Korfu - Základné informácie

Grécko

Korfu

Lokalita v Grécku

Len približne 5 km severozápadne od pevniny leží ostrov Korfu. Patrí do skupiny tzv. Iónskych ostrovov. Vďaka klimatickým podmienkam tu rastie veľa olivovníkov, citrusovníkov, paliem, orchideí a rôznych ďalších rastlín. Niet divu, že je Korfu známy ako najzelenší grécky ostrov.

Pohľad na KorfuPohľad na Korfu (Zdroj: flickr/cc/Lars Ôô)

 

Pláže

Pobrežie pokrývajú pláže z oblých kameňov alebo piesku. Východné pobrežie je vhodné na  kúpanie v pokojnej vode, no ak si dovolenku bez vodných športov neviete predstaviť, bude vás lákať západné pobrežie so skalami a otvoreným morom. Medzi najkrajšie pláže patria: pláž pri mestečku Sidari, Roda, Kavos, Kerassia, Nissaki, Ypsos Beach, Channel of love, Agios Georgios.

Viac informácií o plážach na Korfu >

 

Zaujímavé miesta

Hlavným mestom Korfu je Kerkyra, jeho stará časť bola zapísaná do zoznamu UNESCO. Navštívte zvonicu svätého Spyridona pomenovanú po patrónovi mesta, paláce, kostoly, opevnenia a niekoľko múzeí. Neďaleko pevniny leží na malom ostrove zaujímavý kláštor Vlacherna, ktorý zaberá takmer celú plochu ostrova. K najvyhľadávanejším pamiatkam Korfu patrí zámok Achillion smerom na juhu od hlavného mesta. Postaviť ho dala cisárovná Sissy ako letné sídlo.

Viac informácií o zaujímavých miestach na Korfu >

Pláž pri mestečku Sidari na KorfuPláž pri mestečku Sidari na Korfu (Zdroj: flickr/cc/)

COVID-19 Garancia