Najkrajšie pláže na Chalkidikách

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Vyberte si preferované odletové miesta
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 940 509 818
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00
So 9:00-14:00, Ne 15:00 - 20:00

 

Polostrov Chalkidiki na severe grécka sa skladá z troch polostrovov v tvare prstov - Kassandra, Sithonia a Atos. Polostrov patrí k vyhľadávaným turistickým oblastiam Grécka s množstvom letovísk a výborných pláží. Hlavné pláže Chalkidiki ležia na polostrovoch Kassandra a Sithonia. Predstavíme vám tie najkrajšie a najobľúbenejšie z nich.

 

Pláže polostrova Sithonia

 

Armenistis

Pláž Armenistis leží 3 hodiny jazdy od Thessaloniki, v blízkosti dedinky Sarti. Patrí medzi najkrajšie piesočné pláže polostrova. Okolie pláže je lemované príjemnými borovicovými lesmi a samotná pláž je výborne turisticky organizovaná. K dispozícii je plážové vybavenie a ponuka vodných športov. Pláž Armenistis je tiež obľúbeným miestom na táborenie.

Pláž Armenistis (Zdroj: flickr/cc/Ivan Dimitrov)

 

Kalamitsi

Pláž Kalamitsi je dlhá piesočná pláž na južnej časti polostrova Sithonia. Je obľúbená hlavne pre jemný piesok a čistú morskú vodu. V jej okolí sa nachádza niekoľko pôvabných zátok obklopených krásnou prírodou. Patrí medzi tichšie a pokojnejšie pláže, vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Pláž Kalamitsi (Zdroj: flickr/cc/George Terezakis)
 

Vourvourou

Pláž Vourvourou leží medzi dedinkami Ormos Panagia a Sarti. Je jednou z najlepších piesočných pláží oblasti a pýši sa ďalšími unikátmi. Oblasť v okolí Vourvourou pláže je posiata skalnými ostrovčekmi, zaujímavými kamennými útvarmi a morskými jaskyňami. Samotná pláž je lemovaná ihličnatými lesmi, ktoré poskytujú príjemný tieň a voda je plytká a ideálna aj pre malé deti. Veľkým bonusom pre turistov je bohatá ponuka vodných športov a atrakcií.

Pláž Vourvourou (Zdroj: flickr/cc/fourkas)

 

Agios Ioannis Kastri

Je malá, tichá a neorganizovaná pláž v blízkosti dedinky Nikiti. Je považovaná za jednu z najkrajších a najzachovalejších oblastí Chalkidiki s nedotknutou plážou a tradičnými dedinkami v okolí. Samotná pláž je v tichej zátoke bez turistického vybavenia a služieb. Ponúka príležitosť na tichý relax a pohodové kúpanie v mori bez davov a hluku.

 

Pláže polostrova Kassandra

 

Sani

Krásna a dlhá piesočná pláž Sani leží 10 km od dediny Nea Fokea. Pozdĺž pláže sa rozprestiera pás stromov, ktoré vytvárajú príjemné zákutia v tieni. Príroda v okolí je výnimočná a nachádzajú sa tu niektoré vzácne druhy rastlín a živočíchov. Pláž Sani je dobre turisticky organizovaný areál s moderným vybavením a dostatkom príležitostí na zábavu a rôzne aktivity. Letovisko Sani je jedným z najvyhľadávanejších na Chalkidiki.

Pláž Sani (Zdroj: flickr/cc/Horia Varlan)

 

Skala Fourkas

Pláž Skala Fourkas je situovaná pri rovnomennej prímorskej dedinke obklopenej krásnou zeleňou. Skala Fourkas je vyhľadávané a obľúbené letovisko pre pieskové podložie na pláži a množstvo reštaurácií ponúkajúcich čerstvé morské ryby. Vedľa pláže sa nachádza malý prístav pre rybárske lode. Pláž je lemovaná nízkymi kopcami s bujnou zeleňou, ktoré poskytujú príležitosť na príjemné prechádzky.

Pláž Skala Fourkas (Zdroj: flickr/cc/fourkas)

 

Possidi

Possidi je malá pobrežná obec s rozsiahlou piesočnou plážou Possidi. Symbolom pláže je vysoký biely maják a množstvo reštaurácií ponúkajúcich jedlá z miestnych rýb. Pláž je vhodná aj pre deti a ponúka celý rad športových a zábavných aktivít. Plážová promenáda je lemovaná kaviarňami a plážovými barmi. V okolí je niekoľko príležitostí pre fakultatívne výlety za známymi pamiatkami.

 

Pefkohori

Je populárna piesočná pláž aj obľúbené letovisko obklopené bujnou zeleňou. Príjemný biely piesok a plytké more ju predurčuje pre rodiny s deťmi. Pláž je dobre organizovaná a poskytuje množstvo príležitostí na vodné športy, vrátane potápania a šnorchlovania. Neďaleko sa nachádza pláž Pagliouri s príjemným kempom. Na pláži Pefkohori si možno vychutnať taverny a bary s terasami a výhľadom na pláž.

Pláž Pefkohori (Zdroj: flickr/cc/Leonard Gee)