Covid-19 v Španielsku: Vstup alebo návrat s obmedzeniami

Najkrajšie pláže v Andalúzii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Rodiny s deťmi
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Najjužnejšia časť Španielska, známa ako Andalúzia, s pobrežím dlhým približne 800 kilometrov, má niečo pre každého dovolenkára. Ponúka šnorchlovanie v malých zátokách, oddych a kúpanie na dlhých piesočnatých plážach s tyrkysovým morom, zábavné atrakcie a aj surfovanie v burácajúcich vlnách Atlantiku. Dnes vám tie najkrajšie pláže ukážeme.

 

Playa de Bolonia

Pláž Bolonia pri letovisku Costa de la Luz, neďaleko pobrežia Tarifa je rozdelená na tri časti. Centrálna je vhodná pre rodiny s deťmi, je tu dostatok ležadiel a slnečníkov. Parkovanie je bezplatné. Severná časť je menej hlučná a známa až 30 metrov vysokými piesočnými dunami. Južnú časť navštevujú vášniví surfisti, pretože vďaka silným vetrom z východu poskytuje  veľmi dobré podmienky na tento šport. Nechýbajú ani reštaurácie, bary a dokonca aj kúsok histórie v podobe rímskych ruín.

playa de bolonia

Playa de Bolonia (Zdroj: www.flickr.com/photos/cayetano/)

 

Playa de la Caleta

Playa de la Caleta, alebo ako jej miestni hovoria Baño de la Vina, sa nachádza na konci polostrova Cádiz, v blízkosti oblasti Vina. Malá pláž v tvare polmesiaca leží medzi dvoma starými pevnosťami a to Castillo de Santa Catalina a Castillo de San Sebastián. Patrí k obľúbeným plážam medzi dovolenkármi i miestnymi, býva často preplnená. Jej kvality boli ocenené Modrou vlajkou.

playa de la caleta

Playa de la Caleta (Zdroj: /www.flickr.com/photos/kanbron/)

 

Playa de la Victoria

Viac ako dva metre dlhá pláž Playa de la Victoria sa rozprestiera v prístavnom mestečku Cádiz. Táto mestská pláž opakovane získala ocenenie kvality Modrá vlajka, samozrejmosťou sú sprchy, toalety, šatne, plážové bary, reštaurácie, ležadlá, slnečníky, dohľad plavčíkov a bohatá paleta vodných športov. Môžete si tu zahrať aj futbal, volejbal alebo si spríjemniť pobyt sledovaním filmu v kine pod hviezdami.

playa de la victoria

Playa de la Victoria (Zdroj: www.flickr.com/photos/jjmarin/)

 

Playa de Zahara

Malá rybárska dedina Zahara de los Atunes sa pýši snáď najkrajšími plážami z bieleho piesku na pobreží Costa de la Luz. Jednou z nich je aj dlhá piesočnatá pláž Playa Zahara s panoramatickým výhľadom na pobrežie Afriky. Pláž sa tiahne dlhé kilometre a je vhodná na windsurfing.

playa de zahara

Playa de Zahara na pobreží Costa de la Luz (Zdroj: www.flickr.com/photos/paulriosgaraizar/)

 

Playa de los Muertos

Ak hľadáte nádherné miesto, kam nedoľahol turistický ruch, tak skúste pláž Playa de los Muertos v oblasti Costa de Almeria. Prístup je ťažší a voda občas s vlnami, preto sem nechodia rodiny s deťmi. Je to ideálne miesto na oddych. Piesok sa zmiešava s jemnými kamienkami a zvažuje sa do priezračnej vody. Veľké skaly na pláži chránia pred vetrom, na ľavej strane sa nachádza krásna zátoka s názvom Cala Salinicas.

playa de los muertos

Playa de los Muertos (Zdroj: www.flickr.com/photos/88083695@N07/)

 

Playa la Herradura

Túto pláž objavíte pri meste La Herradura, v oblasti Almuñecar, na pobreží Costa Tropical v provincii Granada. Oblasť nie je známa kvalitou pláží, sú prevažne skalnaté, no Playa la Herradura je výnimkou. Rodinne orientovaná pláž je tvorená zmesou štrku a piesku a vďaka skalám dobre chránená pred vetrami. Sú tu veľmi dobré podmienky na potápanie vďaka krásnym prírodným útesom a vrakom lodí.

