Najkrajšie pláže v Barcelone a okolí

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Barcelona a okolie so sprievodcom.

 

Španielske mesto Barcelona, hlavné mesto Katalánska, má ideálnu polohu priamo pri Stredozemnom mori. Viac ako 4 kilometre dlhé pobrežie pokrývajú krásne pláže z jemného zlatistého piesku. Všetky pláže sú verejné, na dosah je veľa zaujímavých historických pamiatok a aktivít. Tie najkrajšie pláže vám dnes predstavíme.
 

Barceloneta Beach

Pláž Barceloneta je najrušnejšou plážou, pretože sa nachádza najbližšie od centra mesta len 10 minút chôdze od zastávky metra Barceloneta. Široká a dlhá piesočnatá pláž je tvorená z navezeného piesku, ktorý nebýva vždy stopercentne čistý. Poskytuje možnosť vyskúšať si niektorý z vodných športov ako napríklad windsurfing a kite-surfing. Oblasť je známa mnohými reštauráciami s morskými špecialitami.

Najrušnejšia barcelonská pláž Barceloneta
Najrušnejšia barcelonská pláž Barceloneta (Zdroj: flickr/cc/davecurry8)

 

Nova Icaria Beach

Nova Icaria je ďalšou plážou rýchlo dostupnou z centra Barcelony. Rozprestiera sa pri prístave Port Olímpic a observatóriu 10 minút chôdze od zastávky metra Ciutadella Vila Olimpica. Táto 400 metrov dlhá piesočnatá pláž je obľúbenou voľbou pre rodiny s deťmi. Hneď pri pláži sú reštaurácie, bary, kino a nákupné centrum. Nájdete tu aj ihriská na ping pong, tenis či volejbal.

Volejbalové ihriská na pláži Nova Icaria Beach
Volejbalové ihriská na pláži Nova Icaria Beach (Zdroj: flickr/cc/sim00n)

 

Sant Sebastia Beach

Sant Sebastia Beach patrí k najdlhším barcelonským plážam, tiahne sa viac ako kilometer a leží len pár minút chôdze od stanice metra. Ide o rušnú pláž s reštauráciami, barmi a mnohými aktivitami vrátane vodných športov a plôch na volejbal. Pláž je obľúbeným miestom pre turistov i miestnych. Výhodou pláže je bezbariérová zóna pre telesne postihnutých.

Dlhá piesočnatá pláž Sant Sebastia Beach
Dlhá piesočnatá pláž Sant Sebastia Beach (Zdroj: flickr/cc/irishtravel)

 

Bogatell Beach

600 metrov dlhá pláž Bogatell sa nachádza medzi plážami Nova Icaria a Mar Bella. Pláž je bezpečná, vhodná pre všetky vekové kategórie, dokonca je tu časť s bezbariérovým prístupom. Vyvýšená promenáda ju chráni pred veľkým hlukom. Okrem oddychovania, opaľovania a kúpania si môžete zahrať ping pong alebo volejbal.

Pohľad na pláž Bogatell
Pohľad na pláž Bogatell (Zdroj: flickr/cc/saul.casas)

 

Mar Bella Beach

Počas mestského rozvoja pri príležitosti usporiadania olympijských hier bolo vytvorených niekoľko pláží. Takou je pomerne pokojná piesočnatá pláž Mar Bella Beach. Vraví sa, že je z nej najkrajší výhľad na more, čo nám prezrádza aj samotný španielsky názov Mar Bella. Reštaurácií a barov je tu len pár, no hlavnou atrakciou je pestrá ponuka vodných športov. Skúste windsurfing či plavbu v kajaku. Popri pláži je vybudovaná 1,5 km dlhá bežecká dráha a detské ihrisko. Pláž má aj nudistickú časť, tá je ale diskrétne oddelená od zvyšku pláže.

Mar Bella Beach
Mar Bella Beach (Zdroj: flickr/cc/moscati74)

 

Llevant Beach

Najvýchodnejšou plážou je Llevant Beach, ktorá si dodnes zachovala ráz pokojného miesta, kde nechodí toľko ľudí. Pláž bola otvorená v roku 2006, je teda najmladšou barcelonskou plážou. Blízko pláže je vybudované moderné nákupné centrum Diagonal Mar shopping center.

Najmladšia barcelonská pláž Llevant Beach
Najmladšia barcelonská pláž Llevant Beach (Zdroj: flickr/cc/wearesupernature)

 

Somorrostro Beach

Dnes vyhľadávaná barcelonská pláž, jedna z najkrajších s bohatými službami bola ešte v polovici 20. storočia len nevzhľadnou oblasťou s chátrajúcimi domami. Dokonca má pláž vybudovaný bezbariérový vstup až do vody po drevenom chodníku.

Pláž Somorrostro Beach
Pláž Somorrostro Beach (Zdroj: flickr/cc/OK - Apartment)

 

Garraf Beach

Len 5 minút jazdy vlakom od Castelldefells južne od hlavného mesta môžete navštíviť pláž Garraf Beach. Leží v pokojnej zátoke lemovanej súkromnými plážovými chatkami. Je to tiché a romantické miesto s miestnymi rybármi a kotviacimi loďkami. K dispozícii je reštaurácia s výhľadom na pláž.

Garraf Beach v malebnej zátoke
Garraf Beach v malebnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/Everything Barcelona )

 

Ocata Beach

Ocata je veľmi pokojná pláž severne od Barcelony, ktorú tvorí zlatistý piesok. Ľahko si sem môžete spraviť výlet vlakom, cesta trvá približne pol hodiny. Ak hľadáte množstvo zábavy a miesto, kde je stále čo robiť, Ocata Beach vás príliš neočarí, no pre turistov, ktorí majú dosť preplnených pláží priamo v meste je ideálnou voľbou. Široká pláž poskytuje dostatok miesta a podmienky na pokojné kúpanie sú veľmi dobré. Sú tu aj nejaké tie možnosti občerstviť sa.

Ocata Beach neďaleko Barcelony
Ocata Beach neďaleko Barcelony (Zdroj: flickr/cc/moscati74)

 

Castelldefels Beach

Dlhý pás jemného zlatistého piesku pláže Castelldefels Beach objavíte 18 km južne od Barcelony. Po 15 minútach jazdy už môžete oddychovať na takmer päť kilometrov dlhej pláži. Tiché miesto ako stvorené na pokojné ležanie a opaľovanie, kúpanie a prechádzky.

Pláž Castelldefels
Pláž Castelldefels (Zdroj: flickr/cc/denovich)

 

Caldetes Beach

Keď sa vydáte na sever od hlavného mesta Barcelona, narazíte na pláž Caldetes. Poskytuje všetko pre trávenie spokojnej dovolenky – čistý piesok, dobré podmienky na kúpanie v čistej vode, reštaurácie, bary, vodné športy ako windsurfing, detské ihrisko a volejbalové ihrisko.

Caldetes Beach severne od Barcelony
Caldetes Beach severne od Barcelony (Zdroj: flickr/cc/Fotofago52)

 

St Pol de Mar Beach

Posledná pláž je najvzdialenejšou v našom zozname. Ak by ste sa počas pobytu v Barcelone chceli pozrieť aj ďalej a spraviť si výlet, dobrým tipom je pláž St Pol de Mar Beach vzdialená hodinu cesty vlakom. Je to kúzelné miesto s kostolíkom na kopci a promenádou, tiché miesto, ktoré ešte nie je poznačené masovým turizmom. Ideálne miesto na relax.

St Pol de Mar Beach
St Pol de Mar Beach (Zdroj: flickr/cc/krisp-kristin)

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: