Počasie v Dominikánskej republike počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Dominikánskej republiky so sprievodcom.

Aktuálne počasie Dominikánska republika

Aktuálne počasie Dominikánska republika
31 °C
Pocitová: 40 °C
do 34°C
Maximálna denná
od 23°C
Minimálna nočná
5%
Riziko zrážok
54%
Vlhkosť
06:03
Východ slnka
19:21
Západ slnka
Zrána bude polooblačno, prípadne malá oblačnosť. Poobede malá oblačnosť. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 25 až 34 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 25 do 40 °C. Nočné teploty budú dosahovať 23 °C až 27 °C, priemerne 26 °C. Bude fúkať juhovýchodný až východný vietor rýchlosťou 18 km/h, miestami bezvetrie.

Dominikánska republika teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Dominikánskej republiky

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov November až Apríl, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Vďaka tropickej klíme a stabilne vysokým teplotám nad 26ºC je Dominikánska republika obľúbeným miestom na trávenie dovolenky počas celého roka. Krajina má dve ročné obdobia a to obdobie dažďov a obdobie sucha. Rozdiely v teplotách predstavujú len pár stupňov.

 

Tropické podnebie Dominikánskej republiky ovplyvňujú pasáty zo severovýchodu, ktoré fúkajú takmer nepretržite počas celého roka. Zimné obdobie sa vyznačuje suchom a trvá od decembra do marca. Na väčšinu územia prichádzajú dažde v období od mája do novembra. Výnimku tvorí severné pobrežie, ktoré je v priamom kontakte s pasátmi, a tak je obdobie dažďov oveľa kratšie. Trvá približne od novembra do januára. Najteplejšími mesiacmi sú júl, august a september s priemernou maximálnou teplotou 32°C. Najslnečnejšie mesiace sú február, marec, apríl, júl a august s 9 hodinami jasného slnečného svitu.

 

Počasie v Dominikánskej republike podľa jednotlivých mesiacov

 
 

Január

Maximálna denná teplota v januári sa pohybuje okolo 28ºC s teplotou mora cca 26ºC. Je jedným  z mesiacov v období sucha. Nočné teploty neklesajú pod 20ºC.

Február

Vo februári pokračuje obdobie sucha, patrí k najslnečnejším mesiacom s priemernou teplotou vzduchu  28ºC a vody o dva stupne nižšou.

Marec

V marci pokračujú februárové teploty okolo 28ºC, mierne sa zvyšuje vlhkosť vzduchu.

Apríl

Teploty v apríli sa šplhajú k 30ºC, voda sa stále drží okolo 26ºC. Vlhkosť vzduchu je zvýšená. Nočné teploty neklesajú pod 22ºC.

Máj

V máji stúpnu teploty na hodnoty okolo 30ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Začína sa obdobie zrážok. Teplota vody dosahuje až 27ºC.

Jún

Priemerná maximálna denná teplota v júni je horúcich 31ºC s veľmi vysokou vlhkosťou. Teplota vody má až 28ºC. Zrážky sú pravidelné a nočné teploty sa pohybujú okolo 23ºC.

Júl

Patrí k najteplejším mesiacom v roku, kedy sa teploty môžu šplhať až k 32ºC. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká s pravidelným zrážkami. Teplota vody – 28ºC.

August

August patrí k najteplejším mesiacom v roku s dennou teplotou okolo 32ºC, nočnou 24ºC a teplotou vody 28ºC. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká.

September                                        

K najteplejším mesiacom patrí aj september s horúcimi dennými teplotami cca 32ºC, nočnými 24ºC a teplotou vody 28ºC. Vlhkosť sa nemení. Zrážky.

Október

V októbri aj naďalej pretrvávajú početné zrážky so 16 daždivými dňami. Teploty sú vysoké – denné cca 31ºC, v noci 23ºC, teplota vody 29ºC.

November

V novembri mierne klesá vlhkosť vzduchu, teploty sa pohybujú okolo 30ºC počas dňa, 22ºC počas noci. Teplota vody – 28ºC.

December

Mesiacom december začína zimné obdobie, pre ktoré je charakteristické sucho. Denné teploty sa pohybujú okolo 29ºC, nočné neklesajú pod príjemných 22ºC. Teplota vody – 27ºC.

 
Počasie v Dominikánskej republike podľa lokality

Počasie Dominikánska republika

 

Severné pobrežie

Narozdiel od väčšiny krajiny, severné pobrežie je v priamom styku s pasátmi a je teda oveľa suchšie, obdobie so zrážkami trvá kratšie len od novembera do januára. Táto časť krajiny je aj slnečnejšia.

 

Santo Domingo

V hlavnom meste sú rozdiely medzi obdobím sucha a obdobím dažďa len málo citeľné. Zatiaľ čo v januári sa teploty pohybujú okolo 25ºC, v júli vystúpia na 28ºC. Mierne rozdiely v teplotách platia pre celé južné pobrežie.

 

Punta Cana

V obľúbenom letovisku na východnom pobreží sa teploty menia len veľmi málo. Pohybujú sa medzi 25 – 28ºC. Vzduch je veľmi teplý s vysokou vlhkosťou.

 

Hornaté časti

Vo vyššie položených hornatých častiach dosahujúcich až 3000 m sa môžu teploty blížiť aj k bodu mrazu. No tieto teploty sú lokálne a nijak neovplyvňujú teploty v krajine.

Kedy ísť do Dominikánskej republiky

Najlepší čas na cestu do Dominikánskej republiky je medzi novembrom a aprílom. Vyhnete sa horúčavám s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu a neprekvapia vás zrážky. Teploty vzduchu sa pohybujú okolo 29ºC s teplotou vody o dva stupne nižšou. Odporúčame sa vyhnúť návšteve južnej časti v období augusta – októbra, kedy je zvýšené riziko zásahu hurikánom.