Najkrajšie pláže v Lefkade

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Kúsok od gréckej pevniny, neďaleko Korfu sa rozprestiera ostrov Lefkada. Známy je nepochybne priezračnou vodou mora a krásnymi plážami z jemného piesku a oblých kameňov. Lefkadské pláže sa tiahnú v dĺžke približne 117 kilometrov dotvorené bohatou zeleňou a týčiacimi sa bielymi vápencovými skalami. Dnes vám výber tých najkrajších ponúkame.


Egremni

Jedna z najznámejších pláží ostrova, pláž Egremni, sa nachádza 40 km juhozápadne od mesta Lefkada. Scenériu tejto dlhej piesočnatej pláže dotvárajú úchvatné útesy. Pláž je organizovaná s množstvom ležadiel, slnečníkov a plážovými barmi. Prístup na pláž nie je ideálny, no i napriek tomu býva pre mnohých dovolenkárov voľbou číslo jedna. Uchováva si neporušenú divokú krásu a pocit súkromia.

Obľúbená pláž Egremni

Obľúbená pláž Egremni (Zdroj: flickr/cc/SabrinaP)


Porto Katsiki

Nenechajte si ujsť aj piesočnatú pláž Porto Katsiki, ktorá sa radí medzi najkrajšie grécke pláže. Musíte však počítať s množstvom turistov. Nájdete ju 45 km juhozápadne od hlavného mesta ostrova, neďaleko obce Athan. Sýto-modré vody mora kontrastujú s ohromujúcimi bielymi útesmi. Môžete si prenajať ležadlá a slnečníky alebo využiť prirodzený tieň, ktorý poskytujú útesy.

Jedna z najkrajších gréckych pláží – Porto Katsiki

Jedna z najkrajších gréckych pláží – Porto Katsiki (Zdroj: flickr/cc/_Dimitris_)


Agios Ioannis

Ak hľadáte krásnu pláž blízko hlavného mesta Lefkada, skúste pláž Agios Ioannis vzdialenú len pár kilometrov. Zlatistý piesok obmýva more zeleno-modrej farby. Dovolenku si vychutnáte na ležadlách so slnečníkmi, kde romantickú atmosféru dotvára kostol Agios Ioannis Antzousis a staré veterné mlyny. Okrem oddychu poskytuje aj veľmi dobré podmienky na windsurfing. Sú tu aj kaviarne a strediská vodných športov.

Agios Ioannis neďaleko hlavného mesta

Agios Ioannis neďaleko hlavného mesta (Zdroj: flickr/cc/Denis Galanin)

 

Kalamitsi

Pokoj, ticho a neporušenú prírodu ponúka pláž Kalamitsi, kam chodí pomerne málo návštevníkov. Brehy obmýva priam krištáľovo-čistá voda, biely jemný piesok prerušujú veľké balvany, ktoré vytvárajú dojem súkromia. Pláž sa nachádza cca 15 km juhozápadne od hlavného mesta. Nie je zasiahnutá turizmom, nie sú tu žiadne ležadlá, slnečníky a atď. Ideálne miesto na relax.

Pokojné a tiché miesto – pláž Kalamitsi

Pokojné a tiché miesto – pláž Kalamitsi (Zdroj: flickr/cc/GoSouthEast)


Kathisma

Opakom vyššie spomínanej Kalamitsi je rušná pláž Kathisma. Prichádzajú sem húfy turistom nielen pre krásu pláže, ale najmä pre bohaté služby a komfort – slnečníky, ležadlá, sprchy, toalety, bary, reštaurácie, športy a atď. Dlhá pláž z bieleho piesku je obmývaná tyrkysovými vodami a obohnaná idylickými horami. Nájdete ju 15 km juhovýchodne od hlavného mesta, v blízkosti dediny Agios Nikitas.

