Počasie na Kube počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Kuba teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Kubu

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov November až Apríl, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Kuba ponúka dovolenkárom počas celého roka príjemne vysoké teploty s vyššou vlhkosťou vzduchu a pravidelnými zrážkami. Udržujú sa stabilne bez výraznejších výkyvov, užijete si tak veľa krásnych slnečných dní. Teploty sa blížia k 32 ºC v najteplejších mesiacoch a málokedy klesnú pod 21 ºC.

 

Kuba ležiaca v Karibskom mori má subtropické podnebie s dvomi ročnými obdobiami. Suchšie obdobie trvá od novembra do apríla a naopak daždivejšie obdobie je od mája do októbra. Keďže v suchšom období spadne málo zrážok, je ideálnym obdobím na trávenie dovolenky. V januári klesá teplota na príjemných 21 ºC a v júli sa priemerná teplota pohybuje okolo 27 ºC. Počasie ovplyvňujú celých dvanásť mesiacov pasátové vetry zo severovýchodu. Kuba sa rozprestiera medzi severnou časťou Atlantiku a Mexickým zálivom, táto poloha sa odráža na charaktere počasia. V období dažďov tu preto vzniká riziko hurikánov, najviac ohrozený je koniec augusta, september a časť októbra.

Počasie na Kube podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Maximálna teplota v januári dosahuje v priemere 26ºC s nízkou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty neklesajú pod 17ºC. More dosahuje 26ºC. Zrážky mierne.

Február

Denné teploty vo februári vystúpia na cca 26ºC s nízkou vlhkosťou vzduchu a miernymi zrážkami. Nočné teploty  17ºC, more  25ºC.

Marec

V marci sa denné teploty vyšplhajú na teplých 28ºC s miernou vlhkosťou vzduchu. Zrážky mierne, maximálne 5 daždivých dní. Nočná teplota 19ºC, teplota vody 26ºC.

Apríl

Priemerná denná teplota – 29ºC, nočná – 20ºC, teplota mora – 26ºC. Vlhkosť vzduchu je mierna. Spadne približne 63mm zrážok, čo predstavuje maximálne 5 daždivých dní.

Máj

Horúce denné teploty okolo 30ºC prinášajú aj zvýšenú vlhkosť vzduchu. Nočné cca 22ºC a teplota vody 27ºC. Občasné zrážky.

Jún

Množstvo zrážok sa od mája zväčšuje. V júni to je už cca 9 daždivých dní. Teploty mierne rastú: denná 31ºC, nočná 23ºC, voda 28ºC.

Júl

Denné teploty sa šplhajú k 32ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné ostávajú na príjemných 23ºC. V júli sa môžete kúpať v teplej vode s približne 29ºC. Vyskytujú sa zrážky.

August

Denné maximá sú 32ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu. Voda v mori dosahuje vysoké teploty okolo 30ºC. Nočné teploty 23ºC. Zrážky predstavujú cca 11 daždivých dní (157mm).

September                                                                

Veľmi vysoká vlhkosť vzduchu s teplotami okolo 31ºC počas dňa, 23ºC počas noci. Zrážky sú časté (13 daždivých dní). Teplota vody 29ºC.

Október

Denné teploty 30ºC, nočné 22ºC, voda v mori 28ºC, vlhkosť vzduchu veľmi vysoká, zrážky časté, podobné ako v septembri.

November

November prináša zmiernenie teplôt na 28ºC a vlhkosti vzduchu. Nočné klesajú na 20ºC, voda na 27ºC. Zrážky ubúdajú.

December

V decembri je ešte oveľa menej zrážok ako v novembri s dennými teplotami 27ºC. Vlhkosť vzduchu je nízka. Nočné teploty 18ºC, teploty mora 26ºC.

 

Počasie na Kube podľa lokality

Počasie Kuba

 

Havana

Havana ležiaca na severnom pobreží je ovplyvňovaná prúdením teplého vzduchu, denné teploty preto majú vysoké hodnoty počas celého roka. Teploty sa pohybujú od 22 do 28ºC. V období dažďov sa môžu vyšplhať až na 32ºC. Najviac zrážok padne v októbri. V tejto časti sa hurikány vyskytujú najmenej.

 

Santiago de Cuba

Nachádza sa v juhovýchodnej čast krajiny, kde je vyššie riziko zásahu hurikánom. Patrí k najteplejším oblastiam, priemerná denná teplota sa pohybuje na 29ºC. Najviac zrážok padne v máji a októbri.  

 

Horské oblasti

Pozor na hornaté oblasti v juhovýchodnej časti, tu nepočítajte s teplými hodnotami vzduchu ako na pobreží, teploty sa pohybujú od 5 – 15ºC. V pohorí Sierra Maestra býva dokonca aj sneh.

 

Kedy ísť na Kubu

Dovolenku na Kube môžete absolvovať počas celého roka. V suchšom období (november – apríl) sú teploty nižšie, zrážok málo a v období s väčším množstvom zrážok (máj – október) si zas užijete viac tepla a voda v mori je teplejšia. Dažde bývajú intenzívne, no len vo forme krátkej búrky.