Tipy na fakultatívne výlety - Kuba

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Kuba má jedny z najkrajších karibských pláží, dobré podmienky na potápanie, ponúka pokojnú dovolenku pri tónoch salsy s ochutnávkou miestnych nápojov. Vďaka teplotám nad 23°C je atraktívnym miestnom počas celého roku. Ak by ste mali chuť spoznať kultúru, históriu, tradície a prírodu Kuby, poradíme vám kam sa vydať.

 

Havana

Na severe Kuby leží hlavné mesto Havana, ktoré je významným prístavom a tiež mestom bohatým na históriu. Skladá sa z troch častí - Stará Havana, Vedado a novšia predmestská štvrť. Poprechádzate sa úzkymi uličkami a uvidíte bývalý Prezidentský palác, Kapitol, univerzitu, Námestie Revolúcie s pamätníkom J. Martího, pobrežnú triedu Malecón, sídlo rodiny Bacardi a rôzne ďalšie námestia, paláce a múzeá. Historické centrum je zapísané v zozname UNESCO.

Cena: dospelý 67 EUR, dieťa 2-12 rokov 51 EUR

Budova Kapitolu v Havane

Budova Kapitolu v Havane (Zdroj: flickr/cc/Brian Snelson)

 

Havana a večerný program

Tento výlet je obdobným výletom ako výlet spomínaný vyššie, no po prehliadke mesta počas dňa nasleduje prestávka na večeru a pokračuje večernou zábavou. Navštívite kabaret Tropicana, kde na otvorenej scéne uvidíte program s viac ako stovkou účinkujúcich. Neodporúčame pre deti.

Cena: 129 EUR

Pohľad na typickú architektúru v centreHavany

Pohľad na typickú architektúru v centre Havany (Zdroj: flickr/cc/Hughie O'Connor)

 

Santiago de Cuba

Santiago je druhým najväčším mestom Kuby, leží na na juhovýchodnom pobreží približne 900 km od hlavného mesta. Keďže ide o najstaršie kubánske mesto, nevynechajte jeho historické pamiatky ako napr. pevnosť San Pedro de la Roca, katedrálu Casa de Diego Velázquez pomenovanú podľa zakladateľa mesta či prístav.

Pevnosť San Pedro de la Roca (Zdroj: flickr/cc/derksen.andre)

 

Varadero

Obľúbené letovisko Varadero sa nachádza v provincii Matanzas na polostrove Hicacos. Môžete si urobiť výlet do mesta a venovať sa nákupom či si vychutnať atmosféru na krásnych miestnych plážach s bielym jemným pieskom a azúrovým morom. Výlet sa organizuje z Havany.

Pláž v letovisku Varadero

Pláž v letovisku Varadero (Zdroj: flickr/cc/Emmanuel Huybrechts)

 

Varadero plavba loďou

Ak patríte k dovolenkárom, ktorí si radi vychutnávajú plavbu na mori a poznávanie krajiny priamo z lode, odporúčame výlet po severnom pobreží polostrova Hicacos pri letovisku Varadero. Plavba trvá približne 90 minút. Loď je špeciálne upravená, má tzv. podmorské observatórium, takže môžete pozorovať aj bohatý podmorský svet.

Cena: 25 EUR, dieťa 2-12 rokov 20 EUR

 

Trinidad

Trinidad patrí k najstarším mestám na Kube, rozprestiera sa na úpätí pohoria Es-cambray. Zachovalá koloniálna architektúra viedla až k zapísaniu do zoznamu UNESCO. Prezriete si námestie  Plaza Mayor s tradičnými koloniálnymi mestami, Museo Romántico s pamiatkami z 19. storočia, ďalej prírodné krásy – vodopády, lagúny, lesy a plantáže s cukrovou trstinou.

Pohľad na mesto Trinidad

Pohľad na mesto Trinidad (Zdroj: flickr/cc/Alexei Malutin)

 

Mantanzas

Mesto Mantanzas v provincii s rovnakým názvom je vďaka bohatým historickým pamiatkam známe ako „Kubánske Atény“. Nájdete tu pamiatky ako divadlo Sauto, námestie Plaza de la Vígia, palác  Palacio de Junco a budova Farmaceutického múzea. Mantanaz to nie je len história, ale aj krásna príroda s jaskyňou Ceuvas de Bellamar.

Cena: 45 EUR, dieťa 2-12 rokov 34 EUR

Pevnosť v  Mantanzas (Zdroj: flickr/cc/hildebranddesign)

 

Ostrov Cayo Largo del Sur

Smerom na juhu od severozápadného pobrežia Kuby leží ostrov Cayo Largo del Sur. Organizujú sa sem výlety loďou i letecky. Plavba na tento ostrov je spojená aj s ostrovom Cayo Coco. Na oboch sú krásne pláže z bieleho piesku, ideálne podmienky na kúpanie a vodné športy a bujná tropická vegetácia.

Časť ostrova Cayo Largo (Zdroj: flickr/cc/DAKOTA2401)

 

Piňar del Río

Patríte k milovníkom kvalitného tabaku a cigár? Pre vás je tu výlet na tabakové plantáže západne od Havany do mestečka Pinar del Rio. Uvidíte tabakové plantáže, výrobu tabaku, oblasť Valle de Vinales s predkolumbovskou indiánskou kultúrou. Súčasťou je aj obed v tradičnej reštaurácii a plavba na kajaku.

Cena: 81 EUR, dieťa 2-12 rokov 61 EUR

Tabakové plantáže v  Pinar del Rio (Zdroj: flickr/cc/filipecastilhos)

 

Rio Canimar

Výlet je určený pre milovníkov prírody. Čo môžete zažiť? Budete sa plaviť po rieke Canimar na kajaku, navštívite jaskyňu  Saturno, zažijete jazdu na koni a rybačku.

Cena: 45 EUR, dieťa 2-12 rokov 34 EUR

Pohľad na rieku Rio Canimar (Zdroj: flickr/cc/Stella Blu)

 

Sierra del Rosario

Sierra del Rosario je chránená krajinná oblasť, ktorá bola v roku 1985 vyhlásená za prvú kubánsku prírodnú rezerváciu. Máte možnosť sa sem vydať, konkrétne do miesta Las Terrazas. Navštívite aj rezerváciu v Pinar del Rio spojenú s kúpaním vo vodopádoch.

Chránená krajinná oblasť Sierra del Rosario (Zdroj: flickr/cc/analista55)

 

Jeep Safari

Obľúbeným výletom je jazda na jeepoch po krajine, takým je aj putovanie do oblasti Matanzas do údolia Yumurí. Zahŕňa návštevu pláže Coral spojenú s potápaním a tiež návštevu jaskyne Saturno.

Cena: dospelý 72 EUR, dieťa do 12 rokov 54 EUR

Divoká príroda v oblasti Yumurí (Zdroj: flickr/cc/alainmuller)

 

Jungle tour

Príjemná plavba pozdĺž pobrežia Varadero spojená návštevou malej zoo – to je Jungle tour, ktorá poteší deti i dospelých.

Cena: 42 EUR

 

Šou s delfínmi

Nielen tých najmenších poteší predstavenie s delfínmi. Výlet sa organizuje z Varadera. Za príplatok cca 83 EUR sa môžete s delfínmi priamo kúpať.

Cena vstupného a programu: 15 EUR