Počasie v Jordánsku počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Jordánska so sprievodcom.

Jordánsko teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Jordánska

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Jordánsko obmývané Mŕtvym a Červeným morom je vďaka stabilným teplotám destináciou, kam sa dá cestovať väčšinu mesiacov v roku. Sezóna na kúpanie je na jar či na jeseň, no mestá a prírodu si môžete prezrieť takmer celý rok.

 

Jordánsko sa nachádza v subtropickom podnebnom pásme, pričom badať rozdiely medzi západnou a východnou časťou krajiny. Západná časť krajiny má charakter stredomorského podnebia s príjemnými teplotami počas celého roka. Letá sú horúce a zimy mierne. Počasie ovplyvňuje Stredozemné more, od ktorého prúdia vlhké vetry. Tento charakter počasia platí aj pre Jordánske údolie. Klimatické podmienky sa smerom na východ menia na púštne. Letá sú tu horúce, dlhé a suché, zimy chladné, denné horúčavy striedajú studené noci. Zrážok padne málo, približne 200mm ročne. Zrážok ubúda smerom do vnútrozemia. Najteplejšími mesiaci sú júl a august s priemernou teplotou 30ºC, no teploty môžu stúpať až k horúcim 50ºC.

Počasie v Jordánsku podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Január prináša chladné teploty počas dňa - 11ºC a aj počas noci - 3ºC. Vyskytujú sa zrážky, padne približne 76mm, čo je asi 10 daždivých dní.

Február

Priemerná maximálna denná teplota vo februári je 13ºC, nočná má hodnotu chladných 3ºC. Zrážky pokračujú, padne 66mm zrážok, čo predstavuje asi 9 daždivých dní.

Marec

V marci teploty stúpnu na príjemných 16ºC cez deň, no noci ostávajú stále chladné len okolo 5ºC. Zrážky pretrvávajú, padne 61mm, čo je asi 8 dní s dažďom.

Apríl

Denné teploty dosahujú v priemere hodnoty okolo 21ºC, nočné sú stále dosť nízke cca 9ºC. Slnečných dní pribúda a zrážky sa odhadujú už len na 20mm (4 dni so zrážkami).

Máj

V máji sa oteplí na 26ºC počas dňa pri nízkej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota stúpne na 12ºC.  Takmer bez zrážok.

Jún

Jún prináša príjemné denné a už aj nočné teploty.  Veľmi teplých 29ºC klesne počas noci na zhruba 15ºC. Tento mesiac je suchý, bez zrážok.

Júl

Pokračuje obdobie bez zrážok, kedy denné teploty dosahujú horúcich 30ºC pri mierne zvýšenej vlhkosti vzduchu. Noc je príjemne teplá okolo 17ºC. Užijete si až 13 hodín slnečných lúčov denne.

August

Priemerná maximálna denná teplota v auguste dosahuje 30ºC a nočná 17ºC. Vlhkosť vzduchu je mierna. Naďalej žiadne zrážky.

September                                                                  

Septembrové teploty sú stále vysoké, denná 29ºC pri miernej vlhkosti vzduchu, nočná zhruba 15ºC. Je to suchý mesiac bez zrážok.

Október

V októbri mierne klesnú teploty na 25ºC počas dňa a 12ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je nízka. Ojedinele sa môžu vyskytnúť zrážky, maximálne počas troch dní.

November

Zatiaľ čo sa denné teploty držia ešte na príjemných 19ºC, noci začínajú byť chladné s teplotami okolo 8ºC . Padne cca 32mm zrážok, čo sú asi 4 daždivé dni.

December

V decembri klesnú denné teploty na 13ºC. Noci sú studené, teplota dosahuje hodnotu len 4ºC. Zrážky pribúdajú, treba počítať, že padne cca 65mm (8 daždivých dní).

 

Počasie v Jordánsku podľa lokality

Počasie Jordánsko

 

Pobrežie

Priemerné denné teploty v Jordánsku sa pohybujú okolo znesiteľných 30ºC, no treba mať na pamäti, že pobrežie je oveľa teplejšie. Počas letných mesiacov sa teploty vyšplhajú vysoko nad 40ºC. Zimy sú mierne a pomerne teplé.

 

Púštne oblasti

Pre púštne oblasti sú typické horúce, suché letá s veľkými rozdielmi medzi dennou a nočnou teplotou. Zimy sú krátke, no veľmi chladné. Zrážok padne len veľmi málo a to v zime a na jar.

 

Severozápad krajiny

Táto oblasť je najúrodnejšia, padne tu veľa zrážok najmä v období od novembra do marca. Vtedy prichádza frontálne prúdenie od Stredozemného mora.

 

Ammán

V hlavnom meste je podnebie mierne a suché, padne tu približne 270mm zrážok za rok. Na väčšine územia nepadajú zrážky v období od mája do októbra, no v Ammáne treba počítať s dažďom počas celého roka. Letné teploty dosahujú hodnoty okolo 26ºC.

Kedy ísť do Jordánska

Jordánsko má hneď dve sezóny, kedy je najvhodnejšie cestovať a to buď v období od polovice marca do polovice mája, alebo na jeseň od októbra do polovice novembra. Vyhnete sa tak horúčavám šplhajúcim až k 50ºC.