Najkrajšie pláže na Chalkidikách

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Polostrov Chalkidiki na severe grécka sa skladá z troch polostrovov v tvare prstov - Kassandra, Sithonia a Atos. Polostrov patrí k vyhľadávaným turistickým oblastiam Grécka s množstvom letovísk a výborných pláží. Hlavné pláže Chalkidiki ležia na polostrovoch Kassandra a Sithonia. Predstavíme vám tie najkrajšie a najobľúbenejšie z nich.

 

Pláže polostrova Sithonia

 

Armenistis

Pláž Armenistis leží 3 hodiny jazdy od Thessaloniki, v blízkosti dedinky Sarti. Patrí medzi najkrajšie piesočné pláže polostrova. Okolie pláže je lemované príjemnými borovicovými lesmi a samotná pláž je výborne turisticky organizovaná. K dispozícii je plážové vybavenie a ponuka vodných športov. Pláž Armenistis je tiež obľúbeným miestom na táborenie.

Pláž Armenistis

Pláž Armenistis (Zdroj: flickr/cc/Ivan Dimitrov)

 

Kalamitsi

Pláž Kalamitsi je dlhá piesočná pláž na južnej časti polostrova Sithonia. Je obľúbená hlavne pre jemný piesok a čistú morskú vodu. V jej okolí sa nachádza niekoľko pôvabných zátok obklopených krásnou prírodou. Patrí medzi tichšie a pokojnejšie pláže, vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Pláž Kalamitsi

Pláž Kalamitsi (Zdroj: flickr/cc/George Terezakis)
 

Vourvourou

Pláž Vourvourou leží medzi dedinkami Ormos Panagia a Sarti. Je jednou z najlepších piesočných pláží oblasti a pýši sa ďalšími unikátmi. Oblasť v okolí Vourvourou pláže je posiata skalnými ostrovčekmi, zaujímavými kamennými útvarmi a morskými jaskyňami. Samotná pláž je lemovaná ihličnatými lesmi, ktoré poskytujú príjemný tieň a voda je plytká a ideálna aj pre malé deti. Veľkým bonusom pre turistov je bohatá ponuka vodných športov a atrakcií.

Pláž Vourvourou

Pláž Vourvourou (Zdroj: flickr/cc/fourkas)

 

Agios Ioannis Kastri

Je malá, tichá a neorganizovaná pláž v blízkosti dedinky Nikiti. Je považovaná za jednu z najkrajších a najzachovalejších oblastí Chalkidiki s nedotknutou plážou a tradičnými dedinkami v okolí. Samotná pláž je v tichej zátoke bez turistického vybavenia a služieb. Ponúka príležitosť na tichý relax a pohodové kúpanie v mori bez davov a hluku.

 

Pláže polostrova Kassandra

 

Sani

Krásna a dlhá piesočná pláž Sani leží 10 km od dediny Nea Fokea. Pozdĺž pláže sa rozprestiera pás stromov, ktoré vytvárajú príjemné zákutia v tieni. Príroda v okolí je výnimočná a nachádzajú sa tu niektoré vzácne druhy rastlín a živočíchov. Pláž Sani je dobre turisticky organizovaný areál s moderným vybavením a dostatkom príležitostí na zábavu a rôzne aktivity. Letovisko Sani je jedným z najvyhľadávanejších na Chalkidiki.

Pláž Sani

Pláž Sani (Zdroj: flickr/cc/Horia Varlan)

 

Skala Fourkas

Pláž Skala Fourkas je situovaná pri rovnomennej prímorskej dedinke obklopenej krásnou zeleňou. Skala Fourkas je vyhľadávané a obľúbené letovisko pre pieskové podložie na pláži a množstvo reštaurácií ponúkajúcich čerstvé morské ryby. Vedľa pláže sa nachádza malý prístav pre rybárske lode. Pláž je lemovaná nízkymi kopcami s bujnou zeleňou, ktoré poskytujú príležitosť na príjemné prechádzky.

Pláž Skala Fourkas

Pláž Skala Fourkas (Zdroj: flickr/cc/fourkas)

 

Possidi

Possidi je malá pobrežná obec s rozsiahlou piesočnou plážou Possidi. Symbolom pláže je vysoký biely maják a množstvo reštaurácií ponúkajúcich jedlá z miestnych rýb. Pláž je vhodná aj pre deti a ponúka celý rad športových a zábavných aktivít. Plážová promenáda je lemovaná kaviarňami a plážovými barmi. V okolí je niekoľko príležitostí pre fakultatívne výlety za známymi pamiatkami.

 

Pefkohori

Je populárna piesočná pláž aj obľúbené letovisko obklopené bujnou zeleňou. Príjemný biely piesok a plytké more ju predurčuje pre rodiny s deťmi. Pláž je dobre organizovaná a poskytuje množstvo príležitostí na vodné športy, vrátane potápania a šnorchlovania. Neďaleko sa nachádza pláž Pagliouri s príjemným kempom. Na pláži Pefkohori si možno vychutnať taverny a bary s terasami a výhľadom na pláž.

PlážPefkohori

Pláž Pefkohori (Zdroj: flickr/cc/Leonard Gee)