Najkrajšie pláže na Kube

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Pobrežie Kuby je dlhé 5 746 km. Severné pobrežie má krásne piesočnaté pláže so zátokami a poskytuje veľmi dobré podmienky na kúpanie v Atlantickom oceáne. Severné pobrežie obmýva Karibské more, lemujú ho skalnaté útesy, sú tu veľmi dobré podmienky na poznávanie podmorského sveta, potápanie i pre vodné športy. Dnes vám predstavíme pár tipov, kde nájdete tie najkrajšie kubánske pláže

 

Varadero, Hicacos

Najobľúbenejším miestom dovolenkárov je určite letovisko Varadero so svojimi plážami. Nachádza sa na severnom pobreží 140 km od hlavného mesta na polostrove Hicacos. Okrem teplej azúrovej vody a bielych piesočnatých pláží v lagúne je stredisko bohaté na aktivity. Môžete sa potápať, využiť ponuku vodných športov, plávať s delfínmi, zahrať si golf, navštíviť kúpele či jaskyňu Ambrosio.

Pláž v obľúbenom letovisku Varadero

Pláž v obľúbenom letovisku Varadero (Zdroj: flickr/cc/Phil Bartle)

 

Playa Ancón, Trinidad

K obľúbeným kubánskym plážam patrí pláž z bieleho piesku Playa Ancón na južnom pobreží. Vďaka výhodnej polohe láka milovníkov koloniálnej architektúry a pamiatok vo všeobecnosti. Blízko sa nachádza Trinidad s úzkymi dláždenými uličkami a architektúrou z 19. storočia ako napríklad Palacio Brunet a Palacio Cantero. Dnes je zapísaný do Svetového dedičstva UNESCO.

Pohľad na pláž Playa Ancón (Zdroj: flickr/cc/barryprudom)

 

Playa Pilar, Cayo Guillermo

Menšia pláž Playa Pilar leží na severnom pobreží Kuby sedem kilometrov západne od rekreačnej oblasti Cayo Guillermo. Piesok biely a jemný, voda čistá a teplá a všadeprítomné palmy – to všetko ponúka pláž Pilar, ideálne podmienky na pokojné trávenie dovolenky.

Playa Pilar, Cayo Guillermo (Zdroj: flickr/cc/Gianluigi.Bresaola)

 

Playa Paraíso, Cayo Largo del Sur

Cayo Largo je malý ostrov na najvýchodnejšom cípe Archipiélago de los Canarreos na južnom pobreží Kuby. Je známy plantážami cukrovej trstiny, množstvom voľne sa pohybujúcich živočíchov vrátane korytnačiek a leguánov a najmä veľmi dobrými podmienkami na potápanie a pozorovanie podmorského sveta. Voda je pokojná bez podmorských prúdov, plytká a priezračná s rozmanitými koralmi a podvodnými jaskyňami. Jednou z najkrajších na ostrove je pláž Playa Paraíso, kde nájdete len nejaký ten bar.

Pokojná a priezračná voda na Playa Paraíso (Zdroj: flickr/cc/danny1176)

 

Bahía de Baracoa, Baracoa

Pláž Bahía de Baracoa sa nachádza na východnom cípe ostrova východne od Santiago de Cuba. Ide o trochu inú pláž, než sme na Kube zvyknutí. Miestne piesky sú zamatovo jemné, ale tmavé. Pri pláži je bujná zelená vegetácia a dedina s farebnými domčekmi.

Tmavý piesok na Bahía de Baracoa (Zdroj: flickr/cc/sandraWATW)

 

Cayo Levisa, Pinar del Rio

Ak zatúžite spoznať pláž Cayo Levisa, budete si musieť spraviť malý výlet. Po necelých troch hodinách jazdy z Havany dorazíte do oblasti plnej banánových plantáží známej ako Palma Rubia. Tu nastúpite na loď a po 30 minútach dorazíte na ostrov Cayo Levisa s divokými plážami a s nezabudnuteľným západom slnka, nie sú tu žiadne autá ani cesty, len krásna príroda a ideálne podmienky na relax.

Jedna z pláží na ostrove Cyao Levisa (Zdroj: flickr/cc/WHYNERNOT)

 

Playa Ensenachos a Playa Mégano, Cayo Ensenachos

Krásne pláže s krištáľovo čistou vodou Playa Ensenachos a Playa Mégano nájdete na malom ostrovčeku Cayo Ensenachos. Sú tu vystavané luxusné rezorty pre tých najnáročnejších, preto niet divu, že ak chcete vidieť jedny z najkrajších pláží Kuby, musíte rátať s pomerne vysokou cenou vstupného poplatku.

Pláž Playa Ensenachos (Zdroj: flickr/cc/lezumbalaberenjena)

 

Marea del Portillo, Granma

Táto pláž z tmavého piesku sa rozprestiera na úpätí pohoria Sierra Maestra. Sú tu veľmi dobré podmienky nielen na kúpanie, ale aj potápanie. Ak by ste nechceli len oddychovať, môžete sa vydať na turistiku do hôr a pozrieť si vodopády.

Pláž z tmavého piesku neďaleko Sierra Maestra (Zdroj: flickr/cc/halphoto1)

 

Playas del Este, Havana

Po 25 minútach jazdy zo starej Havany dorazíte na krásnu piesočnatú pláž s pár hotelmi a tropickými palmami. Lokalita je pokojná, je tu len pár barov a reštaurácii, kde si môžete vychutnať špeciality z morských plodov.

Biela piesočnatá pláž Playa del Este (Zdroj: flickr/cc/jescandell)

 

Playa Esmeralda, Guardalavaca

900 metrov dlhú pláž Esmeralda nájdete na severovýchode ostrova v provincii Holguin pri letovisku Guardalavaca. Oblasť je výnimočná archeologickými náleziskami z predkolumbovského obdobia. Pláž s jemným bielym pieskom a azúrovým morom je lemovaná palmami, ktoré poskytujú príjemný tieň počas horúčav. Miestne koralové útesy sú atraktívne pre milovníkov potápania. Môžete si užiť ponuku vodných športov alebo navštíviť akvárium v zálive.

Pláž z bieleho piesku Playa Esmeralda pri letovisku Guardalavaca (Zdroj: flickr/cc/alefume)

 

Cayo Santa Maria, Jardines del Rey

Santa Maria je šestnásť kilometrov dlhý a dva kilometre široký ostrovček v súostroví Jardines del Rey, ktoré sa nachádza kúsok od severného pobrežia hlavného ostrova Kuby. Cayo Santa Maria sa nachádza asi 30 km západne od Cayo Guillermo a Cayo Coco a o jeho kráse hovorí fakt, že bol vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO. Poskytuje ideálne podmienky na pokojné kúpanie a relax na krásnych plážach.

Kvalitné podmienky na kúpanie na Cyao Santa Maria (Zdroj: flickr/cc/Le Silver II)

 

Cayo Jutias

Ak hľadáte odľahlé miesto bez ruchu a množstva obchodov či reštaurácií, vyrazte na Cayo Jutias, kde nájdete dokonalé pláže z bieleho piesku lesknúceho sa na slnku a čistú vodu v mori. Všetko, čo budete potrebovať si musíte priniesť so sebou.

Krištáľovo čistá voda a biely piesok na Cayo Jutias (Zdroj: flickr/cc/Adn Jrm)

 

Playa Santa Lucia, Camaguey

Pláž sa nachádza tri hodiny jazdy od medzinárodného letiska Holguin International Airport. V Santa Lucia objavíte až 21 kilometrov zlatistých piesočnatých pláží obmývaných teplou pokojnou vodou tyrkysovej farby. Playa Santa Lucia ponúka nielen veľmi dobré podmienky na kúpanie, ale aj poznávanie podmorského života. Nachádza sa tu druhý najväčší koralový útes na svete.

Playa Santa Lucia, Camaguey (Zdroj: flickr/cc/Alveart)

Často kladené otázky

Má Kuba piesočnaté pláže?

Kuba má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Kube?

na Kube je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Varadero, Playa Ancón, Playa Pilar, Playa Paraíso a ďaľšie.

Je dovolenka na Kube drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.