Najkrajšie pláže na Jamajke

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Jedny z najkrajších pláží Karibiku môžete navštíviť práve na Jamajke. Pobrežie s dĺžkou viac ako 1000 kilometrov je známe úchvatnými plážami z bieleho piesku, krištáľovo čistým morom s pútavým podmorským svetom, tropickou vegetáciou, pokojnou atmosférou a celoročnou teplotou okolo 27 ºC. Výber tých najkrajších jamajských pláži vám predstavíme.

 

Seven Mile Beach, Negril

Zlatistý piesok pláže Seven Mile Beach sa tiahne až 11 kilometrov pozdĺž západného pobrežia v malom prímorskom mestečku Negril medzi dvomi jamajskými okresmi Westmoreland a Hanover. Voda v mori je pokojná a vhodná na kúpanie, bezpečná aj pre deti. Niektoré úseky sú vyčlenené pre milovníkov vodných športov, skúste aj potápanie či výlet na lodi so skleným dnom. V okolí sa nachádzajú desiatky reštaurácií a barov, hrá živá reggae hudba.

Seven Mile Beach v Negril

Seven Mile Beach v Negril (Zdroj: flickr/cc/Peter Q)

 

Doctor's Cave Beach, Montego Bay

8 kilometrový úsek z bieleho piesku pláže Doctor's Cave Beach leží pri meste Montego Bay. Zmes krásneho čistého piesku, priehľadnej vody mora a nakláňajúcich sa paliem láka turistov i miestnych obyvateľov. Nechýbajú možnosti výletov na lodi so skleným dnom, vodné športy, ležadlá, šatne a možnosti občerstvenia. Miesto je vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Doctor's Cave Beach

Doctor's Cave Beach (Zdroj: flickr/cc/Jamdowner)

 

Cornwall Beach, Montego Bay

Ďalšou plážou v obľúbenej dovolenkovej lokalite Jamajky, Montego Bay, je pláž Cornwall Beach. Krásna pláž so svetlým jemným pieskom a krištáľovo-čistou vodou sa rozprestiera hneď vedľa Doctor's Cave Beach. Sú tu ideálne podmienky na kúpanie a relax, no i napriek tomu sem nechodí až tak veľa ľudí, pravdepodobne to súvisí s vyšším vstupným poplatkom (cca 5 EUR).

Cornwall Beach v letovisku Montego Bay

Cornwall Beach v letovisku Montego Bay (Zdroj: flickr/cc/ddrace)

 

Treasure Beach

Únik od rušných turistických miest predstavuje Treasure Beach rozprestierajúca sa na južnom pobreží. Okrem pokojnej atmosféry sa do povedomia dostala vďaka mnohým krásnym zátokám. K najväčším a najznámejším patrí Billy 's Bay, Calabash Bay, Frenchman' s Bay a Great Pedro Bay. Občas sú tu burácajúce vlny a pri kúpaní treba byť opatrní. V okolí je niekoľko menších hotelov a reštaurácií, kde môžete ochutnať špeciality z čerstvo ulovených rýb.

Treasure Beach na južnom pobreží

Treasure Beach na južnom pobreží (Zdroj: flickr/cc/Kent MacElwee)


Waves Beach

Necelé dva kilometre od centra mesta Portmore, 0,5 km od hlavnej cesty Hellshire v okrese St. Catherine nájdete pláž Waves Beach. Patrí k najkrajším na južnom pobreží, s reštauráciami, kde ochutnáte miestne špeciality. Pravidelne je dejiskom veľkých zábavných akcií a programov pre rodiny s deťmi.

Krištáľovo-čistá voda na Waves Beach

Krištáľovo-čistá voda na Waves Beach (Zdroj: flickr/cc/bedzomy)

 

Winnifred Beach

Winnifred Beach sa nachádza v obci Fairy Hill, preto ju často nájdete aj pod názvom Fairy Hill Beach cca 13 km od mesta Port Antonio. Cez dlhú neupravenú cestu sa dostanete k pláži so svetlým pieskom a údajne najkrajšie sfarbenému moru, ktoré hrá rôznymi odtieňmi. Cesta je lemovaná hustými stromami a viničom až k  malebnej zátoke. Počas víkendov sa organizujú lodné výlety a jazdy na koňoch. Atmosféru dotvárajú miestni predajcovia s tradičnými remeselnými výrobkami a tóny reggae.

