Najkrajšie pláže v Dominikánskej republike

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Dominikánskej republiky so sprievodcom.

 

Exotická dovolenka v Dominikánskej republike patrí k najvyhľadávanejším dovolenkám počas celého roka, teplota sa pohybuje okolo 30ºC. Lákadlom je azúrové more, palmy či pobrežie lemované krásnymi plážami z jemného bieleho piesku, ktoré sa tiahnu takmer 300 kilometrov. Tunajšie pláže obsadzujú priečky v svetových rebríčkoch. Dnes vám niekoľko z nich predstavíme.

 

Pláž Bavaro, Punta Cana

Niekoľko kilometrov dlhý piesočnatý pás pláže Bavaro patrí k najkrajším plážam sveta. Nachádza sa na východnom pobreží Dominikánskej republiky pri známom letovisku Punta Cana. Zlatistý  piesok a priezračná voda sú ideálnymi podmienkami na kúpanie a tiež potápanie. Pri pláži lemovanej palmami je vystavaných mnoho rezortov, takže je pláž často preplnená.

Dlhá piesočnatá pláž Bavaro (Zdroj: flickr/cc/Aleks63)

 

Cap Cana, Cap Cana

Na pláž Bavaro nadväzuje pláž Cap Cana, no narozdiel od pláže pri letovisku Punta Cana, tu nájdete ticho a pokoj. Nie je preľudnená a je plná krásnych paliem. Môžete si prezrieť kotviace lode či zájsť do vedľajšieho letoviska za zábavou.

Pokojná pláž Cap Cana (Zdroj: flickr/cc/Marimer R.)

 

Macao Beach, Punta Cana

Pri letovisku Punta Cana sa nachádza aj pláž Macao. Jej krásu a výnimočnosť ocenila aj organizácia UNESCO ako jednu z najkrajších v Karibiku. Je správnou voľbou pre surfistov a to nielen pre tých profesionálnych. Macao Surf Camp ponúka lekcie surfovania, a tak si môžu tento šport vychutnať aj začiatočníci.

Ďalšia z krásnych pláží v letovisku Punta Cana (Zdroj: flickr/cc/Darleny Lopez)

 

Playa Rincon, Samaná

Osamotený raj na východnom pobreží polostrova Samaná sa volá Playa Rincon. Pláž je priam biela a vody v mori hrajú rôznymi odtieňmi modrej. Môžete si vychutnávať leňošenie v horúcom piesku, kúpať sa či potápať. Najväčším lákadlom pláže je prostredie, v ktorom sa nachádza. Lemuje ju tropická zeleň, veľa kokosových paliem. Pláž je ideálnym miestom pre relaxovanie a načerpanie síl, v okolí nájdete len pár malých reštaurácií.

Playa Rincon s tropickou zeleňou (Zdroj: flickr/cc/JagePx)

 

Playa Dorada, Amber Coast

Na severnom pobreží známom ako Amber Coast leží pláž Playa Dorada so svetlým pieskom. Vody Atlantického oceánu, ktoré obmývajú pláž, nie sú vždy pokojné a bezpečné pre malé deti. Na pláži ako aj na viacerých miestach pobrežia sú vhodné odmienky na šnorchlovanie. V jej blízkosti sú vystavané rezorty, ktoré poskytujú všetky plážové služby. Ak by ste si chceli urobiť prechádzku, neďaleko nájdete mestečko Puerto Plata.

Pohľad na pláž Playa Dorada (Zdroj: flickr/cc/Ace Starry)

 

Pláž Cabarete

Pláž nájdete na severnom pobreží krajiny pri meste Cabarete v provincii Puerto Plata, je svetoznáma vďaka výborným podmienkam pre windsurfing a kiteboarding. Uvádza sa, že podmienky sú dokonca najlepšie v Karibiku. Pravidelne sa tu konajú aj profesionálne preteky. Táto oblasť je dobrou voľbou pre tých, ktorí hľadajú rezorty s nižšími cenami.

