Najkrajšie pláže v Marsa Alam

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Kedysi malá rybárska dedinka sa premenila na jedno z najobľúbenejších egyptských letovísk. Marsa Alam má nádherné, takmer 50 kilometrov dlhé pobrežie s čarovnými lagúnami, piesočnatými plážami, priezračným morom a nedotknutými koralovými útesmi. Tie najkrajšie pláže Marsa Alam vám dnes ukážeme.

 

Wadi Qulaan

Wadi Qulaan sa nachádza v chránenej oblasti Wadi El-Gemal. Je to oáza pokoja v čarovnom prostredí. Okrem kúpania v priezračnej vode si môžete vychutnať krásy nedotknutej prírody a vydať sa na turistiku. Oblasť je vhodná na pozorovanie vrtákov. Ak sa chcete vyhnúť rušným plážam a davom turistov, zamierte práve sem.

Nádherná pláž Wadi Qulaan

Nádherná pláž Wadi Qulaan (Zdroj: flickr/cc/rouelshimi)

 

Marsa Nayzak

Majstrovské dielo prírody nájdete 14 kilometrov južne od letoviska Marsa Alam. Hovoríme o veľmi netradičnej pláži Marsa Nayzak. Do pozornosti sa dostala najmä vďaka zaujímavému pôvodu. V minulosti sem  dopadol meteorit, ktorý vytvoril akýsi „prírodný bazén“. Prostredie je veľmi pekné a vhodné na odpočinok.

Marsa Nayzak vznikla po páde meteoritu

Marsa Nayzak vznikla po páde meteoritu (Zdroj: flickr/cc/NourYassin)

 

Ras Banas

Polostrov Ras Banas obmýva Červené more neďaleko egyptsko-sudánskej hranice. Vďaka dokonalo priezračnému moru budete môcť objavovať krásy podmorského sveta a obdivovať farebné koralové útesy. V tejto oblasti sú výborné podmienky na potápanie a šnorchlovanie.  

Marsa Alam sa môže pochváliť priezračným morom

Marsa Alam sa môže pochváliť priezračným morom (Zdroj: flickr/cc/D0ominik)

 

Abu Dabbab

Jemný svetlý piesok vinúci sa okolo zálivu, priezračné more a skvelé podmienky na potápanie ponúka krásna pláž Abu Dabbab. Podmorský svet je bohatý na rozmanité rastliny a pestrofarebné rybky. Je to jedinečné miesto, kde sa vyskytujú veľké korytnačky a vzácny dugong morský. Korytnačky môžete pozorovať počas potápania alebo pri pohybe na súši.

Jemný piesok pláže Abu Dabbab

Jemný piesok pláže Abu Dabbab (Zdroj: flickr/cc/MareveroViaggi)

 

Sharm El Luli Beach

Príjemným relaxačným miestom je krásna pláž Sharm El Luli Beach. Plytké a pokojné vody Červeného mora sú lákadlom pre rodiny s malými deťmi a menej zdatných plavcov. Očarujúci podmorský svet zas vyhľadávajú šnorchlisti a potápači. Pre svoju krásu a najmä čistotu je označovaná za „perlu Červeného mora“.

Sharm El Luli Beach

Sharm El Luli Beach (Zdroj: flickr/cc/angelo cian)

 

Samadai

Fascinuje vás pohľad na veselé a hravé delfíny? Chceli by ste si ich „predstavenie“ v mori pozrieť? Ak ste na obe otázky odpovedali kladne, zamierte do Samadai. V tunajšej lagúne ich žije viac ako sto. Zažijete neopakovateľný zážitok – plávanie po boku delfínov. Lagúna má tiež výborné podmienky na potápanie.

Podmorský svet pri útesoch Samadai

Podmorský svet pri útesoch Samadai (Zdroj: flickr/cc/Snakes on a Stefan)

 

Port Ghalib

Severne od mesta, asi tak 5 minút jazdy od letiska v Marsa Alam, sa nachádza menší prístav Port Ghalib. V posledných rokoch sa stal akýmsi turistickým centrom, miestom, kam prichádzajú dovolenkári za zábavou, programom i nákupmi. Prístav ukrýva nádherné pláže obmývané priezračným Červeným morom. Nájdete tu množstvo reštaurácií a barov.

Jedna z pláží v Port Ghalib

Jedna z pláží v Port Ghalib (Zdroj: flickr/cc/Mathias Apitz (München))

 

Marsa Mubarak

Piesočnatá pláž Marsa Mubarak leží len kúsok od Port Ghalib. Nádherné miesto s jemným pieskom, trávnatými plochami a miernym vstupom do mora ocenia všetky vekové kategórie. Jej výnimočnosť spočíva vo výskyte veľkých korytnačiek a dugongov. Pláž prechádza do koralového útesu s výbornými podmienkami na potápanie a šnorchlovanie. Zúčastniť sa môžete tiež organizovaných potápačských výletov.

Korytnačka pri pláži Marsa Mubarak

Korytnačka pri pláži Marsa Mubarak (Zdroj: flickr/cc/Stian Eikeland)

 

Gorgonia Beach

Pláž Gordonia leží v blízkosti prírodnej rezervácie údolia rieky Camel, kúsok od letoviska Marsa Alam. Tak ako na celom pobreží Červeného mora i tu návštevníkov čaká úžasný podmorský svet. Môžete šnorchlovať, potápať sa alebo si vychutnávať kúpanie v priezračnej vode. K dispozícií sú ležadlá a reštauračné zariadenia.

Pohľad na Gorgonia Beach

Pohľad na Gorgonia Beach (Zdroj: flickr/cc/Ger and Audrey)

 

Sataya

Ak hľadáte dobrý tip na výlet, zamierte k útesom Sataya. Vzdialené sú približne dve hodiny plavby z letoviska Marsa Alam. A čím je táto oblasť taká výnimočná? Je to druhá lokalita pri Marsa Alam, kde môžete pozorovať delfíny, dokonca si s nimi zaplávať. Miesto je oveľa pokojnejšie ako už spomínaná oblasť Samadai. Podmorský svet je úžasný s množstvom pestrofarebných rybiek a korytnačiek.

Delfíny pri útesoch Sataya

Delfíny pri útesoch Sataya (Zdroj: flickr/cc/zuidwijk)