Najkrajšie pláže v Antalyi

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Turecké mesto Antalya rozprestierajúce sa na pobreží Stredozemného mora sa stalo významným centrom cestovného ruchu v krajine. Pobrežie sa tiahne 640 kilometrov a je známe svojimi krásnymi plážami a zátokami. Dnes vám ukážeme pár tipov, kde nájdete tie najkrajšie pláže.

 

Konyaalti Beach

1,5 kilometra dlhú pláž Konyaalti Beach objavíte 3 km západne od Antalye. Skladá sa zo zmesi tmavšieho piesku a štrkových kamienkov. Môžete sa kúpať v teplých vodách Stredozemného mora, využiť ponuku vodných športov, občerstviť sa v reštauráciách, navštíviť Aquapark s toboganmi a show s delfínmi, jednoducho sa zabávať počas dňa i v nočných hodinách.

Konyaalti Beach neďaleko Antalye

Konyaalti Beach neďaleko Antalye (Zdroj: flickr/cc/qwe209)

 

Lara Beach

Lara Beach sa tiahne na pobreží Stredozemného mora smerom na východ od Antalských útesov neďaleko vodopádov Lower Duden Waterfall. Patrí k najdlhším plážam v Turecku, niet divu, veď má dĺžku takmer 12 kilometrov. Tvorí ju tmavý piesok s prímesou oblých kameňov, voda v mori je priezračná. Toto živé miesto ponúka ležadlá, slnečníky, vodné športy, volejbalové ihrisko, futbalové ihrisko, vodný park, plážové bary, reštaurácie, kaviarne, nočný klub, priestory pre deti a atď.

Známa turecká pláž Lara Beach

Známa turecká pláž Lara Beach (Zdroj: flickr/cc/Hatrick1960)

 

Patara Beach

V meste Kas 45 km od Antalye sa nachádza najdlhšia turecká pláž. Je ňou Patara Beach s dĺžkou obdivuhodných 18 kilometrov. Krásna piesočnatá pláž s plytkou vodou obsadzuje rebríčky najkrajších pláží sveta, vo východnej časti sú veľkolepé skalnaté zátoky. Zaujímavosťou je, že je pláž chránená, pretože sem prichádzajú chránené korytnačky Caretta caretta klásť vajcia.

Najdlhšia turecká pláž Patara Beach

Najdlhšia turecká pláž Patara Beach (Zdroj: flickr/cc/nikidel)

 

Mermerli Beach

Malá, no pútavá pláž v prostredí útesov a bujnej vegetácie, to je Mermerli Beach. Ak hľadáte pokojné miesto na oddych, príjemné kúpanie a opaľovanie uprostred krásnej krajiny, tak táto pláž je pre vás správna voľba. Nachádza sa v historickej časti mesta Kaleiçitur, približne 15 minút jazdy od Antalye. Keďže patrí k hotelu, platí sa poplatok.

Mermerli Beach v historickej časti mesta

Mermerli Beach v historickej časti mesta (Zdroj: flickr/cc/Steve Hoge)

 

Adalar Beach

Pláž Adalar je malá pláž so skalnatým pobrežím, ktorú nájdete pri Karaalioglu Parku. Nechýba ponuka služieb pre prichádzajúcich dovolenkárov.

Malá pláž Adalar Beach

Malá pláž Adalar Beach (Zdroj: flickr/cc/colleenewood)

 

Kaputas Beach

Ide o neobyčajnú pláž, kde rastie až 200 druhov rastlín, z toho 44 ohrozených, miesto zapísané do ochranného projektu s neuveriteľne azúrovou vodou. Hovoríme o Kaputas Beach ležiacej medzi mestami Kalkan a Kas. Občas sem prichádzajú aj predajcovia, no odporúčame si radšej všetko priniesť zo sebou. Pláž je chránená útesom, takže po zaparkovaní vás čaká trochu turistiky, no určite stojí za to.

Krásna Kaputas Beach s azúrovou vodou

Krásna Kaputas Beach s azúrovou vodou (Zdroj: flickr/cc/CKgoksel)

 

Karpuzkaldiran Beach

Pláž Karpuzkaldiran sa nachádza západne od Lara Beach pri mieste, kde sa vodopád Duden vlieva do mora. Piesok je jemný a voda v mori nie je hlboká. Oblasť sa využíva aj ako vojenský kemp.

Vodopád Duden, pri ktorom sa nachádza Karpuzkaldiran Beach

Vodopád Duden, pri ktorom sa nachádza Karpuzkaldiran Beach (Zdroj: flickr/cc/Yüksel ÇUKURLU)

 

Phaselis Beach

Phaselis Beach spája krásne prostredie hôr, čisté vody Stredozemného mora, veľmi dobré podmienky na kúpanie a čistý piesok ideálny na odpočinok. Nachádza sa medzi Kemerom a Olymphom, no ešte stále na dosah z mesta Antalya. Milovníci histórie sa majú na čo tešiť, môžu si prezrieť pozostatky starobylého mesta Phaselis.

Pokojná pláž Phaselis

Pokojná pláž Phaselis (Zdroj: flickr/cc/Matt. Create.)

 

Sorgun Beach

Ak sa vydáte smerom do Manavgatu severnou cestou, prídete na menšiu pláž Sorgun Beach ukrytú medzi bohatou zeleňou. Považuje a za jednu z najkvalitnejších v tejto oblasti. Táto prírodná pláž s krištáľovou čistou vodou je ideálna na nerušený odpočinok.

Menšia prírodná pláž Sorgun Beach

Menšia prírodná pláž Sorgun Beach (Zdroj: flickr/cc/Ömer Ünlü)

 

Resat Island Beaches

Miesto kedysi známe ako Sultan Resat's promenade (Promenáda sultána Resata), dnes nazývané Resat Island Beaches objavíte približne 15 kilometrov na západ od Antalye. Začína v Kemerbeldibi a siaha až do Tekirova. Ide o prevažne piesočnaté prírodné pláže v prostredí borovicových lesov. Sú tu vytvorené tiež priestory na piknik.  

Čistá voda v mori pri Resat Island Beaches

Čistá voda v mori pri Resat Island Beaches (Zdroj: flickr/cc/lingyun2)