Covid-19 v Grécku: Vstup a návrat voľný

Kréta - Základné informácie

Grécko

Kréta

Lokalita v Grécku

 

Juhovýchodne od Peloponézu sa rozprestiera najväčší grécky ostrov Kréta. Zelené nížiny sa striedajú s hornatými plochami, miestne pláže a more sú vychýrené, bohatá krétska história siaha až do 3. stor. p. n l.

Viac informácií o počasí na Kréte >

Pohľad na jednu z mnoha pláží na Kréte

Pohľad na jednu z mnoha pláží na Kréte (Zdroj: flickr/cc/Blok 70)

 

Pláže

Pláže na severe sú prevažne piesočnaté s miernym vstupom a pokojnejšou vodou, no o pár stupňov chladnejšou ako majú južné, kde je väčšinou vstup strmejší. Všetky krétske pláže sú verejné. Jednou z najkrajších je Elafonissi v Chanii s jemným pieskom ružovkastej farby a krištáľovo čistou vodou. Nájdete ju v južnej časti západnej Kréty. Nasleduje rozľahlá piesočnatá pláž Falassarna v Chanii na západe s dobrými podmienkami na windsurfing. Spomeňme aj: Vai Beach v Lassithi, Preveli v Rethymno, Matala v Heraklion, Rodakino v Rethymno, Tymbaki v  Heraklion, Istro Beach v Lassithi.

Viac informácií o plážach na Kréte >

 

Zaujímavé miesta

V hlavnom meste Heraklion ležiacom na severnom pobreží sa nachádzajú zaujímavé pamiatky ako benátska pevnosť zo 16. storočia, katedrála Agios Minas, námestia, fontány, múzeá. Za návštevu stojí mesto Chania s benátskymi hradbami, Rethymno s benátskou pevnosťou Fortezza, mešita či fontána Arimondi, ďalej najväčší minojský palác Knossos, pozostatky rímskeho mesta Gortys, palác Festos, kláštor Agia Triada zo 17. stor., mesto Preveli s kláštorom a plážou s rovnakým názvom, z prírodných krás napr. jaskyňa Melidoni a zábavu a poznanie nájdete v akváriu Cretaquarium Thalassocosmos.

Viac informácií o zaujímavých miestach na Kréte >

Pohľad na minojský palác Knossos

Pohľad na minojský palác Knossos (Zdroj: flickr)

COVID-19 Garancia