Počasie na Costa Brava počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Costa Brava

Aktuálne počasie Costa Brava
25 °C
Pocitová: 25 °C
do 28°C
Maximálna denná
od 16°C
Minimálna nočná
-
Riziko zrážok
50%
Vlhkosť
07:13
Východ slnka
22:17
Západ slnka
Zrána bude jasno. Poobede malá oblačnosť, ojedinele polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 16 až 28 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 14 do 25 °C. Nočné teploty budú dosahovať 16 °C až 21 °C, priemerne 18 °C. Bude fúkať premenlivý východný vietor rýchlosťou 5 km/h až 15 km/h.

Costa Brava teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Costa Brava

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Jún až September, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Costa Brava predstavuje spojenie krásnej slnečnej dovolenky s príjemnými teplotami. Je to dokonalé miesto pre dovolenkárov, ktorí príliš neholdujú horúčavám. Teploty v hlavnej sezóne nie sú príliš vysoké a vzduch nie je tak dusný. V letných mesiacoch sa teploty vzduchu blížia k 30ºC. More v auguste sa oteplí na 25ºC.

Španielske letovisko Costa Brava má stredomorské podnebie, pre ktoré sú typické horúce suché letá a mierne zimy. Väčšina ročných zrážok padne v zimnom období. Oblasť Costa Brava je bohatšia na zrážky než južná časť Španielska. Jarné a jesenné obdobie vie byť veľmi prekvapivé. Na začiatku jari prichádza ľadový vietor zo severozápadu. Prejavuje sa najčastejšie vo forme silných búrok. Vietor fúka aj v letnom období. Ten je však viac než vítaný. Ochladzuje vzduch a horúčavy sú na pocit veľmi mierne. Najteplejším mesiacom v roku je august. Denné teploty sa šplhajú k horúcim 30ºC.

Počasie na Costa Brava podľa jednotlivých mesiacov

Mesiac

Počasie

Január

Január je chladný mesiac s dennými teplotami len 13ºC. V noci teploty klesajú na veľmi chladné 2ºC. Padne približne 56 mm zrážok. More je studené – 13ºC.

Február

V tomto mesiaci pretrváva veľmi podobný charakter počasia s rovnakými dennými i nočnými teplotami. Padne zhruba 49 mm zrážok. Teplota mora 13ºC.

Marec

Denná teplota sa mierne zvýši na 15ºC a nočná na 5ºC. Zrážky: 60 mm. Teplota mora naďalej nízka, 13ºC.

Apríl

Počas dňa teploty stúpajú na príjemných 17ºC, no noci ostávajú naďalej studené s teplotou 7ºC. Padne 63 mm zrážok. Teplota mora 14ºC.

Máj

Príjemné denné teploty okolo 20ºC zvyčajne klesajú na chladných 10ºC počas noci. More má teplotu 16ºC. Očakávajte 68 mm zrážok.

Jún

V júni sa oteplí na 24ºC počas dňa a 15ºC počas noci. Vzrastie tiež teplota mora a to na 20ºC. Zrážky: 48 mm.

Júl

Júlové teploty sú pomerne vysoké okolo 28ºC so strednou vlhkosťou vzduchu. More dosahuje teplotu príjemných 23ºC. Zrážok je málo. Padne zhruba 30 mm.

August

Denné teploty sú veľmi teplé okolo 28ºC so zvýšenou vlhkosťou vzduchu. Noci sú zväčša príjemné, 17ºC. Teplota mora 25ºC. Očakávajte 56 mm zrážok.

September                                                  

September si ešte udržiava príjemné denné teploty s hodnotou 25ºC. Nočná teplota mierne klesá na 15ºC. Teplota mora 23ºC. Zrážky: 68 mm.

Október

Príjemné denné teploty okolo 20ºC už  striedajú chladné noci s teplotami okolo 11ºC. Počas 11 dní padne cca 100 mm zrážok. Teplota mora 20ºC.

November

V novembri sa ochladí na 16ºC počas dňa a 6ºC počas noci. Klesne tiež teplota mora a to na 17ºC. Spadne zhruba 70 mm zrážok.

December

December na Costa Brava je chladný. Denné teploty sú nízke okolo 13ºC a v noci klesnú na studené 4ºC. More sa ochladí na 14ºC. Očakávajte 60 mm zrážok.

 

Počasie na Costa Brava podľa lokality

Severná časť

Veľké rozdiely v počasí nie sú badateľné. Rozdiel sa prejavuje predovšetkým v množstve zrážok. Severná oblasť Costa Brava je najbohatšia na zrážky. Ich množstvo ubúda smerom na juh.

 

Kedy ísť na Costa Brava

Najlepším obdobím na návštevu oblasti Costa Brava je letná sezóna, čiže mesiac júl a august. Teplota mora sa pohybuje od 22 do 25ºC. Teploty sa počas dňa štverajú k 30ºC a noci sú príjemne teplé. Ak nie je kúpanie vašou prioritou, pokojne sa na dovolenku vydajte na jar či v jesennom období.

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: