Lefkada - Základné informácie

Grécko

Lefkada

Lokalita v Grécku

 

Ostrov Lefkada patrí do súostrovia Iónske ostrovy, leží kúsok od gréckej pevniny neďaleko Korfu. Pomenovanie ostrova je odvodené od gréckeho slova „lefkos“ (biely) podľa bielych skál nachádzajúcich sa na juhu ostrova.

Pohľad na prístav

Pohľad na prístav (Zdroj: flickr/cc/mihai mihaescu)
 

Pláže

Pláže Lefkady sa rozprestierajú na dĺžke 117 kilometrov. Egremni je dlhý piesočnatá pláž medzi skalami s náročnejším prístupom, no je pokojná a ideálna na oddych. Opakom je jedna z najobľúbenejších pláží Porto Katsiki, ktorá býva preplnená. Ďalšími peknými plážami sú: Agios Ioannis s jemným pieskom, vhodnými podmienkami pre vodné športy a veternými mlynmi v pozadí, Kalamitsi pláž izolovaná od turistického ruchu, rušná pláž Kathisma s bohatými službami, Milos, Nidri, Vasiliki, Gialos.

Viac informácií o plážach v Lefkade >

 

Zaujímavé miesta

Keďže nemá ešte tak rozvinutý turizmus ako iné grécke ostrovy, nájdete tu nedotknutú prírodu a ideálne podmienky na odpočinok. Pre aktívnych dovolenkárov odporúčame navštíviť zaujímavé miesta ako hlavné mesto Lefkas s múzeami a pevnosťou Agia Mavra, maják na najjužnejšom myse Doukato, kláštor Faneromenil, pevnosť Antamauru, vodopády Nigri, Kaňon Mellisa alebo dedinky s veternými mlynmi a tradičnými domčekmi.

Viac informácií o zaujímavých miestach v Lefkade >

Porto Katsiki, Lefkada

Porto Katsiki, Lefkada (Zdroj: www.pixabay.com)

COVID-19 Garancia