Počasie na Egejskej rivére počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Egejská riviéra teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Egejská riviéra

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Horúce letné dni, veľa slnečných lúčov a teplé more... tým sa môže pochváliť Egejská riviéra. V letných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 30, ba dokonca viac stupňov Celzia. Krásne slnečné dni nepreruší ani mráčik. Egejská riviéra patrí k destináciám, ktoré môžete navštíviť v jarnom, letnom i jesennom období.

Egejská riviéra má stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Letá sú veľmi suché. Neprekvapia vás žiadne nečakané prehánky. Naopak zimné obdobie je na zrážky bohaté. Príjemne teplé sú tiež jarné a letné mesiace s teplotami nad 20ºC. Najteplejším mesiacom je august s priemernou dennou teplotou 33ºC. Teploty často atakujú hodnotu horúcich 40ºC. More sa v tomto mesiaci zohreje až na 27ºC. Hornatá časť chráni riviéru pred studenými vetrami. Vďaka tomu je more stabilne teplé. V letných mesiacoch sa jeho teplota pohybuje medzi 25 až 27ºC.

 

Počasie na Egejskej riviére podľa jednotlivých mesiacov

Mesiac

Počasie

Január

Počasie v januári je chladné. Denné teploty sa pohybujú len okolo 13ºC a nočné klesajú na 5ºC. Treba počítať s výdatnými zrážkami nad 200 mm. Teplota mora 18ºC.

Február

K výraznejšej zmene počasia vo februári nedochádza. Denná teplota 14ºC, nočná 5ºC, more 17ºC. Padne približne 163 mm zrážok.

Marec

V marci sa mierne oteplí na 16ºC počas dňa. Nočné teploty sú naďalej nízke okolo 7ºC. More má teplotu 16ºC. Padne cca 100 mm dažďových zrážok.

Apríl

Denná teplota stúpne na 20ºC. Noci sú pomerne chladné s teplotami okolo 10ºC. More má teplotu 17ºC. Očakávajte 47 mm zrážok.

Máj

Pre máj sú typické príjemné denné teploty 25ºC. Nočné teploty relatívne chladné – 13ºC. Teplota mora 19ºC. Zrážky: 30 mm.

Jún

V júni sa denné teploty vyšplhajú na veľmi teplých 30 a viac ºC so zvýšenou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty sú už príjemnejšie okolo 17ºC. More sa oteplí na 22ºC. Zrážok je málo (cca 17 mm).

Júl

Denná teplota dosahuje v priemere teplotu 33ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Užijete si až 14 hodín slnečných lúčov. Noci sú teplé, okolo 20ºC. More sa oteplí na 25ºC. Zrážky zanedbateľné.

August

Priemerná denná teplota 33ºC, nočná 20ºC. Vysoká vlhkosť vzduchu. Teplota mora sa zvýši na 27ºC. Zrážky zanedbateľné. 13 hodín jasného slnečného svetla.

September                                                  

Denné teploty dosahujú hodnotu 30ºC a nočné 17ºC. Vlhkosť vzduchu mierna. More má teplotu 26ºC. Zrážok málo (17 mm).

Október

Teplé dni okolo 25ºC striedajú už pomerne chladné noci s teplotami 13ºC. Teplota mora klesne na 24ºC. Očakávajte zhruba 78 mm dažďových zrážok.

November

November prináša ešte pomerne príjemné denné teploty okolo 19ºC. Nočné teploty sú však chladné do 10ºC. Teplota mora 21ºC. Zrážky: 136 mm.

December

December je chladný a daždivý. Denná teplota okolo 15ºC, nočná 6ºC. Teplota mora 19ºC. Treba počítať s výraznejšími zrážkami. Padne približne 235 mm.

 

Počasie na Egejskej riviére podľa lokality

Pobrežie

Medzi pobrežím a hornatou časťou Egejskej riviéry nie je výrazný rozdiel v počasí. Na pobreží je cítiť o niečo intenzívnejšie vplyv mora. Príjemný vánok zmierňuje horúčavy.

 

Kedy ísť na Egejskú riviéru

Na kúpanie je najvhodnejšie obdobie od konca júna do začiatku októbra. Teplota mora sa v týchto mesiacoch pohybuje od 23 do 27ºC. Ak vám vysoké teploty okolo 30ºC a zvýšená vlhkosť nevyhovujú, vyhnite sa najhorúcejším mesiacom a to júlu a augustu. Obdivovateľom krásnej prírody a pamiatok odporúčame jarné alebo jesenné obdobie.