Počasie v Costa del Sol - Andalúzii počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov so sprievodcom.

 

Španielske letovisko Costa del Sol ponúka svojim návštevníkom celoročne príjemné teploty s viac ako 300 slnečnými dňami. Od mája do augusta je obloha bez jediného mráčka. V letných mesiacoch si užijete teploty okolo 30ºC. More je najteplejšie v auguste. Dosahuje teplotu okolo 23ºC.

Podnebie v oblasti Costa del Sol je stredomorské. Charakterizujú ho veľmi teplé letá takmer bez zrážok a mierne zimy bohaté na zrážky. Najteplejším mesiacom je august s priemernými dennými teplotami 30ºC. Často sa však vyšplhajú o pár stupňov vyššie. More v auguste dosahuje priemernú teplotu 23ºC. Jeho teplota môže vzrásť až na 26ºC. Jarné a jesenné obdobie je ešte stále dostatočne teplé. Teploty sa držia na hodnote 20 a viac stupňov Celzia. V zime ovplyvňuje počasie chladné prúdenie od Atlantiku. Môže výrazne zmeniť teplotu vzduchu aj vody.

 

Počasie na Costa del Sol podľa jednotlivých mesiacov

Mesiac

Počasie

Január

Január na Costa del Sol je pomerne chladný. Denné teploty sa pohybujú okolo 14ºC a nočné klesajú na studených 6ºC. More má sotva 15ºC. Treba počítať aj so zrážkami. Padne zhruba 80 mm.

Február

Teploty vo februári sa výraznejšie nemenia. Denná teplota 16ºC, nočná 7ºC, more 15ºC. Padne približne 75 mm zrážok.

Marec

Denné teploty sa zvýšia na príjemných 17ºC, no naďalej pretrvávajú studené noci s teplotou 8ºC.   More si udržiava teplotu 15ºC. Zrážky: 60 mm.

Apríl

Príjemné denné teploty takmer do 20ºC ešte stále striedajú chladné noci s teplotami okolo 10ºC. Teplota mora je 16ºC. Zrážky sa zmierňujú. Padne do 50 mm.

Máj

V máji stúpnu denné teploty mierne nad hranicu 20ºC. Noci sú relatívne chladné, cca 12ºC. More má teplotu 17ºC. Očakávajte 30 mm zrážok.

Jún

Júnové teploty sú už vysoké okolo 27ºC s mierne zvýšenou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty konečne stúpnu na príjemných 16ºC. Teplota mora sa zvýši na 20ºC. Zrážky minimálne (17 mm).

Júl

Horúce teploty okolo 30ºC sprevádza stredná vlhkosť vzduchu. Užijete si až 14 hodín slnečných lúčov. Noci sú teplé, približne 19ºC. Teplota mora 22ºC. Zrážky zanedbateľné.

August

Letný charakter počasia pokračuje i v auguste. Horúce teploty okolo 30ºC sprevádza stredná vlhkosť. Noci sú naďalej teplé. More má teplotu 23ºC. Zrážky zanedbateľné.

September                                                    

V septembri dochádza len k minimálnemu poklesu denných a nočných teplôt. Denná 27ºC, nočná 17ºC. Teplota mora 22ºC. Padne cca 22 mm dažďových zrážok.

Október

Ešte pomerne teplé denné teploty s hodnotou 22ºC už striedajú chladné noci s teplotou 13ºC. More sa ochladí na 19ºC. Množstvo zrážok narastá na 58 mm.

November

V novembri klesnú denné teploty na 18ºC a nočné na chladných 9ºC. More sa ochladí na 17ºC. Očakávajte takmer 100 mm zrážok.

December

December patrí medzi najchladnejšie mesiace s teplotami 15ºC počas dňa a 7ºC počas noci. Teplota mora 16ºC. Zrážky: 90 mm.

 

Počasie na Costa del Sol podľa lokality

Pobrežie

Pobrežná oblasť je vďaka pohoriu chránená pred silným vetrom a veľmi chladným počasím. Teploty vzduchu i mora sú tak stabilne teplé. Vysoké teploty v lete sú na pobreží zmierňované vánkom od mora.

 

Horská oblasť

Vyššie položené oblasti Costa del Sol sú bohatšie na zrážky. Teploty sú nižšie ako na pobreží. V zimnom období sa vyskytujú nielen zrážky dažďové, ale tiež snehové.

 

Kedy ísť na Costa del Sol

Milovníkom kúpania odporúčame cestovať počas hlavnej sezóny, kedy sa more ohreje na 23ºC a teplota vzduchu dosahuje „tridsiatky“. Kvalitné kúpanie v mori s teplotou 22ºC si žijete aj v septembri. V júni má teplotu 20ºC, no koncom mesiaca sa mierne zvýši. Ak nie je kúpanie v mori tým hlavným dôvodom, prečo cestujete na Costa del Sol, pokojne skúste jarné či jesenné mesiace.

COVID-19 Garancia