Winnifred Beach vo Fairy Hill

Winnifred Beach vo Fairy Hill (Zdroj: flickr/cc/alaadin)


Lime Cay

Pri Jamajke leží menší ostrov s názvom Lime Cay, na ktorý sa dostanete po približne 15-minútovej plavbe loďou z Port Royal. Známy je nielen vďaka krásnym plážam so svetlého piesku a vysokým palmám, ale aj úžasnému podmorskému svetu. Sú tu teda ideálne podmienky na šnorchlovanie a potápanie. Všetko si však musíte priniesť so sebou, na ostrove nie sú reštaurácie či obchody.

Jedna z pláží na ostrove Lime Cay

Jedna z pláží na ostrove Lime Cay (Zdroj: flickr/cc/Alex_Appleby)


Frenchman’s Cove, Port Antonio

Kúsok súkromia a pokoja nájdete práve na belavej piesočnatej pláži, ktorá je na jednej strane lemovaná lagúnou. Reč je o krásnej pláži Frenchman’s Cove východne od Port Antonio. Ide o súkromnú pláž patriacu rezortu, no platí sa tu len malé vstupné. Ideálne miesto na oddych a kúpanie, k dispozícii je len jeden plážový bar. Pláž navštevujú najmä páry, ale aj rodiny s deťmi.

Frenchman’s Cove

Frenchman’s Cove (Zdroj: flickr/cc/Lorin Warner)


UDC Beach, Ocho Rios

V centre mesta Ocho Rios sa nachádza pláž z bieleho piesku UDC Beach, niekedy prezývaná aj Turtle Bay. Veľmi ľahko sa sem dostanete pešo či taxíkom. Platí sa tu mierne vstupné. Priamo na pláži je len jeden bar a priestory na piknik. Neďaleko v nákupnom centre je však dostatok reštaurácií, kaviarní a barov.

UDC Beach s bielym pieskom

UDC Beach s bielym pieskom (Zdroj: flickr/cc/lilcals)

 

Mammee Bay Beach, Ocho Rios

Pláž sa nachádza 5,5 km západne od Ocho Rios a 4 km východne od St. Anny Bay. Patrí k hotelu, no je bezplatne prístupná aj pre verejnosť. V tejto časti Jamajky sú ideálne podmienky na rôzne vodné športy, najmä windsurfing. K pláži patrí aj reštaurácia.

Mammee Bay Beach

Mammee Bay Beach (Zdroj: flickr/cc/ZJamaica)


Boston Bay Beach, Port Antonio

Pre milovníkov adrenalínových vodných športov je tu pláž Boston Bay Beach pri Port Antonio. Sú tu najväčšie vlny na celej Jamajke, ideálne na surfovanie. Dosky na surfing si môžete vypožičať priamo na pláži. Voda je priezračná a piesok jemný a svetlý.

Boston Bay Beach pri Port Antonio

Boston Bay Beach pri Port Antonio (Zdroj: flickr/cc/pbelskamp)


Reggae Beach

Ideálnu pláž na relax s množstvom zelene môžete navštíviť v zátoke neďaleko Prospect, niekoľko kilometrov východne od Ocho Rios na severnom pobreží. Reggae Beach má bar, reštauráciu, no inak je to pokojné miesto bez ponuky vodných športov. Ležadlá sú len pre hotelových hostí.

Pár kilometrov od Ocho Rios leží Reggae Beach

Pár kilometrov od Ocho Rios leží Reggae Beach (Zdroj: flickr/cc/frankmojica)

Často kladené otázky

Má Jamajka piesočnaté pláže?

Jamajka má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Jamajke?

na Jamajke je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Seven Mile Beach, Doctor's Cave Beach, Cornwall Beach, Treasure Beach a ďaľšie.

Je dovolenka na Jamajke drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.