Rušná pláž Kathisma

Rušná pláž Kathisma (Zdroj: flickr/cc/sandaodiatiu)


Milos

14 km juhozápadne od mesta Lefkada, medzi pobrežím Agios Nikitas a Kathisma leží pláž Milos, Mylos alebo Pláž zamilovaných. Ak túžite uniknúť od ruchu, odpočinúť si a masový turizmus vás rozhodne neláka, tak zamierte na pokojnú pláž Milos. Príroda navôkol je úchvatná, more čistučké a piesok jemný. Na pláž sa dostanete aj pešo, no jednoduchšie je to loďou.

Pláž Milos – Pláž zamilovaných

Pláž Milos – Pláž zamilovaných (Zdroj: flickr/cc/Catherine K)


Nikiana

Menšia pláž Nikiana sa nachádza 10 km severne od mesta Lefkada. Tvorí ju zmes piesku a oblých kamienkov, voda je priezračná a okolitá krajina býva hlavným dôvodom, prečo ši dovolenkári vyberajú práve túto pláž. Vďaka bohatej vegetácie je k dispozícii veľa tienistých miest. Radi sem chodia aj rodiny s deťmi.

Pohľad na pláž Nikiana

Pohľad na pláž Nikiana (Zdroj: flickr/cc/Tamaresk)


Gialos

Jednou z najdlhších pláží ostrova je pláž Gialos 35 km juhozápadne od hlavného mesta. Z mestečka Athan sem vedie úzka cestička. Tvorí ju zmes piesku a kameňov. Nechýbajú ležadlá a slnečníky či nejaké tie možnosti občerstviť sa.

Gialos patrí k najdlhším plážam

Gialos patrí k najdlhším plážam (Zdroj: flickr/cc/big_bigu)


Poros Mikros Gialos

K najkrajším plážam ostrova patrí aj pláž Poros Mikros Gialos. Nachádza sa 30 km južne od hlavného mesta, v blízkosti dediny Poros. Pláž poskytuje absolútny komfort, k dispozícii sú ležadlá, slnečníky, tradičné taverny a bary. Pláž je dlhá, piesočnatá a voda priezračná.

Pláž Poros Mikros Gialos

Pláž Poros Mikros Gialos (Zdroj: flickr/cc/Martin Malíček)


Vassiliki

Priaznivcom vodných športov odporúčame pláž Vassiliki v rovnomennej rybárskej dedinke. Od hlavného mesta je vzdialená 37 km smerom na juhozápad. Sú tu veľmi dobré podmienky najmä pre windsurfing a jachting. Vybavenie si môžete prenajať v centre vodných športov. Je to rušné miesto s možnosťami ubytovania, barmi, reštauráciami a tavernami. Pláž je kamenistá s priezračnou vodou a veľmi pozvoľným vstupom do mora.

Ideálne miesto pre vodné športy – pláž Vassiliki

Ideálne miesto pre vodné športy – pláž Vassiliki (Zdroj: flickr/cc/Lefkada Island, Greece)

 

Nidri

Belavý piesok, priezračná voda, exotické palmy a bohaté služby urobili z pláže Nidri jedno z najpopulárnejších miest s vysokou návštevnosťou. Rozprestiera sa približne 17 km južne od mesta Lefkada. Vďaka útesu obohnanému okolo nej je chránená pred vetrami a voda je pokojná a bezpečná na kúpanie aj pre malé deti a neplavcov.

Pláž Nidri s pokojnou vodou

Pláž Nidri s pokojnou vodou (Zdroj: flickr/cc/evansg)


Tsoukalades

Súkromie, odpočinok a ticho vám poskytne malá pláž Tsoukalades 6 km juhozápadne od mesta Lefkada. Okolie tvoria útesy s vegetáciou, voda je krásne čistá a priezračná. Pobrežie tvoria aj veľké kamene, treba byť preto opatrný.

Pláž Tsoukalades

Pláž Tsoukalades (Zdroj: flickr/cc/letiziasaracino)

 

Lagouna

V blízkosti Kalamitsi, 16 km západne od mesta Lefkada objavíte krásnu rozľahlú pláž v prostredí zelených kopcov. Hovoríme o pláži Lagouna so sýto-modrou vodou a svetlým pieskom. Poskytuje vhodné podmienky na relax a pocit súkromia. Využiť môžete aj tunajší bar a reštauráciu.