARCO POLO--)

 

Playa Malapesquera, Benalmádena

Pláž Malapesquera môžete navštíviť v mestečku Benalmádena. Ide o živú lokalitu, kde nájdete nielen možnosti kúpania, ale tiež pestrú ponuku vodných športov a bohatý program. Kedykoľvek v roku prídete, nájdete tu nadšených športovcov. V prípade nepriaznivého počasia sa dvíhajú vlny. More nie je vhodné na kúpanie. To však ocenia priaznivci surfovania. Pláž je zhruba 700 metrov dlhá. Západný koniec postupne prechádza do pláže Santa Ana.

Playa Malapesquera v Benalmádene (Zdroj: flickr/cc/Francisco José Rubio)

 

Playa de Nagüeles, Marbella

Pláž Playa de Nagüeles nájdete v bohatej štvrti Marbelly známej ako Milla de Oro. Dosahuje úctyhodnú dĺžku 1600 metrov pri šírke 40 metrov. Zasadená je do nádherného prostredia s množstvom zelene a pohorím Sierra Blanca. Bohaté služby vám zaručia spokojné trávenie dovolenky. V okolí je niekoľko obchodov, reštaurácií a hotelov.

Playa de Nagüeles vo štvrti Milla de Oro (Zdroj: flickr/cc/Delegacion de Turismo Marbella)

 

Playa de Cabopino, Marbella

V posledných rokoch sa zvýšenému záujmu teší pláž Playa de Cabopino v Marabelle. Ide o pokojnú pláž rodinného typu. Jemný zlatistý piesok sa tiahne v dĺžke 1500 metrov. Pláž je ľahko dostupná. V blízkosti pláže je parkovisko a zastávky verejnej dopravy. Môžete si prenajať ležadlá a slnečníky, člny alebo si zakúpiť lodný výlet. Občerstvenie ponúkajú bary a reštaurácie.

Jemný piesok a pozvoľný vstup na Playa de Cabopino (Zdroj: flickr/cc/Marbéllate)

 

Peñon del Cuervo, Malaga

Piesočnatú pláž Peñon del Cuervo v Malage určite neprehliadnete. Poznávacou črtou tejto pláže je veľká skala, ktorá pomyselne delí pláž na dve časti. Pláž s miernym vstupom a priezračnou vodou je rozmerovo menšia. Uchováva si však svoje čaro. Nával dovolenkárov absolútne nehrozí. Môžete si zahrať volejbal či dokonca grilovať. Ak hľadáte pokojné miesto na relax, zvoľte pláž Peñon del Cuervo.

Peñon del Cuervo s dominantnou skalou (Zdroj: flickr/cc/javikker)

 

Playa de la Carihuela, Torremolinos

Playa de la Carihuela je hlavnou plážou mesta Torremolinos. Z centra mesta je ľahko dostupná pešo, autom či autobusom. Popularitu si získala vďaka veľmi dobrým podmienkam na kúpanie. Jemný zlatistý piesok sa mierne zvažuje do mora. Voda je priezračná a pokojná. Nechýbajú ležadlá a slnečníky, vodné športy a ihriská pre deti. Pláž ma bezbariérový prístup. Popri pláži sa tiahne promenáda s rôznymi reštauráciami a barmi.

Playa de la Carihuela v meste Torremolinos (Zdroj: flickr/cc/travel_expert)

 

Playa de la Caleta, Vélez – Malaga

Na pobreží Costa del Sol naďabíte hneď na tri pláže s názvom Playa de la Caleta. Dnes vám prestavíme pláž ležiacu v prístave Caleta de Vélez, na juhovýchode provincie Malaga, medzi mestami Torre del Mar a Algarrobo. Pláž z tmavého piesku má dĺžku 1000 metrov a šírku od 40 do 70 metrov. Pláž získala ocenenie kvality „Modrá vlajka“. Poskytuje bezbariérový prístup pre telesne postihnutých. Na svoje si prídu i športovo naladení dovolenkári.

Playa de la Caleta v prístave Caleta de Vélez (Zdroj: flickr/cc/angelsanchezpavon )

 

Playa de Maro, Nerja

Nádherná pláž Playa de Maro v mestečku Nerja je klenotom ukrytým medzi útesmi. Považuje sa za jednu z najlepších pláží v celom Španielsku. Pláž je panensky čistá s priezračným morom. Na svoje si prídu vášniví potápači a šnorchlisti. Nečakajte však žiaden servis či rušnú promenádu. Všetko, čo budete potrebovať, si musíte priniesť so sebou.

Nedotknutá pláž Playa de Maro v Nerje (Zdroj: flickr/cc/Maniadas)

 

Playa de Christo, Estepona

Výhodou pláže Playa de Christo je v prvom rade jej dostupnosť z centra mesta. Z centra Estepony sa sem ľahko dostanete i pešo. Pláž meria sotva 700 metrov. To jej však neuberá na kráse a kvalite. Pre jej jemný piesok a čisté pokojné more pláž obľubujú hlavne rodiny s deťmi. Na bezpečnosť kúpania dohliada plavčík. K dispozícii sú ležadlá a slnečníky. V okolí nájdete niekoľko reštaurácií a obchodov.

Pohľad na Playa de Christo v Estepone (Zdroj: flickr/cc/skybluephil)

 

Playa de Playamar, Torremolinos

Pláž Playa de Plyaymar sa nachádza v meste Torremplinos, medzi plážami Los Álamos a Bajondillo. Vzdialená je zhruba 18 kilometrov od centra mesta. More je priezračné a sem tam sa tvoria vlny. Piesok je tmavý, štruktúra jemná. Takmer kilometer dlhá pláž je ideálnym miestom na vodné športy. Priamo na pláži nájdete požičovňu, v ktorej si môžete prenajať napríklad šliapací bicykel. Počas hlavnej dovolenkovej sezóny sú na pláži stánky s občerstvením.

Playa de Playamar v meste Torremolinos (Zdroj: flickr/cc/javi llamas)