Rhodos - Základné informácie

Grécko

Rhodos

Lokalita v Grécku

 

Ostrov Rhodos (Rodos) leží v Egejskom mori ako súčasť súostrovia Dodekanézy pri pobreží Malej Ázie. Aj napriek tomu, že je ostrov známou a obľúbenou destináciou, stále má množstvo nedotknutých miest.

Viac informácií o počasí na Rhodose >

Atraktívny ostrov Rhodos

Atraktívny ostrov Rhodos (Zdroj: flickr/cc/Robert Delpeut)


Pláže

Najväčšie letoviská sa nachádzajú na východnom pobreží, kde sú pláže piesočnaté s oblými kameňmi, zátokami a pokojnou vodou vhodnou na kúpanie. Západné pobrežie je vhodné vďaka vetru a vlnám na vodné športy. Príjemným spojením kúpania a športov je severovýchodná časť ostrova. Z veľkého množstva krásnych pláží spomeňme: Pláže v zátoke Antony Quinn na severozápade s ideálnymi podmienkami na kúpanie, Tsambika na východnom pobreží z jemného piesku s pozvoľným vstupom vhodná pre rodiny s deťmi, pláž pri meste Lindos s fascinujúcimi pamiatkami, Prasonisi na juhu s ideálnymi podmienkami na kitesurfing, Fourni na západnom pobreží, Kolymbia na východnom pobreží, Faliraki na výhodnom pobreží.

Viac informácií o plážach na Rhodose >

 

Zaujímavé miesta

Pri návšteve ostrova nesmiete vynechať hlavné mesto Rhodos a jeho starú časť zapísanú v zozname UNESCO. Nájdete tu pamiatky ako Trieda rytierov, Veľmajstrov palác či prístav Mandraki, kde kedysi stál jeden zo siedmych divov sveta – Rhodský kolos. V Meste Lindos je vyhľadávanou antická Akropola s chrámom Athény Lindoskej, spomeňme aj Hrad Monolithos na západe ostrova, Prasonisi maják alebo si môžete spraviť výlet na niektorý z okolitých ostrovov (napr. ostrov Halki a a Symi).

Viac informácií o zaujímavých miestach na Rhodose >

Pohľad na zátoku Antony Quinn

Pohľad na zátoku Antony Quinn (Zdroj: flickr/cc/Eine-reise)

COVID-19 Garancia