Najkrajšie pláže na Egejskej rivére

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Egejské pobrežie známe skôr ako Egejská riviéra sa tiahne od oblasti Istanbulu až po Marmaris. Kedysi malé rybárske dedinky sa dnes premenili na obľúbené strediská. Ponúkajú krásne pláže pre každého dovolenkára. Nájdete tu rušné pláže s množstvom aktivít, rodinné pláže bezpečné na kúpanie i romantické pláže s vychýrenými reštauráciami. Dnes vám pár tipov na tie najkrajšie pláže Egejskej riviéry ponúkame.

 

Ladies Beach, Kusadasi

Ladies Beach sa teší veľkej návštevnosti vďaka krásnemu prostrediu a blízkosti k centru Kusadasi. Pláž lemuje promenáda s vysokými palmami a rušnými obchodmi, reštauráciami, barmi a kaviarňami. Voda v mori je čistá a pokojná. Piesok sa mierne zvažuje do vody. Podmienky na kúpanie sú priam ideálne. Nechýbajú slnečníky, ležadlá, toalety a rôzne vodné atrakcie. Na bezpečnosť dohliada plavčík. Názov pláže pochádza ešte z minulosti, kedy bola pláž vyhradené len pre ženy.

Ladies Beach neďaleko centra KusadasiLadies Beach neďaleko centra Kusadasi (Zdroj: flickr/cc/ardbane)

 

Long Beach, Kusadasi

Pláž Long Beach má celkovú dĺžku až 18 kilometrov. V priebehu posledných rokov sa rozdelila na niekoľko menších častí. Jednotlivé reštauračné zariadenia a ďalší majitelia im dali svoje názvy. V súčasnosti sa pod názvom myslí už len začiatok pláže. Na tomto úseku sa sústreďuje najväčšie množstvo aktivít. Nachádza sa tu tiež jeden z troch aquaparkov v Kusadasi.

Long Beach pri mestečku KusadasiLong Beach pri mestečku Kusadasi (Zdroj: flickr/cc/Veca.)

 

Belcekiz Beach, Ölüdeniz

Pláž Belcekiz Beach môžete navštíviť v letovisku Ölüdeniz. Považuje sa za jednu z najkrajších v celom okolí. Objavíte ju ukrytú v lagúne ako súčasť národného parku. Lagúna udržiava more pokojné s vysokou teplotou. Netreba sa čudovať, ak uvidíte kúpajúcich sa ľudí i v zimných mesiacoch. V dosahu sú reštaurácie, kaviarne a obchody.

Piesočnatá pláž Belcekiz s pokojným moromPiesočnatá pláž Belcekiz s pokojným morom (Zdroj: flickr/cc/mdunn)

 

Marmaris Urban Beach, Marmaris

Marmaris Urban Beach je vďaka úžasnému čistému piesku a priezračnému moru najlepšou plážou Marmarisu a jeho okolia. Pláž má vysokú návštevnosť. Obľúbená je nielen pre svoje kvality, ale tiež pre svoju výhodnú polohu. Marmaris Urban Beach je ľahko dostupná z centra mesta. Prepojiť môžete aktivity, zábavu a poznávanie mesta s oddychom na pláži. V okolí nájdete rôzne reštaurácie, bary, kaviarne a obchody.

Obľúbená mestská pláž Marmaris Urban BeachObľúbená mestská pláž Marmaris Urban Beach (Zdroj: flickr/cc/Ross_Harding)

 

Long Beach, Marmaris

Marmaris Long Beach, Long Beach alebo Uzunyali Beach je pomenovanie pre ďalšiu krásnu piesočnatú pláž v letovisku Marmaris. Rozprestiera sa neďaleko už spomínanej pláže Marmaris Urban Beach. Niet divu, že je pláž známa skôr ako „Dlhá pláž“. Veď lemuje pobrežie dlhé takmer 10 kilometrov až po Icmeler. Popri pláži vedie promenáda s reštauráciami, barmi, kaviarňami a obchodmi.

Pohľad na Long Beach v MarmarisePohľad na Long Beach v Marmarise (Zdroj: flickr/cc/About Marmaris)

 

Patara Beach, Patara

V blízkosti starobylého mesta Patara nájdete jednu z najkvalitnejších tureckých pláží – Patara Beach. Zlatistý piesok a pozvoľný vstup do mora zbožňujú hlavne rodiny s deťmi. Voda mora je sfarbená do tyrkysova. Kúpanie je bezpečné pre všetky vekové kategórie. Zaradená bola do rebríčka najlepších tureckých pláží. Zaujímavosťou je, že sem chodí klásť vajcia korytnačka druhu Caretta Caretta.

Kvalitná pláž Patara BeachKvalitná pláž Patara Beach (Zdroj: flickr/cc/nikidel)

 

Gümbet Beach, Bodrum

Gümbet Beach je najbližšou piesočnatou plážou pri meste Bodrum. Priestranná pláž poskytuje dostatok miesta na oddych, opaľovanie i rôzne aktivity. Voda je pokojná a vstup do mora pozvoľný. Vďaka podmienkam na plávanie a hranie je vhodným miestom pre rodiny s deťmi. Pohodlie zvyšujú okolité reštauračné zariadenia, obchodíky a priamo na pláži slnečníky a ležadlá. Aktívni dovolenkári si môžu vybrať z pestrej ponuky vodných atrakcií. Populárna je napríklad jazda na banáne či vodné lyže.

Veľká piesočnatá pláž Gümbet BeachVeľká piesočnatá pláž Gümbet Beach (Zdroj: flickr/cc/Matt Cruse)

 

Gümüşlük Beach, Bodrum

Krásnu pláž Gümüşlük Beach môžete navštíviť v rybárskej dedinke a známom tureckom prístave Gümüşlük, v okrese Bodrum. Z pláže je výhľad na neďaleký ostrov Rabbit Island. More je priezračné, vstup do mora pozvoľný. V ponuke sú vodné športy a aktivity. Keďže sa pláž rozprestiera v tesnej blízkosti prístavu, nechýbajú kvalitné reštaurácie s rybími špecialitami.

Gümüşlük Beach s veľmi pozvoľným vstupom do moraGümüşlük Beach s veľmi pozvoľným vstupom do mora (Zdroj: flickr/cc/fredrikreinius)

 

Karaincir Beach, Bodrum

Karaincin Beach sa nachádza na polostrove Bodrum, východne od Akyarláru. Široká piesočnatá pláž sa rozprestiera v malebnej zátoke. Okolité kopce chránia pláž pred vetrami. Voda v more je vďaka tomu pokojná a bezpečná na kúpanie. Plytkú vodu ocenia rodiny s malými deťmi. Pláž dotvárajú drevené móla.

Fotografia z pláže KaraincirFotografia z pláže Karaincir (Zdroj: flickr/cc/LaBrezza Suite)

 

Sarigerme Beach, Dalaman

Ak hľadáte pokojné miesto mimo rušných letovísk, vyberte sa na pláž Sarigerme. Leží 5,2 kilometra juhozápadne od mesta Dalaman. Pláž je zasadená do krásneho prostredia. Je pokojná a dobre udržiavaná. Pomerne rozľahlú pláž tvorí jemný piesok. Aktívnym dovolenkárom odporúčame spoznávanie podmorského sveta či plachtenie.

Pokojná pláž Sarigerme v blízkosti DalamanuPokojná pláž Sarigerme v blízkosti Dalamanu (Zdroj: flickr/cc/Diamond Nine)