Počasie

Počasie na Jamajke počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Jamajka

Aktuálne počasie Jamajka
26 °C
Pocitová: 29 °C
do 28°C
Maximálna denná
od 18°C
Minimálna nočná
14%
Riziko zrážok
61%
Vlhkosť
06:44
Východ slnka
18:07
Západ slnka
Zrána bude prehánky, prípadne malá oblačnosť. Poobede malá oblačnosť, ojedinele jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 20 až 28 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 20 do 29 °C. Nočné teploty budú dosahovať 18 °C až 23 °C. Bude fúkať východný až juhovýchodný vietor rýchlosťou 18 km/h až 29 km/h.

Jamajka teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Jamajku

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov November až Apríl, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Jamajka má celoročne vysoké a stabilné teploty okolo 30ºC. Lákadlom je veľmi teplá voda v mori, ktorá v období od júna do novembra stúpne až na 29ºC. Na tomto karibskom ostrove  môžete tráviť dovolenku takmer po celý rok.

 

Jamajka sa rozprestiera v tropickom podnebnom pásme, v blízkosti obratníka Raka. Počasie býva prevažne horúce a vlhké, no smerom do vnútrozemia sa mení na miernejšie. Vo všeobecnosti rozlišujeme na ostrove 2 obdobia: obdobie dažďov a obdobie sucha. Obdobie dažďov trvá od konca mája do novembra. V tomto období hrozí riziko výskytu hurikánov. Zrážky majú podobu krátkych a výdatných búrok. Zatiaľ čo na severe pod vplyvom pasátov padne 1200 až 1800mm za rok, juh je oveľa suchší okolo 800mm. Počasie nebýva rovnaké na celom území, preto je vhodné sledovať predpoveď pre konkrétnu oblasť. Najmenej zrážok padne vo februári a marci. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 32ºC.

 

Počasie na Jamajke podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

V januári denná teplota vystúpi na 29ºC pri miernej vlhkosti vzduchu a nočná na 20ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou až 27ºC. Padne približne 85mm zrážok v priebehu 8 dní.

Február

Pokračujú hodnoty z predchádzajúceho mesiaca: denná – 29ºC, nočná – 20ºC, more – 27ºC. Množstvo zrážok sa zníži na cca 69mm, čo je zhruba 6 dní s dažďom.

Marec

Marec prináša len mierne zvýšenie teplôt na 30ºC počas dňa a 21ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je stále mierna. More má teplotu 27ºC. Padne 27mm zrážok počas 6 dní.

Apríl

Priemerná maximálna denná teplota v apríli je horúcich 30ºC a nočná 22ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Teplota mora 27ºC. Počas 7 dní padne 53mm zrážok.

Máj

Denná teplota je cca 30ºC, nočná 23ºC a more sa ohreje na 28ºC. Vlhkosť vzduchu vysoká. Treba počítať so zvýšeným množstvom zrážok, padne 100mm za 12 dní.

Jún

Priemerná júnová teplota sa pohybuje okolo 31ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Noci majú teplotu 23ºC. Voda v mori sa ohreje až na 29ºC. Počítajte so zrážkami – 122mm (13 daždivých dní).

Júl

Júlové denné teploty sa vyšplhajú na horúcich 32ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty sú cca 23ºC. More je veľmi teplé – 29ºC. V priemere padne 53mm zrážok počas 13 dní.

August

August je horúci mesiac s teplotou okolo 32ºC. A veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu. Teploty počas noci sa držia na 23ºC. Naďalej sa more ohreje na veľmi teplých 29ºC. Padne asi 95mm zrážok počas 13 dní.

September                                                                

Denná teplota sa pohybuje okolo 31ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota – 23ºC. Teplota mora – 29ºC. Treba počítať s dažďom, množstvo zrážok vzrastie na 127mm, čo je asi 14 daždivých dní.

Október

Teploty v októbri sa nemenia: denná – 31ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu, nočná – 23ºC, teplota vody – 29ºC. Mení sa len množstvo zrážok: 166mm v priebehu 16 dní.

November

30ºC horúčavy počas dňa striedajú teplé noci okolo 23ºC. Vlhkosť vzduchu vysoká. More sa ohreje na 29ºC. Zrážky pretrvávajú – 110mm/11 dní s dažďom.

December

V decembri sa denné teploty pohybujú okolo 29ºC a nočné cca 23ºC. Vlhkosť vzduchu je už len mierna. Teplota mora je 28ºC. Padne 103mm, čo predstavuje asi 13 so zrážkami.

 

Počasie na Jamajke podľa lokality

Počasie Jamajka

 

Pobrežie

Na pobreží je počasie vlhké a horúce, vlhkosť klesá len v zimných mesiacoch. Severné pobrežie je vlhkejšie a horúčavy mierni pofukujúci vánok. Južné je suchšie a počas zimy si udržiava teploty okolo 30ºC.

 

Severovýchod

Severovýchodná časť ostrova nemá citeľne vymedzené obdobie dažďov a obdobie sucha. Zrážky sa vyskytujú priebežne počas celého roka.

 

Juh

Juh je chránený pred severovýchodným pasátom a je teda suchší. Na južnom pobreží sú zimy najmiernejšie a je tu veľmi teplo. Typické sú celoročné teploty okolo 30ºC. Ideálne podmienky pre návštevu hlavného mesta aj na kúpanie.

 

Hornaté časti

Hornaté časti mávajú nižšie teploty než pobrežie. Súčasne však poskytujú únik od neznesiteľných horúčav a vlhkosti v letných mesiacoch. Podnebie je miernejšie.

 

Kedy ísť na Jamajku

Najvhodnejšie obdobie na návštevu Jamajky za účelom kúpania aj turistiky je od januára do apríla. Vyhnete sa daždivým mesiacom a veľkým horúčavám. Ak by ste sa predsa len chceli vybrať na dovolenku počas letnej sezóny, vycestujte v júli na južné pobrežie. V tomto mesiaci je zrážok málo.