playa de la herradura

Playa la Herradura pri La Herradura (Zdroj: www.flickr.com/photos/torresteras/)

 

Playa de Maro

Asi 50 kilometrov od Malagy na pobreží Costa del Sol leží rybárska dedinka Nerja. Môže sa pochváliť až 16 kilometrami krásnych pláží s krištáľovo čistým morom. Spomeňme napríklad pláž Playa de Maro, ktorá sa nachádza východne od Nerja pri dedinke Maro. Pláž sa rozprestiera v krásnej a pokojnej zátoke v prostredí bujnej vegetácie. Získala aj ocenenie Modrá vlajka, takže tu nájdete bohaté služby. Pláž je ideálnym miestom na vodné športy, hlavne potápanie.

playa de maro

Playa de Maro pri dedinke Nerja (Zdroj: www.flickr.com/photos/caminosdemalaga/)

 

Playa el Cañuelo

Rodinná pláž s krištáľovo čistou vodou, početnými zátokami a podmorskými útvary, to je pláž  Playa el Cañuelo. Nachádza sa neďaleko spomínanej dediny Nerja. Do tejto oblasti zasahuje prírodný park Acantilados de Maro-Cerro Gordo Natural Park, ktorý sa tiahne až do provincie Granada. Podmienky na šnorchlovanie a potápanie sú veľmi dobré.

Playa el Cañuelo

Playa el Cañuelo (Zdroj: www.flickr.com/photos/131783450@N03/)

 

Playa de la Carihuela

Keď sa vydáte na pobrežie Costa del Sol približne 13 km severne od Malagy, dorazíte do mestečka Torremolinos a neďalekú pláž Playa de la Carihuela. Pláž so svetlým pieskom je lemovaná početnými reštauráciami so špecialitami z morských živočíchov. Môžete si na pláži zahrať futbal či volejbal, alebo vyskúšať vodné športy - paragliding, windsurfing, vodné lyžovanie, plachtenie.  

playa de la carihuela

Playa de la Carihuela (Zdroj: www.flickr.com/photos/jose_luis_bravo/)

 

Playa las Calas del Pino

Ťažšie dosiahnuteľná pláž, kam sa dopravíte jedine vlastným autom je Playa las Calas del Pino. No i napriek tomuto handicapu patrí k najkrajším andalúzkym plážam. Voľne by sme jej názov preložili ako „v rohu borovíc“. Príroda je tu krásna, neporušená, voda krištáľovo čistá, jednoducho ideálne miesto na relax a načerpanie síl.

 

Playa las Calas del Pino (Zdroj: flickr/cc/Por los caminos de Málaga)

 

Playa de la Fontanilla

Západne od Marbella Marina, v letovisku Costa del Sol sa rozprestiera takmer kilometer dlhá pláž Playa de la Fontanilla. Lemovaná je množstvom rozmanitých reštaurácií, barov, obchodíkov, k dispozícii je aj široká ponuka vodných športov ako vodné lyžovanie, jachting či vodné skútre. Pláž má bezbariérový prístup.

playa de la fontanilla

Playa de la Fontanilla (Zdroj: www.flickr.com/photos/whomples/)

 

Playa de los Genoveses

Národný park Cabo de Gata National Park v Almérii sa pýši hneď viacerými pozoruhodnými plážami. Jednou z nich je Playa de los Genoveses ležiaca vo veľkom zálive v tvare podkovy s plytkou čistou vodou vhodnou na kúpanie, útesmi rôznych tvarov a okolím plným zelene.

playa de los genoveses

Playa de los Genoveses (Zdroj: www.flickr.com/photos/46768556@N04/)

 

Playa Isla Canela

Mestečko Ayamonte leží 37 km východne od provinčného hlavného mesta Huelva. Tu sa nachádza pláž Playa Isla Canela, jedna z najlepších pláží na pobreží Costa del Sol. Nie je hlavným turistickým cieľom, a tak je ideálnym miestom na oddych. Nájdete tu len pár stánkov s občerstvením.

playa isla canela

Playa Isla Canela (Zdroj: www.flickr.com/photos/carmelopec/)

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu:

COVID-19 Garancia