Najkrajšie pláže v Costa de Almeria - v Andalúzii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Pláže Costa del Almería sú rozmanité ako celá časť tejto krajiny. Dovolenka na miestnych plážach Andalúzie je menej vyhľadávaná, napriek tomu sľubuje najkrajšie a najzaujímavejšie pobrežie s množstvom panenských pláží. Návštevníci tu nájdu priezračné more, dlhé piesočnaté, ale aj kamienkové pláže, romantické skalnaté zátoky, piesočné duny.

Ak hľadáte pláže vhodná pre rodinnú dovolenku, alebo chcete surfovať a potápať sa, túžite zažiť romantiku vo dvojici na opustenej pláži na jednom z posledných divokých miest Španielska, Costa de Almería je to správne miesto pre vás. Teraz vás prevedieme niektorými z nich a možno pri vašej návšteve objavíte aj také, o ktorých ešte nikto nevie.

 

Playa de los Muertos

Playa de los Muertos je rozľahlá prírodná pláž, ktorá sa tiahne viac ako kilometer pozdĺž pobrežia. Jedna z najkrajších andalúzskych pláží je izolovaná v krásnej skalnej zátoke, ku ktorej je prístup len pešo z vysokého kopca alebo sa sem môžete doplaviť na loďke. Na pláži sa nenachádzajú žiadne zariadenia, preto je potrebné vybaviť sa zásobami jedla a hlavne vody a všetkého čo budete potrebovať cez deň na pláži. Počas hlavnej sezóny sa ale môže stať, že na pláži natrafíte na miestnych predajcov predávajúcich občerstvenie alebo zmrzlinu. 

Playa de los Muertos, Costa Almería, Andalúzia

Playa de los Muertos (Zdroj: Canva.com)

 

 

Playa de Aguadulce

Piesočnatá pláž dlhá 2,5 km  je v letných mesiacoch najrušnejšou v tejto oblasti aj preto, že je najdostupnejšia. Kompletný plážový servis vám zaručí bezstarostné leňošenie a jej atmosféru si môžete vychutnať aj počas prechádzky po pobrežnej promenáde lemovanej palmami.

Playa de Mónsul

Pláž Monsul je mnohými považovaná za najkrajšiu pláž v prírodnom parku Cabo de Gata-Níjar. Izolovaná prírodná pláž s jemným pieskom blízko San José je veľmi obľúbenou medzi turistami. Prístup je vzhľadom na chránenú oblasť obmedzený, preto odporúčame dopraviť sa na ňu autobusom alebo pešo. 

Playa de Mónsul, Costa Almería, Andalúzia

Playa de Mónsul (Zdroj: Canva.com)

 

Agua Amarga

Krásna piesočnatá pláž v malebnej zátoke priamo v rovnomennej dedinke Agua Amarga patrí k najnavštevovanejším zo všetkých pláží v chránenej oblasti Cabo de Gata. Na pláži nájdete všetko, čo budete potrebovať, vrátane stánkov s občerstvením.

Agua Amarga, Costa Almería, Andalúzia

Agua Amarga s rovnomennou dedinou v pozadí (Zdroj: Canva.com)

 

Playa del Zapillo

Jedna z mestských pláží v Almeríi je ľahko dostupná a počas letných mesiacov i dosť plná. Ponúka všetko, čo si dovolenkár môže priať (lehátka, sprchy, stánky s občerstvením a aj ihriská pre deti). Krištáľovo čistá voda a zlatistý piesok sú dôvody, prečo je veľmi populárna aj rodiny s deťmi.

Playa del Zapillo, Costa Almería, Andalúzia

Playa del Zapillo (Zdroj: Canva.com) 

 

Playa de las Negras

Kamienková pláž s tmavým pieskom získala svoj názov od čierneho útesu na okraji pláže. Vďaka bohatému podvodnému svetu je ideálna na šnorchlovanie, ale netreba zabúdať na obuv, keď chcete vstúpiť do mora, aby ste predišli poraneniam zakopnutím o ostré kamene. Je veľmi dobre vybavená od parkovania, spŕch, sociálnych zariadení, záchrannej služby až po bezbariérový prístup.

 

Playa de las Salinas

Takmer 5 km dlhá pláž je najdlhšou plážou v tejto oblasti. Pre pozvoľný vstup do mora je vhodná aj  pre rodiny s deťmi. Na tejto pláži však nenájdete žiadne vybavenie, iba nádhernú divokú prírodu. 

 

Playa de los Genoveses

Nádherná prírodná pláž nachádzajúca sa v chránenej oblasti Cabo de Gata v blízkosti dedinky San José. Žiadna návšteva Cabo de Gata nie je úplná bez toho, aby ste videli aspoň jednu z doteraz spomenutých pláží.

Playa de los Genoveses, Costa Almería, Andalúzia

Playa de los Genoveses (Zdroj: Canva.com)

 

Cala de Enmedio

Ďalšia z pláží v chránenej oblasti Cabo de Gata je prístupná len pešo, alebo loďkou. Izolácia z nej robí obľúbené miesto pre nudistov. 

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: