Počasie v Dominikánskej republike počas roka

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
Alebo píšte na info@dovolenka.sme.sk

 

Vďaka tropickej klíme a stabilne vysokým teplotám nad 26ºC je Dominikánska republika obľúbeným miestom na trávenie dovolenky počas celého roka. Krajina má dve ročné obdobia a to obdobie dažďov a obdobie sucha. Rozdiely v teplotách predstavujú len pár stupňov.

 

Tropické podnebie Dominikánskej republiky ovplyvňujú pasáty zo severovýchodu, ktoré fúkajú takmer nepretržite počas celého roka. Zimné obdobie sa vyznačuje suchom a trvá od decembra do marca. Na väčšinu územia prichádzajú dažde v období od mája do novembra. Výnimku tvorí severné pobrežie, ktoré je v priamom kontakte s pasátmi, a tak je obdobie dažďov oveľa kratšie. Trvá približne od novembra do januára. Najteplejšími mesiacmi sú júl, august a september s priemernou maximálnou teplotou 32°C. Najslnečnejšie mesiace sú február, marec, apríl, júl a august s 9 hodinami jasného slnečného svitu.

 

Počasie v Dominikánskej republike podľa jednotlivých mesiacov

 
 

Január

Maximálna denná teplota v januári sa pohybuje okolo 28ºC s teplotou mora cca 26ºC. Je jedným  z mesiacov v období sucha. Nočné teploty neklesajú pod 20ºC.

Február

Vo februári pokračuje obdobie sucha, patrí k najslnečnejším mesiacom s priemernou teplotou vzduchu  28ºC a vody o dva stupne nižšou.

Marec

V marci pokračujú februárové teploty okolo 28ºC, mierne sa zvyšuje vlhkosť vzduchu.

Apríl

Teploty v apríli sa šplhajú k 30ºC, voda sa stále drží okolo 26ºC. Vlhkosť vzduchu je zvýšená. Nočné teploty neklesajú pod 22ºC.

Máj

V máji stúpnu teploty na hodnoty okolo 30ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Začína sa obdobie zrážok. Teplota vody dosahuje až 27ºC.

Jún

Priemerná maximálna denná teplota v júni je horúcich 31ºC s veľmi vysokou vlhkosťou. Teplota vody má až 28ºC. Zrážky sú pravidelné a nočné teploty sa pohybujú okolo 23ºC.

Júl

Patrí k najteplejším mesiacom v roku, kedy sa teploty môžu šplhať až k 32ºC. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká s pravidelným zrážkami. Teplota vody – 28ºC.

August

August patrí k najteplejším mesiacom v roku s dennou teplotou okolo 32ºC, nočnou 24ºC a teplotou vody 28ºC. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká.

September                                        

K najteplejším mesiacom patrí aj september s horúcimi dennými teplotami cca 32ºC, nočnými 24ºC a teplotou vody 28ºC. Vlhkosť sa nemení. Zrážky.

Október

V októbri aj naďalej pretrvávajú početné zrážky so 16 daždivými dňami. Teploty sú vysoké – denné cca 31ºC, v noci 23ºC, teplota vody 29ºC.

November

V novembri mierne klesá vlhkosť vzduchu, teploty sa pohybujú okolo 30ºC počas dňa, 22ºC počas noci. Teplota vody – 28ºC.

December

Mesiacom december začína zimné obdobie, pre ktoré je charakteristické sucho. Denné teploty sa pohybujú okolo 29ºC, nočné neklesajú pod príjemných 22ºC. Teplota vody – 27ºC.

 
Počasie v Dominikánskej republike podľa lokality

 

Severné pobrežie

Narozdiel od väčšiny krajiny, severné pobrežie je v priamom styku s pasátmi a je teda oveľa suchšie, obdobie so zrážkami trvá kratšie len od novembera do januára. Táto časť krajiny je aj slnečnejšia.

 

Santo Domingo

V hlavnom meste sú rozdiely medzi obdobím sucha a obdobím dažďa len málo citeľné. Zatiaľ čo v januári sa teploty pohybujú okolo 25ºC, v júli vystúpia na 28ºC. Mierne rozdiely v teplotách platia pre celé južné pobrežie.

 

Punta Cana

V obľúbenom letovisku na východnom pobreží sa teploty menia len veľmi málo. Pohybujú sa medzi 25 – 28ºC. Vzduch je veľmi teplý s vysokou vlhkosťou.

 

Hornaté časti

Vo vyššie položených hornatých častiach dosahujúcich až 3000 m sa môžu teploty blížiť aj k bodu mrazu. No tieto teploty sú lokálne a nijak neovplyvňujú teploty v krajine.


Kedy ísť do Dominikánskej republiky

Najlepší čas na cestu do Dominikánskej republiky je medzi novembrom a aprílom. Vyhnete sa horúčavám s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu a neprekvapia vás zrážky. Teploty vzduchu sa pohybujú okolo 29ºC s teplotou vody o dva stupne nižšou. Odporúčame sa vyhnúť návšteve južnej časti v období augusta – októbra, kedy je zvýšené riziko zásahu hurikánom.