Zakynthos - Základné informácie

Grécko

Zakynthos

Lokalita v Grécku

 

Ostrov Zakynthos sa rozprestiera na juhu súostrovia Iónske ostrovy pri Peloponéze. Ostrov je hornatý s bujnou vegetáciou, krásnymi plážami a vraví sa, že je tu tak sýtomodrá farba mora ako nikde inde v Grécku.

Viac informácií o počasí na Zakynthose >

Prístav na Zakynthose (Zdroj: flickr/cc/robwallace)

 

Pláže 

Najväčším lákadlom sú zlatisté pláže s voľne sa pohybujúcimi korytnačkami, azúrové more, veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie i potápanie v podmorských jaskyniach. Jednou z najznámejších je pláž Laganas na juhozápadnom pobreží s jemným pieskom a miernym vstupom do vody, bohatými službami a zábavou počas dňa i noci. Spomeňme aj: stredisko Argassi 4 km južne od mesta Zakynthos pod horu Skopos, pláž Navagio vo východnej časti ostrova dostupnú len loďou, dlhú piesočnatú pláž Gerakas Zante v národnom parku na juhu, Kalamaki 5 km južne od mesta Zakynthos, Alykes na severovýchodnom pobreží, bola ocenená Modrou vlajkou, Banana na juhovýchode, Limni Keri na juhu, Tsilivi 5 km severne od hl. mesta.

Viac informácií o plážach na Zakynthose >

 

Zaujímavé miesta

História ostrova je ovplyvnená mnohými vplyvmi, najviac cítiť vplyv Benátok. Inak tomu nie je ani v hlavnom meste ostrova Zakynthos s pozostatkami starej benátskej pevnosti či kostolom sv. Dionýza. Miestne tradície môžete spoznať v tradičných dedinkách ako napr. Volimes či Maherado. Za videnie stoja aj Modré jaskyne na západnom pobreží, výlet okolo ostrova alebo výprava za poznávaním korytnačiek.

Viac informácií o zaujímavých miestach na Zakynthose >

Pláž Navagio vo východnej časti ostrova (Zdroj: www.pixabay.com)