Na pláži Cabarete sú ideálne podmienky pre windsurfing a kitesurfing (Zdroj: flickr/cc/diane_thomas22)

 

Sosua Beach, Puerto Plata

Pláž leží blízko Puerto Plata, je jedným z najlákavejších miest na severe krajiny. Má tvar písmena U lemovaná reštauráciami, stánkami a obchodíkmi so suvenírmi. Pláž z bieleho piesku dotvára sýtomodrá voda, zelené hory a kokosové palmy. Plážový servis je  k dispozícii, a tak môžete bezstarostne odpočívať.

Kvalitná pláž s horami a krásnymi palmami (Zdroj: flickr/cc/world traveler2)

 

Playa de las Aguilas, Parque Nacional Jaragua

Ak patríte k milovníkom tzv. púštnych pláží a miest nedotknutých človekom, tak zavítajte na pláž Playa de las Aguilas na juhozápadne Dominikánskej republiky. Nachádza s v Parque Nacional Jaragua, je tvorená bielym pieskom a voda je tu jasne modrá. Nie je tu vybudovaná cesta, žiadne zariadenie, dokonca tu nenájdete ani takmer žiadne stromy. Je vhodná pre tých, ktorí hľadajú krásnu krajinu a oddych bez húfov ľudí.

 

Playa La Ensenada, Puerto Plata

Ideálnym výletom počas dovolenky v Dominikánskej republike je výlet do malej zátoky v tvare podkovy na severnom pobreží, západne od Puerto Plata. Pláž je obohnaná zelenými kopcami. Miesto je pomerne pusté, no môžete si pochutiť na morských plodoch, ktoré vám pripravia miestni.

Pláž Playa La Ensenada leží v malej zátoke (Zdroj: flickr/cc/nandoth)

 

Playa Bonita, Samaná

Západne od Las Terrenas na polostrove Samaná sa nachádza pokojná pláž Playa Bonita. Aj napriek výstavbe si stále zachováva charakter nedotknutého miesta, kde chodí len málo ľudí. Pláž so zlatistým pieskom dotvárajú palmy.

Pokojná pláž so zlatistým pieskom (Zdroj: flickr/cc/maessive)

 

La Playita, Samaná

Keď odbočíte vľavo pred vstupom do Las Galeras na polostrove Samaná, ocitnete sa na ceste, na konci ktorej nájdete pláž La Playita. Táto malá pláž je plná paliem a je tu aj nejaký ten bar, reštaurácia a obchod. Ležadlá a slnečníky sú k dispozícii za poplatok. Býva tu len málo ľudí, výnimkou sú len dni, keď pripláva výletná loď.

La Playita s palmami (Zdroj: flickr/cc/Sallyrango)

 

Playa Boca Chica, neďaleko Santo Domingo

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v hlavnom meste Santo Domingo a túžite po menej zaľudnenej pláži, tak vám môžeme odporučiť Playa Boca Chica. Pláž je vzdialená asi 20 minút cesty. Lemujú ju cenovo dostupné reštaurácie a bary. Chodia sem najmä miestni obyvatelia.

Časť pláže Playa Boca Chica (Zdroj: flickr/cc/Harry Pujols)

 

Juan Dolio Beach, Juan Dolio

Pekná pláž, no už o niečo ďalej vzdialená od mesta Santo Domingo, leží západne od hlavného mesta. Najlepším riešením je pláž navštíviť vrámci jednodňového výletu.

Pláž Dominikánskej republiky Juan Dolio Beach (Zdroj: flickr/cc/NATA República Dominicana)

 

Playa Las Terrenas, Samaná

Playas Las Terrenas sa nachádza na polostrove Samaná na severnom pobreží. Pláž, považovaná za jednu z najkrajších, je výnimočná prírodnými krásami, bujnou vegetáciou, krištáľovo čistou vodou a zlatistým pieskom.

Playa Las Terrenas (Zdroj: flickr/cc/zug55)

 

Eagle Bay Beach, Pedernales

Na záver vám predstavíme pláž Eagle Bay Beach, kde takmer vôbec neexistuje cestovný ruch. Neďaleko mesta Pedernales nájdete rozľahlú piesočnatú pláž s bielym pieskom a priezračnou vodou.

Často kladené otázky

Má Dominikánska republika piesočnaté pláže?

Dominikánska republika má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Dominikánskej republike?

v Dominikánskej republike je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Pláž Bavaro, Cap Cana, Macao Beach, Playa Rincon a ďaľšie.

Je dovolenka v Dominikánskej republike drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.