Krabi - Základné informácie

 

Krabi je jednou z provincií Thajska, konkrétne leží v južnej časti, pri prieplave Malacca. K pevninskej časti patrí niekoľko ostrovov a ostrovčekov v Andamanskom mori. Najznámejšie je súostrovie Ko Phi Phi. Z Bangkoku sa do Krabi dostanete po prekonaní vzdialenosti 783 km smerom na juh.

TIP: Pred tým, ako sa začítate, si pozrite našu ponuku na poznávací zájazd do Thajska.

Letovisko Krabi predstavuje exotickú dovolenku v raji s piesočnatými plážami sfarbenými dobiela či dozlata. Tyrkysové more obmýva pobrežie lemované tropickou vegetáciou. Uchováva si svoje krásy i napriek dynamicky sa rozvíjajúcemu cestovnému ruchu.

Obľúbené thajské letovisko Krabi

Obľúbené thajské letovisko Krabi (Zdroj: flickr/cc/uhang kinchai)

 

Charakteristickým prvkom tejto oblasti sú vápencové skaliská, ktoré potešia najmä milovníkov adrenalínu a turistiky. Podmienky na horolezecké výstupy sú priam ideálne. Počas dovolenky v Krabi sa môžete kúpať, poznávať podmorský svet, vydať sa na turistiku, plaviť sa na kajaku, pozorovať exotické vtáky či navštíviť niektorú z množstva tajomných jaskýň.

 

NAJKRAJŠIE PLÁŽE

 

Railay Beach

Celá oblasť Railay Beach je považovaná za jedno z najkrajších miest celého Thajska. Zaujímavosťou tejto pláže je, že je dostupná jedine loďou z mesta Krabi alebo Ao Nangu. Jemný biely piesok, tyrkysové more a prírodné scenérie sú hlavným lákadlom pláže.

Nádherná pláž Railay Beach

Nádherná pláž Railay Beach (Zdroj: flickr/cc/Flight Centre)

 

TubKaek Beach

Zhruba 30 minút jazdy autom z hlavného mesta sa nachádza piesočnatá pláž TubKaek Beach. V okolí pláže je vybudovaných hneď niekoľko kvalitných rezortov, prevažne luxusných s piatimi hviezdičkami. Nechýbajú reštaurácie, obchodíky a dokonca kúpele. Je to výborný východiskový bod na fakultatívne výlety.

 

Klong Muang Beach

Pláž Klong Muang Beach sa rozprestiera len necelý kilometer južne od vyššie zmienenej  TubKaek Beach. Turistom ponúka neopísateľné výhľady na západ slnka, romantickú atmosféru, čistučký piesok a skutočne dobrý výber luxusných rezortov.

Klong Muang Beach

Klong Muang Beach (Zdroj: flickr/cc/Sérgiö)

 

Pra Nang Beach

Pra Nang Beach je od vzdialená cca 10 minút chôdze od West a East Beach na poloostrove Railay. Pláž s jemným svetlým pieskom obmývajú vody tyrkysového mora. Súčasťou pláže sú mohutné útesy a jaskyňa.

 

ZAUJÍMAVÉ MIESTA

 

Krabi

Krabi, to nie je len názov thajskej provincie, ale tiež jej hlavného mesta. Často sa mu pre odlíšenie hovorí Krabi Town. Ide o malebné mestečko, kde sa oplatí vyraziť aspoň na jeden deň. Strediskom diania je rieka pretekajúca mestom, kde sa sústredia miestni rybári.

 

Wat Tham Seua

S dovolenkou budú spokojní tiež milovníci budhistickej architektúry. Chrám Wat Tham Seua je však trochu odlišný. Postavený je uprostred labyrintu krasových jaskýň asi tak 3 kilometre od Krabi Town. Chrám je známy aj pod názvom Tiger Cave Temple.

Chrám Tiger Cave Temple

Chrám Tiger Cave Temple (Zdroj: flickr/cc/Panscrub)

 

Koh Jum Island

Približne 25 km od hlavného mesta provincie, na polceste medzi Krabi Town a ostrovom Ko Lanta leží ostrov Koh Jum Island. Ostrov je turisticky málo rozvinutý, čo je vlastne jeho silnou stránkou. Rajský ostrov má krásne pláže ako napríklad Long Beach prechádzajúca do Golden Pearl Beach. Skúsiť môžete tiež horolezecké výstupy či výpravu do džungle.

 

Plavba loďou

Relax a poznávanie na jednom mieste, to vám poskytne príjemná plavba na lodi. Ponuka výletov je skutočne veľmi pestrá. Stačí si len vybrať, či budete poznávať pobrežie pevninskej časti, plaviť sa popri viacerých ostrovčekoch alebo sa rozhodnete navštíviť ostrovy Ko Phi Phi, Ko Lanta, Ko Poda či Ko Kai.

Pohľad na zátoku Railay Bay

Pohľad na zátoku Railay Bay (Zdroj: pixabay/cc/mkitina4)

 

Potápanie

Dovolenka v Thajsku, to sú rozmanité možnosti na preskúmanie záhad podmorského života. V provincii Krabi o ne tiež nebude núdza. Stačí sa len na mieste informovať o aktuálnych výletoch. V blízkosti pevniny sa nachádza súostrovie Ko Phi Phi – jedna z najlepších potápačských lokalít na svete.