Najkrajšie pláže v Jordánsku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Jordánska so sprievodcom.

 

Pokojnú dovolenku s príchuťou exotiky arabského sveta zažijete v Jordánsku. Síce táto dovolenková destinácia nie je ešte tak známa, no vďaka dobrým podmienkam na kúpanie a zaujímavej krajine je čoraz atraktívnejšia. Jordánsko obmývajú teplé vody Červeného mora a Mŕtve more, ktoré je známe svojimi liečivými účinkami. Dnes vám poradíme, kde nájdete tie najkrajšie jordánske pláže.

 

Amman Beach, pri Mŕtvom mori

Približne stometrová pláž Amman sa nachádza na pobreží Mŕtveho mora. Mierne sa zvažuje do vody, pri vstupe sú jemné kamienky. Patrí k nej aj terasa so sprchami, reštauráciami a dvomi bazénmi so sladkou vodou. Aj napriek názvu je pláž od Ammánu vzdialená takmer hodinu cesty smerom k horám. Okolie je plné stromov, ktoré poskytujú príjemný tieň. Hlavným lákadlom však ostávajú liečivé účinky vody v Mŕtvom mori.

Amman Beach, ďalej od Ammanu (Zdroj: flickr/cc/frankenschulz)

 

O Beach, pri Mŕtvom mori

Nedotknutá piesočnatá pláž O Beach sa nachádza len 2 km južne od pláže Amman. Je to typická mestská pláž, kde nájdete bary, reštaurácie, bazény a lákavé kúpele. Ak navštívite túto pláž počas dní v týždni, užijete si pokoj, inak je rušná. Je lákadlom pre tých, ktorí vyhľadávajú liečivé účinky Mŕtveho mora.

Vstup na pláž O Beach (Zdroj: flickr/cc/John Echlin)

 

South Beach, Aqaba

South Beach je známa hlavne pre svoje podmorské bohatstvo s krásnymi podmorskými koralmi a živočíchmi. Na svoje si prídu začiatočníci i skúsený potápači. Vďaka jordánskeho ochrannému programu je veľká časť podmorského života nedotknutá.

South Beach, Aqaba (Zdroj: flickr/cc/jialat)

 

Berenice Beach Club, Aqaba

Samotný názov pláže prezrádza, že okrem príjemného opaľovania a kúpania ide o miesto plné ruchu a zábavy. Služby sú pestré, môžete vychutnávať tradičné jedlo v niektorej z reštaurácií, navštíviť bary, kluby, obchody. Sú tu tiež kurty a rôzne športové možnosti, vodné športy ako lyže či jazda na banáne, možnosť potápať sa a vydať sa na výpravu za vrakmi lodí.

Berenice Beach Club, Aqaba (Zdroj: flickr/cc/Anu Leponiemi)

 

Tala Bay, Aqaba

Čistá piesočnatá pláž patrí k rezortu s podobným názvom. Súkromná pláž sa tiahne až dva kilometre a je bezpečná pre všetky vekové kategórie. K dispozícii sú kúpele, bazény, vodné športy, surferské a potápačské centrum a taktiež ponuka výletov a ďalších služieb.

Pláž Tala Bay s dobrým servisom (Zdroj: flickr/cc/frankenschulz)

 

Coral Beach, Aqaba

Do Coral Beach prichádzajú dovolenkári, aby videli nedotknutá prírodu a krásne koralové útesy, ktoré sú lákadlom pre milovníkov šnorchlovania a potápania. Odhaduje sa, že sa v tejto oblasti nachádza okolo 100 druhov koralov a viac ako 600 druhov živočíchov.

Západ slnka na Coral Beach (Zdroj: flickr/cc/Erin)

 

Barracuda Beach, Aqaba

Ak milujete potápanie a hľadáte cenovo dostupnú variantu, môžete skúsiť Barracuda Beach. Oblasť je bezpečná aj na hlbinné potápanie. Nájdete tu hneď niekoľko potápačských centier, kde sa dá ľahko požičať výstroj a ktoré tiež ponúkajú množstvo programov, ak by ste to chceli skúsiť prvýkrát. Okrem potápania sú k dispozícii aj iné vodné športy. Pláž je udržiavaná a sú tu aj vyčlenené plochy na volejbal.

Záliv v meste Aqaba (Zdroj: flickr/cc/Therese Beck)

 

Palm Beach, Aqaba

Al-Hafayer Beach alebo Al-Ghandoor Beach je jediná verejná pláž priamo v meste, do povedomia sa zapísala ako Palm Beach. Pláž je zaujímavá skôr na pohľad, kúpanie ovplyvňujú konzervatívne pravidlá, takže tu určite nenájdete kúpať sa ženy v bikinách. Je vhodnou zastávkou po prehliadke historických pamiatok v okolí či na východe sa tiahnúcich záhrad. Ideálna na odpočinok, posedenie.

Pohľad na verejnú pláž Al-Ghandoor Beach (Zdroj: flickr/cc/esteh)

 

InterContinental Beach, Aqaba

Väčšina jordánskych pláží je súkromným vlastníctvom niektorého rezortu. Inak tomu nie je ani  v prípade InterContinental Beach. Platí sa sem vstupné. Piesočnatá pláž je dobre udržiavaná s priestormi na hranie plážového volejbalu, nájdete tu aj aktivity pre deti, vodné športy. Nie sú tu však dobré podmienky na šnorchlovanie.

Pláž pri rezorte InterContinental (Zdroj: flickr/cc/jrozwado)

 

Kempinski Aqaba Beach

Ide o peknú pláž pri hoteli Kempinski, je teda platená a dobre udržiavaná. Ponúka príjemné kúpanie vo vodách Červeného mora a bohaté služby. Plážový servis v cene je samozrejmosťou.

Krásna pláž patriaca k hotelu Kempinski (Zdroj: flickr/cc/Stephan Alberola)

Často kladené otázky

Má Jordánsko piesočnaté pláže?

Jordánsko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Jordánsku?

v Jordánsku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Amman Beach, O Beach, South Beach, Berenice Beach Club a ďaľšie.

Je dovolenka v Jordánsku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.