Hurghada - Základné informácie

 

Hurghada je najstaršie a najznámejšie letovisko v Egypte. Leží na pôvabnom pobreží Červeného mora a patrí medzi top destinácie na svete, kde si možno užiť výborné podmienky pre potápanie a šnorchlovanie. Pobrežie je plné nádherných koralových útesov a morské vody sa hemžia desiatkami exotických druhov rýb. Miestne pláže v ničom nezaostávajú. Krásny biely piesok a modrá voda vytvárajú dokonalé podmienky pre letný relax na pláži.

Luxusný turistický hotel

Luxusný turistický hotel (Zdroj: flickr/cc/PublicDomainPictures)

 

Hurghada bola pôvodne malou rybárskou dedinkou, ktorá sa rozrástla na tretie najväčšie mesto v Egypte. Dnes je plná turistických lákadiel a atrakcií, ktoré zaručujú skvelú dovolenku počas celého roka. Mesto sa člení na tri hlavné časti. Sigala je časť prímorských letovísk. Je tu množstvo hotelov, reštaurácií a turistického vybavenia. Mestská časť El Dahar je pôvodná stará časť mesta a je typická množstvom miestnych trhov – bazárov. Moderná časť mesta je El Memsha.

Prístav v Hurghade

Prístav v Hurghade (Zdroj: pixabay/cc/feario_com)

 

Letovisko v Hurghade ponúka doslova obrovské množstvo športového vyžitia na mori.

Centrá vodných športov a miestne hotely majú v ponuke kurzy a potápanie, šnorchlovanie s inštruktorom. K obľúbeným potápačským lokalitám patrí ostrov Abu Ramada, Giftun Kebir a Giftun Soraya. Unikátne dobrodružstvo možno zažiť pri potápaní k vrakom El Mina alebo Rosalie Moller. K adrenalínovejším dobrodružstvám patrí potápanie so žralokmi.

Turistické stredisko

Turistické stredisko (Zdroj: pixabay/cc/ivabalk)

 

K nemenej obľúbeným aktivitám patria rôzne výlety na člnoch a lodiach. Veľmi časté je napríklad pozorovanie delfínov a veľrýb vo voľnej prírode, alebo priamo plávanie s delfínmi. Vášnivý rybári si môžu vyskúšať morský rybolov. Pre mnohých turistov je veľkým zážitkom aj plavba loďou so skleneným dnom pre pozorovanie morského života. Úplným unikátom na pobreží Červeného mora je turistická ponorka, ktorá sa počas hodinovej plavby s turistami potápa až do hĺbky dvadsaťdva metrov.

Hurghada je skvelé miesto na mnohé adrenalínové športy

Hurghada je skvelé miesto na mnohé adrenalínové športy (Zdroj: flickr/cc/Konstantin Zamkov)

 

Na pláži si dosýta možno užiť surfovanie, windsurfing, kitesurfing, parasailing a ďalšie športy. Samozrejmosťou sú aj výukové kurzy týchto športov pod dozorom kvalifikovaných inštruktorov alebo požičovne športového vybavenia.

Viac informácii o plážach v Hurghade >

Milovníci potápania si taktiež prídu na svoje

Milovníci potápania si taktiež prídu na svoje (Zdroj: flickr/cc/Richard Peck)

 

Čo vidieť v Hurghade

Expedícia a safari do púšte. Svoj dopravný prostriedok si môžete vybrať z viacerých možností. Obľúbené sú štvorkolky, jeepy, ťavy alebo kone. Existuje tu aj niekoľko cyklotrás cez púšť. V priebehu safari budete môcť navštíviť beduínsky kmeň a ochutnať ich tradičný čaj a grilované dobroty.

Ulica Sheraton je azda najznámejšia v celej Hurghade. Môžete tu nájsť miestne trhy a množstvo najrôznejších suvenírov. Pôsobivá je už samotná atmosféra na ulici a pravdepodobne sa nevyhnete zjednávaniu. K dobrým turistickým radám patrí, zjednávajte ceny o 50 – 80% nižšie. Miestni obchodníci vás často budú núkať čajom alebo iným občerstvením.

Palác Tísíc a jednej noci. Nielen budova samotná je nádherná. Počas prehliadky uvidíte výstavu o histórii Egypta ale aj predstavenie tradičných brušných tancov.

Viac informácii o výletoch v Hurghade >

Krásny hotel v Hurghade

Krásny hotel v Hurghade (Zdroj: flickr/cc/giuseppe portale)

 

Klíma a počasie v Hurghade

Hurghada má subtropické púštne podnebie, pre ktoré sú typické mierne až teplé zimy a horúce až veľmi horúce letá. Najvyššie teploty sú v mesiacoch jún – september, kedy sú priemerné denné teploty 28 – 30 °C. Zimné teploty v mesiacoch december, január a február sa pohybujú v rozmedzí 15 – 17 °C.

Priemerná ročná teplota mora je 24 ° C a pohybuje sa od približne 21 °C vo februári do 28 ° C v auguste.

Viac informácii o počasí v Hurghade >

Pohľad na Arabskú púšť

Pohľad na Arabskú púšť (Zdroj: flickr/cc/Richard August)