Tipy na fakultatívne výlety - Marsa Alam

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Marsa Alam je moderným letoviskom na západnom pobreží Červeného mora. Len málokto by veril, že ešte pred pár rokmi to bola malá rybárska dedinka. Ponúka kúpanie a potápanie v priezračných vodách, bohatý podmorský svet s farebnými koralmi, historické pamiatky, zábavné aktivity a pestré výlety. Dnes vám pár tipov na zaujímavé miesta ponúkame.

 

Asuán

Asuán či Aswán je mesto na juhu Egypta s množstvom vzácnych pamiatok. Môžete si prezrieť mešitu Tabia, miestny trh alebo si vychutnať starobylú atmosféru mesta s tradičnými kočiarmi ťahanými koňmi. Hlavnou atrakciou mesta sú asuánske priehrady. Prvou, teda aj staršou, je Stará asuánska priehrada. Novú poznáme ako Vysokú priehradu (Sad dal-Alí) a jej súčasťou je Násirovo jazero.

Cena: dospelý 125 EUR, dieťa do 12 rokov 62 EUR

Pohľad na Asuánsku priehradu

Pohľad na Asuánsku priehradu (Zdroj: flickr/cc/Brian Ritchie)

 

El Quseir

Malé prímorské mestečko El Quseir prepája 7000 rokov histórie s nádherným prostredím na trávenie dovolenky. Miestne pláže tvorí zlatistý piesok obmývaný tyrkysovými vodami. Nechýba ponuka všemožných aktivít vrátane vodných športov. Milovníkom historických pamiatok odporúčame prehliadku mešity, kostola a pevnosti.

Cena: dospelý 35 EUR, dieťa do 12 rokov 20 EUR

Kostol v mestečku El Quseir

Kostol v mestečku El Quseir (Zdroj: flickr/cc/margrit_gertrud)

 

Luxor

Za najväčším bohatstvom staroegyptskej architektúry sa vydajte do Luxoru. Prvou zastávkou sú katakomby v Údolí kráľov. Nasledujú Memnonove kolosy a chrám kráľovnej Hatšepsut. Stojí tu svetoznámy chrámový komplex Luxor s pylónmi, obeliskami a alejou sfíng. Poslednou zastávkou je chrámový komplex v Karnaku zasvätený Amonovi. Výlet patrí k tým náročnejším a trvá jeden alebo dva dni.

Cena: dospelý 120 EUR, dieťa do 12 rokov 62 EUR

Chrámový komplex v Karnaku

Chrámový komplex v Karnaku (Zdroj: pixabay/cc/auntmasako)

 

Ostrov Hamata

Približne 100 kilometrov od letoviska Marsa Alam ležia roztrúsené ostrovčeky. Známe sú pod názvom Hamata alebo Qulaan Islands. Ponúkajú plytké lagúny s pestrofarebným svetom pod hladinou, krásne pláže a tyrkysové more. V cene výletu je zahrnuté vybavenie na potápanie a sprievodca.

Cena: dospelý 67 EUR, deti do 12 rokov 34 EUR

Jeden z ostrovčekov Hamata

Jeden z ostrovčekov Hamata (Zdroj: flickr/cc/<<<TheOne>>>)

 

Sahara

Z letoviska Marsa Alam je dostupná východná časť Sahary. Adrenalínové povahy uprednostňujú rýchlu jazdu na štvorkolkách, aby sa mohli preháňať po piesočnatých dunách púšte. Miernejšie povahy ocenia výlet na jeepoch s poznávaním krajiny alebo prechádzku na chrbte ťavy.

Cena: dospelý od 75 EUR, dieťa do 12 rokov od 40 EUR

Výlet do púšte na ťavách

Výlet do púšte na ťavách (Zdroj: flickr/cc/Jano Silva DC)

 

Zátoka Abu Dabbab

Podmorský svet v zátoke Abu Dabbab je bohatý na rozmanité rastliny a pestrofarebné rybky. Je to jedinečné miesto, kde sa vyskytujú veľké korytnačky a vzácny dugong morský. Korytnačky uvidíte nielen vo vodách mora, ale i na súši.

Cena: dospelý 35 EUR, dieťa do 12 rokov 17 EUR

Vzácny dugong morský v Abu Dabbab

Vzácny dugong morský v Abu Dabbab (Zdroj: flickr/cc/dpstijn)

 

Samadai

V lagúne Samadai žije viac ako stovka hravých delfínov. Môžete si z bezprostrednej blízkosti prezrieť ich predstavenie v Červenom mori. Je to úchvatné miesto, kde zažijete dokonca plávanie s týmito priateľskými tvormi. V lagúne sú výborné podmienky na poznávanie podmorských krás.

Plávanie s delfínmi pri Samadai Reef

Plávanie s delfínmi pri Samadai Reef (Zdroj: flickr/cc/Santa Claus Travel Egypt)

 

Port Ghalib

Severne od mesta, asi tak 5 minút jazdy od letiska v Marsa Alam, sa nachádza Port Ghalib. Toto prístavné mesto sa v posledných rokoch stalo akýmsi turistickým centrom. Dovolenkári sem prichádzajú za zábavou, nákupmi a atrakciami. Port Ghalib ponúka nádherné pláže a výborné podmienky na poznávanie podmorského sveta.

Pláž v Port Ghalib

Pláž v Port Ghalib (Zdroj: flickr/cc/captain ubuntu)

 

Aquapark

Deň plný zábavy i oddychu ponúka aquapark s množstvom atrakcií. Nájdete tu viac ako 20 rôznych atrakcií. Pre rodiny s deťmi je aquapark tým pravým miestom na spestrenie dovolenky. Nechýba príjemné občerstvenie v cene výletu.

Cena: od 40 EUR

Aquapark s množstvom šmykľaviek

Aquapark s množstvom šmykľaviek (Zdroj: flickr/cc/Red Sea Holidays)

 

Marsa Nayzak

Asi tak 14 kilometrov južne od letoviska Marsa Alam nájdete jedinečné dielo prírody. Pred mnohými rokmi dopadol do oblasti Marsa Nayak meteorit. Vytvoril akýsi prírodný bazén uprostred krásnej krajiny. Tunajšia pláž je pekným miestom na odpočinok i kúpanie.

Pláž Marsa Nayzak vznikla po páde meteoritu

Pláž Marsa Nayzak vznikla po páde meteoritu (Zdroj: flickr/cc/NourYassin)