Tipy na fakultatívne výlety - Portoriko

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
Alebo píšte na info@dovolenka.sme.sk

 

Karibský ostrov Portoriko spĺňa predstavu o dokonalej dovolenke v tropickom raji. Exotický ostrov bohatý na faunu a flóru pokrývajú husté dažďové lesy, týčiace sa hory, vápencové jaskyne, belavé pláže obmývané azúrovým morom a lagúny. Navyše tu nájdete romantické zákutia či pútavé historické pamiatky. Na tie najzaujímavejšie miesta vás dnes zavedieme.

 

San Juan

Hlavné mesto Portorika, San Juan, sa rozprestiera na severnom pobreží ostrova. Patrí k najstarším mestám na území Ameriky, ktoré založili Európania. Obzvlášť zamerajte svoju pozornosť na starú časť mesta s úchvatnými historickými pamiatkami. Táto časť mesta je dnes pod ochranou UNESCA. Nevynechajte prehliadku hradieb vinúcich sa okolo mesta a pevností San Felipe del Morro, San Christóbal a El Cañuelo.

Pevnosť San Felipe del Morro (Zdroj: flickr/cc/zug55)

 

Ponce

Na juhu ostrova nájdete druhé najväčšie mesto Portorika – Ponce. Najzaujímavejšou časťou je jeho jadro, ktoré bolo kompletne zrekonštruované. Dominantou mesta je katedrála Cathedral of our Lady of Guadeloupe. V meste sídli niekoľko múzeí ako napríklad Museum of Puerto Rican Architecture.

Cathedral of our Lady of Guadeloupe (Zdroj: flickr/cc/Manny_777)

 

San Germán

San Germán si dodnes uchováva charakter starobylého mestečka s krivolakými uličkami a zachovalými budovami z koloniálnych čias. Pýchou mesta je jedna z najstarších španielskych katedrál v Latinskej Amerike – kostol Porta Coeli. Mesto leží v juhozápadnej časti ostrova.

Kostol Porta Coeli v San Germán (Zdroj: flickr/cc/Iveyaj)

 

Rincón

Mesto Rincón sa stalo neoficiálnym centrom surfovania. Rozprestiera na západnom pobreží. Podmienky na surfovanie sú najlepšie na celom ostrove a dokonca jedny z najlepších v celosvetovom merítku. V zimnom období sú vlny najväčšie a môžu dosahovať výšku nad 6 metrov.

Surfovanie v Rincóne (Zdroj: flickr/cc/surf2rincon)

 

Río Camuy Cave Park

V priebehu storočí vytvorila mohutná rieka Río Camuy majstrovské dielo prírody. Oblasť známa ako Río Camuy Cave Park je tvorená labyrintom úžasných jaskýň, krasovými útvarmi, rôznymi skalnými útvarmi a vodnými tokmi. Odhaduje sa, že celková dĺžka jaskynného systému je až 11 kilometrov.

Río Camuy Cave Park (Zdroj: flickr/cc/danjeffayelles)

 

El Yunque

Dažďový prales El Yunque (El Yunque National Forest) sa rozprestiera na severovýchode ostrova, na svahoch pohoria Sierra de Luquillo. Zaberá plochu takmer 120 km². Vďaka vybudovanej sieti turistických chodníčkov môžete nahliadnuť priamo do útrob lesa, spoznávať miestnu faunu a flóru, jazierka, vodopády a kochať sa krásnymi výhľadmi na ostrov.

Dažďový prales El Yunque (Zdroj: flickr/cc/reddisegno)

 

Cerro de Punta

Najkrajší výhľad na celý ostrov sa vám naskytne z hory Cerro de Punta. Hora je súčasťou pohoria Cordillera Central v strednej časti ostrova. S výškou 1338 metrov nad morom je najvyšším vrchom ostrova. Nemusíte ani vystúpať na samotný vrchol. Turistika uprostred tropickej vegetácie je zážitkom samo o sebe.

 

Vieques

K hlavnému ostrovu Portoriko prislúchajú aj niektoré menšie ostrovy. Najväčší z nich je krásny tropický ostrov Vieques. Leží asi tak 10 kilometrov východne od hlavného ostrova. Cestovný ruch sa tu len veľmi pomaly rozvíja, takže si stále uchováva vzhľad panenského ostrova s nádhernými plážami s belavým pieskom a azúrovým morom.

Rezort na ostrove Vieques (Zdroj: flickr/cc/W Worldwide)

 

Culebra

Ostrov Culebra môžete navštíviť medzi vodami Karibského mora a Atlantického oceánu, východne od hlavného ostrova. Prevažne hornatý ostrov pokrýva najmä dažďový prales. Práve tu sa tiahne jedna z najznámejších pláží Portorika – nádherná Playa Flamengo. Jemnučký belavý piesok pokrýva pláž dlhú až 1,5 kilometra.

Fotografia z ostrova Culebra (Zdroj: flickr/cc/kronerda)

 

Mona

Ostrov Mona je od hlavného ostrova Portorika vzdialený približne 7 kilometrov smerom na západ. Preslávil sa najmä vďaka nádhernej zachovalej prírode a početnej populácii exotických zvierat. Ostrov je domovom obrovských leguánov, ktoré môžu dorastať až do dĺžky 90 cm. Okrem krásnych pláží a príjemného kúpania navyše ostrov ponúka úžasné koralové útesy. Podmienky na potápanie sú skutočné znamenité.


Arecibo Observatory

Portoriko sa môže pochváliť jedinečným teleskopickým zariadením. Približne 20 km juhozápadne od mesta Arecibo, v údolí pohoria Montanas Guarionex sa nachádza observatórium Arecibo Observatory. Observatórium vlastní najväčší jednoaparátový rádioteleskop na svete.

V observatóriu Arecibo (Zdroj: flickr/cc/NoobieNikon)