Chalkidiki - Základné informácie

Grécko

Chalkidiki

Lokalita v Grécku

 

Severovýchodne od pevniny Grécka leží polostrov Chalkidiki obmývaný Egejským morom, ktorý je známy ako „Poseidonov trojzubec“. Toto pomenovanie získal vďaka tomu, že ho tvoria tri výbežky - Kassandra, Sithonia a Athos.

Viac informácií o počasí na Chalkidikách >

Grécky polostrovChalkidiki

Grécky polostrov Chalkidiki (Zdroj: flickr/cc/Αλέξανδρος)

 

Pláže

Nájdete tu najdlhšie grécke pobrežie s dĺžkou až 500 km so známymi letoviskami a plážami ako Nea Kallikratia s veľkou plážou Nea Moudania, Pefkochori, Gerakini, Afitos Sani, Kriopigi, Polichrono na Kassandre či Kavourotripes, Vourvourou Kastri, Agios Ioannis, Spathies na polostrove Sithonia. More je krištáľovo čisté a pláže prevažne piesočnaté či okruhliakové.

Viac informácií o plážach na Chalkidikách >

 

Zaujímavé miesta 

Prístupné sú polostrovy Kassandra a Sithonia, na Athos je prístup návštevníkov obmedzený, ale dá sa ostrov s fascinujúcimi kláštormi vidieť počas fakultatívneho lodného výletu. Pre milovníkov histórie odporúčame návštevu hlavného mesta Polygyros s akropolou, Archeologickým múzeom alebo antického mesta Philipi s akropolou s amfiteátrom. Z prírodných krás spomeňme jaskyňu Petralona či jazero Polychrono neďaleko mesta  Kassandra.

Viac informácií o zaujímavých miestach na Chalkidikách >

Pohľad na pláž na polostroveChalkidiki

Pohľad na pláž na polostrove Chalkidiki (Zdroj: flickr/cc/Dimitris Siskopoulos)

 

COVID-19 Garancia