Najkrajšie pláže v Alanyi

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Turecko je obľúbená a rokmi overená destinácia. Jedno z najznámejších letovísk – Alanya – sa preslávilo krásnymi plážami, kvalitnými službami, slnečným počasím a všemožnými atrakciami. V Alanyi sa určite nikto nudiť nebude. Dnes vám ukážeme tie najkrajšie pláže v meste a jeho okolí.

 

Kleopatrina pláž

Za najkrajšiu pláž Alanye a jednu z najlepších tureckých pláží je považovaná Kleopatra Beach. Krása tejto pláže neunikla ani pozornosti samotnej Kleopatry. Marcus Antonius daroval panovníčke časť Alanye s plážou ako svadobný dar. Pláž ocenená modrou vlajkou sa tiahne v dĺžke takmer dva kilometre. Oddychovať môžete priamo na teplučkom piesku alebo si prenajať ležadlá.

Pohľad na Kleopatrinu pláž

Pohľad na Kleopatrinu pláž (Zdroj: flickr/cc/Gardenvespa)

 

Damlatas Beach

Východná časť Kleopatrinej pláže prirodzene prechádza do pláže Damlatas. Menšia, no stále veľmi široká pláž ponúka podobne ako Kleopatra Beach množstvo aktivít a reštauračných zariadení. Prenajať si môžete ležadlá a slnečníky. Ako jedna z mála tureckých pláží je prístupná aj pre návštevníkov na invalidných vozíkoch.

Damlatas Beach východne od Kleopatrinej pláže

Damlatas Beach východne od Kleopatrinej pláže (Zdroj: flickr/cc/Nicl3000)

 

Keykubat Beach

Takmer tri kilometre dlhá pláž Keykubat Beach patrí k najkvalitnejším v celej oblasti Alanye. Niet divu, že získala ocenenie kvality – Modrá vlajka. Jemný piesok pláže striedajú malé skaly. Na svoje si prídu milovníci vodných športov a plážových aktivít. Z pláže Keykubat sú ľahko dostupné rôzne výlety loďou.

Dlhá piesočnatá pláž Keykubat Beach

Dlhá piesočnatá pláž Keykubat Beach (Zdroj: flickr/cc/prahatravel)

 

Portakal Beach

Portakal Beach je ďalšou plážou, ktorá získala Modrú vlajku za kvalitné podmienky a čistotu. Takmer kilometrová pláž sa rozprestiera východne od centra Alanye. Atmosféru tejto krásnej piesočnatej pláže dotvára pohorie Taurus v pozadí. Dno je piesočnaté s roztrúsenými malými kameňmi. V tejto oblasti sa do mora vlieva rieka. Niekedy cítiť pri kúpaní, ako sa chladná voda mieša s teplým morom. Pre návštevníkov sú k dispozícii rôzne vodné športy,  kaviarne a reštaurácie.

Priezračná voda v letovisku Alanya

Priezračná voda v letovisku Alanya (Zdroj: flickr/cc/Sabrina Steiger)

 

Mahmutlar Beach

Popularita pláže Mahmutlar sa zvyšuje z roka na rok. V okolí sa stavajú luxusné apartmány i cenovo dostupné hotely. Priestrannú pláž tvorí jemný piesok i skalnaté časti. Vzdialená je asi tak 20 minút jazdy autom z centra mesta.

Fotografia z Mahmutlar Beach

Fotografia z Mahmutlar Beach (Zdroj: flickr/cc/Gardenvespa)

 

Ulas Beach

Pláž Ulah nájdete päť kilometrov západne od Alanye. Za plážou je svah, na ktorom je postavená pozdĺžna kamenná oporná stena so zreteľom na starý hrad. Pobyt na pláží spríjemňuje bohatá zeleň. Je to dokonalé miesto na piknik či kempovanie. Ulah Beach je miestom, kam si na piknik radi zájdu aj miestni obyvatelia. Narozdiel od ostatných pláží, tu sa platí malé vstupné.

Ulas Beach s kamennou stenou v pozadí

Ulas Beach s kamennou stenou v pozadí (Zdroj: flickr/cc/marcobastilyani)

 

Incekum Beach

Približne 26 kilometrov od centra Alanye a 98 km od letiska v Antalyi leží krásna piesočnatá pláž Incekum Beach. Jemný svetlý piesok sa tiahne v dĺžke takmer dva kilometre. Voda mora je krištáľovočistá a plytká. Vďaka bezpečným podmienkam na kúpanie sa stala vyhľadávaným miesto pre rodiny s malými deťmi.

Jemný piesok na Incekum Beach

Jemný piesok na Incekum Beach (Zdroj: flickr/cc/aylagun)

 

Konakli Beach

Počas dovolenky v Alanyi si môžete urobiť malý výlet do ďalšieho známeho letoviska – Konakli. Cesta trvá asi tak 15 minút jazdy autom. Tunajšiu pláž tvorí jemnučký piesok posiaty malými skalkami. Konakli Beach je rušná pláž s pestrou ponukou vodných športov. V tesnej blízkosti je mnoho barov, reštaurácií a obchodov.

Konakli Beach je ľahko dostupná z Alanye

Konakli Beach je ľahko dostupná z Alanye (Zdroj: flickr/cc/Martin Oosting)

 

Fugla Beach

Dvadsať kilometrov západne od Alanya leží ďalšia malebná pláž. Fugla Beach býva častým cieľom pre dovolenkárov, ktorí si chcú do sýtosti zaplávať a netúžia po davoch. Toto miesto odporúčame ako dobrý tip na lodný výlet.

Fugla Beach je príjemným miestom na plávanie

Fugla Beach je príjemným miestom na plávanie (Zdroj: flickr/cc/vladislavvasilenko)

 

Demirtas

Príjemný oddych, kúpanie v priezračnom mori a zaujímavé vodné atrakcie ponúkajú i pláže v Demirtase. Mestečko sa nachádza asi tak 18 kilometrov od centra Alanye. Miestne pláže sú známe častým výskytom korytnačiek. Na ktorejkoľvek pláži v Demirtase nájdete absolútny pokoj, ticho a krásny výhľad na krajinu.

V Demirtase nájdete krásne pláže s priezračným morom

V Demirtase nájdete krásne pláže s priezračným morom (Zdroj: flickr/cc/DCleggArt)