Tipy na fakultatívne výlety - Portoriko

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Karibský ostrov Portoriko spĺňa predstavu o dokonalej dovolenke v tropickom raji. Exotický ostrov bohatý na faunu a flóru pokrývajú husté dažďové lesy, týčiace sa hory, vápencové jaskyne, belavé pláže obmývané azúrovým morom a lagúny. Navyše tu nájdete romantické zákutia či pútavé historické pamiatky. Na tie najzaujímavejšie miesta vás dnes zavedieme.

 

San Juan

Hlavné mesto Portorika, San Juan, sa rozprestiera na severnom pobreží ostrova. Patrí k najstarším mestám na území Ameriky, ktoré založili Európania. Obzvlášť zamerajte svoju pozornosť na starú časť mesta s úchvatnými historickými pamiatkami. Táto časť mesta je dnes pod ochranou UNESCA. Nevynechajte prehliadku hradieb vinúcich sa okolo mesta a pevností San Felipe del Morro, San Christóbal a El Cañuelo.

Pevnosť San Felipe del Morro

Pevnosť San Felipe del Morro (Zdroj: flickr/cc/zug55)

 

Ponce

Na juhu ostrova nájdete druhé najväčšie mesto Portorika – Ponce. Najzaujímavejšou časťou je jeho jadro, ktoré bolo kompletne zrekonštruované. Dominantou mesta je katedrála Cathedral of our Lady of Guadeloupe. V meste sídli niekoľko múzeí ako napríklad Museum of Puerto Rican Architecture.

Cathedral of our Lady of Guadeloupe

Cathedral of our Lady of Guadeloupe (Zdroj: flickr/cc/Manny_777)

 

San Germán

San Germán si dodnes uchováva charakter starobylého mestečka s krivolakými uličkami a zachovalými budovami z koloniálnych čias. Pýchou mesta je jedna z najstarších španielskych katedrál v Latinskej Amerike – kostol Porta Coeli. Mesto leží v juhozápadnej časti ostrova.

Kostol Porta Coeli v San Germán

Kostol Porta Coeli v San Germán (Zdroj: flickr/cc/Iveyaj)

 

Rincón

Mesto Rincón sa stalo neoficiálnym centrom surfovania. Rozprestiera na západnom pobreží. Podmienky na surfovanie sú najlepšie na celom ostrove a dokonca jedny z najlepších v celosvetovom merítku. V zimnom období sú vlny najväčšie a môžu dosahovať výšku nad 6 metrov.

Surfovanie v Rincóne

Surfovanie v Rincóne (Zdroj: flickr/cc/surf2rincon)

 

Río Camuy Cave Park

V priebehu storočí vytvorila mohutná rieka Río Camuy majstrovské dielo prírody. Oblasť známa ako Río Camuy Cave Park je tvorená labyrintom úžasných jaskýň, krasovými útvarmi, rôznymi skalnými útvarmi a vodnými tokmi. Odhaduje sa, že celková dĺžka jaskynného systému je až 11 kilometrov.

Río Camuy Cave Park

Río Camuy Cave Park (Zdroj: flickr/cc/danjeffayelles)

 

El Yunque

Dažďový prales El Yunque (El Yunque National Forest) sa rozprestiera na severovýchode ostrova, na svahoch pohoria Sierra de Luquillo. Zaberá plochu takmer 120 km². Vďaka vybudovanej sieti turistických chodníčkov môžete nahliadnuť priamo do útrob lesa, spoznávať miestnu faunu a flóru, jazierka, vodopády a kochať sa krásnymi výhľadmi na ostrov.

Dažďový prales El Yunque

Dažďový prales El Yunque (Zdroj: flickr/cc/reddisegno)

 

Cerro de Punta

Najkrajší výhľad na celý ostrov sa vám naskytne z hory Cerro de Punta. Hora je súčasťou pohoria Cordillera Central v strednej časti ostrova. S výškou 1338 metrov nad morom je najvyšším vrchom ostrova. Nemusíte ani vystúpať na samotný vrchol. Turistika uprostred tropickej vegetácie je zážitkom samo o sebe.

 

Vieques

K hlavnému ostrovu Portoriko prislúchajú aj niektoré menšie ostrovy. Najväčší z nich je krásny tropický ostrov Vieques. Leží asi tak 10 kilometrov východne od hlavného ostrova. Cestovný ruch sa tu len veľmi pomaly rozvíja, takže si stále uchováva vzhľad panenského ostrova s nádhernými plážami s belavým pieskom a azúrovým morom.

Rezort na ostrove Vieques

Rezort na ostrove Vieques (Zdroj: flickr/cc/W Worldwide)

 

Culebra

Ostrov Culebra môžete navštíviť medzi vodami Karibského mora a Atlantického oceánu, východne od hlavného ostrova. Prevažne hornatý ostrov pokrýva najmä dažďový prales. Práve tu sa tiahne jedna z najznámejších pláží Portorika – nádherná Playa Flamengo. Jemnučký belavý piesok pokrýva pláž dlhú až 1,5 kilometra.

Fotografia z ostrova Culebra

Fotografia z ostrova Culebra (Zdroj: flickr/cc/kronerda)

 

Mona

Ostrov Mona je od hlavného ostrova Portorika vzdialený približne 7 kilometrov smerom na západ. Preslávil sa najmä vďaka nádhernej zachovalej prírode a početnej populácii exotických zvierat. Ostrov je domovom obrovských leguánov, ktoré môžu dorastať až do dĺžky 90 cm. Okrem krásnych pláží a príjemného kúpania navyše ostrov ponúka úžasné koralové útesy. Podmienky na potápanie sú skutočné znamenité.


Arecibo Observatory

Portoriko sa môže pochváliť jedinečným teleskopickým zariadením. Približne 20 km juhozápadne od mesta Arecibo, v údolí pohoria Montanas Guarionex sa nachádza observatórium Arecibo Observatory. Observatórium vlastní najväčší jednoaparátový rádioteleskop na svete.

V observatóriu Arecibo

V observatóriu Arecibo (Zdroj: flickr/cc/NoobieNikon)