Najkrajšie pláže na Costa Brava

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Prepojenie nádhernej prírody a krásnych pláží s priezračným morom nájdete na severozápade Španielska. Práve tu objavíte jedinečné pobrežie Costa Brava s rozmanitými plážami. Stačí si len vybrať, o aký typ dovolenky máte záujem. Pobrežím sa tiahnu osamelé romantické pláže, panenské plochy, pláže s výborným vybavením a pohodlným servisom a tiež pláže plné zábavy a športu. Dnes vám pár tipov na tie najkrajšie pláže Costa Brava ponúkame.

 

Platja De Treumal

Medzi najznámejšie pláže pobrežia Costa Brava patrí Platja De Treumal. Počas roka je pokojným miestom, kde si môžete zaplávať a započúvať sa do spevu vtákov. Počas hlavnej dovolenkovej sezóny je trochu rušnejšia. K dispozícii je stánok s občerstvením, prenájom ležadiel i strážené parkovisko. Zasadená je do skutočne nádhernej krajiny, pod úpätím chránenej oblasti Pinya de Rosa. Súčasťou chránenej oblasti je botanická záhrada s množstvom kaktusov.

Pokojná pláž Platja De TreumalPokojná pláž Platja De Treumal (Zdroj: flickr/cc/Albert T M)

 

Playa de Empuriabrava

Piesočnatá pláž Playa de Empuriabrava je súčasťou prírodného parku v tesnej blízosti mestečka Empuriabrava. Ide o skutočne rozľahlú pláž s dĺžkou až 1575 metrov a šírkou 90 metrov. Pláž lemuje promenáda. Naskytne sa vám z nej úžasný výhľad na na záliv Roses. Občas je cítiť silný vietor. Dvíha vlny a more nie je bezpečné na kúpanie. Ocenia to však milovníci vodných športov, napríklad kitesurfingu.

Pláž Empuriabrava pri rovnomennom mestečkuPláž Empuriabrava pri rovnomennom mestečku (Zdroj: flickr/cc/Pixel-World)

 

Platja de Santa Christina

Platja de Santa Christina môžete navštíviť neďaleko už spomínanej pláže Platja De Treumal. Pláž z jemného piesku má dĺžku 450 metrov a šírku 40 metrov. Za poplatok sú k dispozícii ležadlá a slnečníky. Ďalej poskytuje služby plavčíka a stánky s občerstvením. V minulosti bola ocenená Modrou vlajkou.

Santa Christina spolu s plážou TreumalSanta Christina spolu s plážou Treumal (Zdroj: flickr/cc/Javier Ortega Figueiral)

 

Sant Pol De Mar

Piesočnatá pláž Sant Pol De Mar patrí k pokojnejším plážam pobrežia Costa Brava. Leží na okraji mesta Sant Feliu de Guïxols, severne od Barcelony. Jemný piesok sa mierne zvažuje do mora. Podmienky na kúpanie sú veľmi dobré. Atmosféru tohto miesta dotvárajú pôvodné domy postavené v minulom storočí.

Pohľad na pláž Sant Pol De MarPohľad na pláž Sant Pol De Mar (Zdroj: flickr/cc/Olivier Bruchez)

 

Sa Tuna

Pláž Sa Tuna je maličká pláž v nádhernej zátoke pobrežia Costa Brava, pri mestečku Begur. Ak hľadáte spojenie súkromia, nedotknutej pláže a priezračného mora, zamierte na pláž Sa Tuna. Pláž je dlhá sotva 80 metrov a široká 15 metrov. V okolí sú roztrúsené malebné rybárske domčeky. Voda je krištáľovo čistá a pokojná. Vytvára tak ideálne podmienky na plávanie. Pláž poskytuje verejné sprchy a parkovisko.

Pláž Sa Tuna v blízkosti mestečka BegurPláž Sa Tuna v blízkosti mestečka Begur (Zdroj: flickr/cc/Jaume CP BCN)

 

Cala Rovira

Cala Rovira je krásna pláž tvorená zlatistým pieskom, ktorý obmývajú priezračné vody. Pláž sa teší veľkej obľube. Musíte preto počítať s veľkým množstvom dovolenkárov i miestnych. Vždy sa vám však podarí nájsť nejaké to voľné miestečko. Ideálna pláž na vodné a iné športy. Ak by ste predsa len zatúžili po súkromí, v okolí pláže objavíte niekoľko príjemných zákutí. Pláž je dlhá približne 650 metrov.

Cala Rovira so zlatistým pieskomCala Rovira so zlatistým pieskom (Zdroj: flickr/cc/Aparthotel Ciutat de Palol)

 

Es Codolar

Menšia pláž Es Codolar vytvára príjemné podmienky na kúpanie i odpočinok. Vďaka tunajším skalám je dobre chránená pred vetrami. I napriek náročnejšiemu prístupu sa teší veľkej popularite. Radi sem chodievajú dospelí, páry aj rodiny s deťmi. Prostredie dotvárajú rybárske lodičky.

Menšia pokojná pláž Es CodolarMenšia pokojná pláž Es Codolar (Zdroj: flickr/cc/Marie Thérèse Hébert & Jean Robert Thibault)

 

Platja de Castell

Platja de Castell sa tiahne kúsok od mestečka Castell. I napriek vzdialenosti od centra je pláž veľmi dobre vybavená a pripravená na príchod dovolenkárov. Využiť môžete parkovisko či služby kajakárskej školy. Nedotknuteľnosť pláže Platja de Castell sa darí miestnym obyvateľom uchovať do dnešných dní. Viac ako 300 metrov čistého piesku láka rodiny s deťmi a nielen tie. Voda je priezračná a vhodná na kúpanie. Okolie pláže skrášľujú voňavé borovice.

Platja de Castell vhodná pre všetky vekové kategóriePlatja de Castell vhodná pre všetky vekové kategórie (Zdroj: flickr/cc/www.diarioviaje.com)

 

Platja de Sant Pere Pescador

Platja de Sant Pere Pescador je dlhá piesočnatá pláž s dunami, ktorá sa tiahne takmer 6 kilometrov. Na tak veľkej pláži nehrozí žiadna tlačenica. Neustále fúka vietor. Voda má silné vlny a tiež spodné prúdy, nie je vždy vhodná na plávanie. Pláž je ideálna na rôzne vodné športy. Poteší hlavne milovníkov kitesurfingu, windsurfingu a plachtenia.

Platja de Sant Pere Pescador ideálna na vodné športyPlatja de Sant Pere Pescador ideálna na vodné športy (Zdroj: flickr/cc/msaisribas)

 

Platja de Tamariu

Nedotknutá pláž Platja de Tamariu oplýva čistým pieskom a vodami mora. Tieto kvality ocenia hlavne rodiny s deťmi, ale na svoje si prídu aj ostatní návštevníci. K dispozícii je plážový servis a tiež požičovňa kajakov, plachetníc a potápačské centrum. Pohodovú dovolenku si môžete vychutnávať z terasy okolitých reštaurácií. Pripravia vám miestne špeciality z rýb.

Dokonalo čistá pláž Platja de Tamariu Dokonalo čistá pláž Platja de Tamariu  (Zdroj: flickr/cc/CytecK)

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: