Tipy na fakultatívne výlety - Dominikánska republika

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Dominikánska republika sa rozprestiera na karibskom ostrove Hispaniola. Vďaka svojim bielym pieskovým plážam, tyrkysovému moru a tropickej vegetácii je lákadlom pre turistov z celého sveta.  Okrem oddychu ponúka aj krásne miesta a zážitky. Tipy na tie najzaujímavejšie vám ukážeme. 

 

Santo Domingo a jaskyňa Tres Ojos

Výlet začína návštevou jaskyne Tres Ojos s tromi čarovnými jazierkami uprostred krásnej prírody. Nasleduje prehliadka najväčších historických skvostov v starej časti mesta Santo Domingo. Prejdete sa po najstaršej ulici v Amerike – Calle Las Damas, uvidíte dom Kolumba, prvú katedrálu v Amerike či Národný Pantheon. Na záver sa presuniete do novej časti mesta s pobrežnou promenádou a prezidentským palácom.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 85 USD
 • Cena z Punta Cany: 105 USD

Katedrála – Catedral de Santa María la Menor

Katedrála – Catedral de Santa María la Menor (Zdroj: flickr/cc/Miguel A. Suarez)

 

Safari – život domorodcov, flóra a fauna

Pravú atmosféru vidieka zažijete, keď sa vydáte priamo do autentickej dediny a spoznáte život miestnych obyvateľov. Nahliadnete do tunajších príbytkov, kde domorodci ponúkajú svoje výrobky ako med a čokoládu. Navštívite cukrovú plantáž a dozviete sa o spracovaní cukrovej trstiny. Miestni vás zasvätia do výroby cigár. Spestrením výletu je kúpanie vo vodopáde a na pláži Macao.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 90 USD
 • Cena z Punta Cany: 95 USD

Panenská príroda Dominikánskej republiky

Panenská príroda Dominikánskej republiky (Zdroj: pixabay/cc/12019)

 

Ostrov Saona – perla Karibiku, oddych a kúpanie

V tesnej blízkosti juhovýchodného cípu sa nachádza tropický ostrov Saona s nádhernými plážami, azúrovým morom a bujnou vegetáciou. Plaviť sa budete z Bayahibe rýchlym člnom pozdĺž  národného parku Del Este až k ostrovu Saona. Zastavíte sa v malebnej zátoke, kde sa môžete kúpať a skúmať farebné hviezdice. Naspäť sa budete plaviť na katamaráne za sprievodu hudby a tanca.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 95 USD
 • Cena z Punta Cany: 100 USD

Exotický ostrov Saona

Exotický ostrov Saona (Zdroj: pixabay/cc/yvonneschmu)

 

Trojkombinácia – Rio Chavon, Mano Juan, Saona

Dobrodružstvo začína plavbou po bájnej dominikánskej rieke Chavon až po miesto, kde ústí do mora. Nechýba zastávka na poznávanie farebných koralov a kúpanie medzi húfmi malých rybiek. Pokračuje sa na ostrov Saona, do jedinej pôvodnej dedinky Mano Juan. Návštevníkov ostrova poteší kúpanie v prírodnom bazéne s morskými hviezdicami, oddych na rozprávkovej pláži i grilovanie.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 110 USD
 • Cena z Punta Cany: 115 USD

Pôvodná dedinka Mano Juan

Pôvodná dedinka Mano Juan (Zdroj: flickr/cc/heraultaise)

 

Ostrov Catalina – šnorchlovanie a potápanie + Altos de Chavon

Nalodíte sa v prístave La Romana a budete sa plaviť k najväčšiemu koralovému útesu Dominikánskej republiky. Po zakotvení si užijete kúpanie a poznávanie podmorských krás. Na lodi vám bezplatne poskytnú vybavenie na šnorchlovanie. Navyše, ak patríte k vášnivým potápačom, môžete si priamo na lodi priplatiť za dva ponory. Spestrením je návšteva mestečka umelcov – Altos de Chavon, repliky starej talianskej dedinky.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 95 USD
 • Cena z Punta Cany: 100 USD

Altos de Chavon

Altos de Chavon (Zdroj: pixabay/cc/strecosa)

 

Los Haitises

Národný park Los Haitises sa rozprestiera na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Tvoria ho krasové plošiny, jaskyne, mangrovové a tropické lesy. V neďalekom mestečku Sabana de la Mar nastúpite na motorový čln a budete sa plaviť mangrovovými lagúnami do zátoky Samana. Prezriete si ostrovčeky, budete pozorovať vtáky a sprievodcovia vás zavedú do tajomných jaskýň s maľbami pôvodných obyvateľov.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 125 USD
 • Cena z Punta Cany: 135 USD

Obyvatelia Národného parku Los Haitises

Obyvatelia Národného parku Los Haitises (Zdroj: flickr/cc/zug55)

 

Pozorovanie veľrýb a ostrov Bacardi

V období od polovice januára do polovice marca prichádzajú do oblasti Samanského zálivu veľryby. Naskytne sa vám jedinečná príležitosť sledovať tieto majestátne tvory pri „šantení“ vo vode. Výlet zahŕňa obed na romantickom ostrovčeku Bacardi a kúpanie na krásnej pláži.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 155 USD
 • Cena z Punta Cany: 165 USD

Na ostrove Bacardi

Na ostrove Bacardi (Zdroj: flickr/cc/The Island Job)

 

Samana – vodopád El Limon

Polostrov Samana je čarovným miesto s panenskou prírodou. Počas výletu sa prejdete centrom a budete pokračovať na ranč v horách. Potom sa na koňoch vydáte k najväčšiemu vodopádu v krajine – El Limon. Dovolenkári z letoviska Juan Dolia pokračujú cez dedinku Las Terrenas s možnosťou kúpania. Klienti z Punta Cana sa plavia na Samana a naspäť majú zastávku na ostrove Bacardi spojenú s kúpaním

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 135 USD
 • Cena z Punta Cany: 165 USD

Pláž Las Galeras na polostrove Samana

Pláž Las Galeras na polostrove Samana (Zdroj: pixabay/cc/Einfach-Eve)

 

Ďalšie fakultatívne výlety

 

Santo Domingo

Hlavným mestom Dominikánskej republiky súčasne aj najväčším je Santo Domingo. Leží na pobreží Karibského mora pri ústí rieky Ozama. Je prvým európskym mestom na americkej pôde, založil ho objaviteľ Bartolomej Kolumbus. O historickej hodnote mesta niet pochýb, centrum je zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. K najzaujímavejším pamiatkam patrí katedrála Catedral de Santa María la Menor, nemocnica, pevnosť Ozama, univerzita z toku 1538 a Casa Colón -  dom Kolumbovej rodiny.

 • Cena: 72 USD (66 EUR)

Aj takúto architektúru objavíte v meste Santo Domingo (Zdroj: flickr/cc/Igor Pavelek)

 

San Pedro

Ak ste ubytovaní v letovisku San Julio či v jeho dosahu a máte chuť spoznať typické dominikánske mestečko, tak sa vydajte na výlet do San Pedra. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny v provincii San Pedro de Macorís. Uvidíte tradičné tance, odevy a výrobky.

 • Cena dospelý: 48 USD (44 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 24 USD (22 EUR)

Kostol v meste San Pedro (Zdroj: flickr/cc/Carol Dandelion234)

 

Puerto Plata

Puerto Plata alebo tiež dlhým názvom San Felipe de Puerto Plata patrí k najdôležitejším prístavom v krajine. Zaujímavá je pevnosť Saint Philippe a Múzeum jantáru, ktorý patrí medzi tradičné artikle Dominikánskej republiky. Známe je aj opevnenie Fortaleza San Felipe zo 16. storočia či neďaleká dedinka La Isabela, ktorú založil Kryštof Kolumbus.

 • Cena: cca 77 USD (70 EUR)

Jazdecká socha generála Georgia Luperóna pred pevnosťou Fortaleza San Felipe, San Felipe de Puerto Plata (Zdroj: flickr/cc/Martin Baran)

 

Ostrov Saona

Z prístavu Bayahibe sa organizuje plavba po juhovýchodnom pobreží s krásnymi bielymi plážami s jemným pieskom a tropickými palmami. Katamaránom sa dostanete až na ostrov Saona, ktorý je súčasťou prírodnej rezervácie Východný národný park. Okrem vzácnej prírody sa tu totižto nachádzajú archeologické nálezy pôvodného indiánskeho obyvateľstva. Nebude chýbať ani čas na kúpanie a šnorchlovanie.

 • Cena dospelý: 85 USD (78 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 43 USD (39 EUR)

Dokonalé pláže a krištáľovo čistá voda na ostrove Saona (Zdroj: flickr/cc/marco.ranciglio)

 

Haitises, Samana

K najkrajším miestam na ostrove patrí Národný park Haitises na polostrove Samana na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Založený bol v roku 1976. Skladá sa z vápenca krasovej plošiny, jaskýň, mangrovových lesov na pobreží a zvyšné plochy pokrývajú tropické lesy. Sú tu aj krásne nedotknuté pláže s dokonalo čistou vodou.

 • Cena dospelý: 85 USD (78 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 43 USD (39 EUR)

Národný park Haitises (Zdroj: flickr/cc/Raonel)

 

Safari

Cez divoký lesy sa preveziete až na ranč s koňmi a domácimi zvieratami. Počas jazdy spoznáte miestne obyvateľstvo v malých dedinkách, plantáže cukrovej trstiny, tropické rastliny, banánovníky, pestovanie citrusov, kávy a kakaa.

 • Cena dospelý: 85 USD (78 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 43 USD (39 EUR)

Safari v Dominikánskej republike (Zdroj: flickr/cc/Beadmobile)

 

Jazda na štvorkolkách

Na štvorkolkách zažijete jazdu plnú vzrušenia, ale súčasťou výletu je aj poznávanie autentickej krajiny a malých dediniek, cez ktoré vedie trasa výletu.

 • Cena dospelý: 85 USD (78 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 43 USD (39 EUR)

 

Monster náklaďák

Pre milovníkov adrenalínu a poriadneho dobrodružstva je výlet do vnútrozemia Dominikánskej republiky tým pravým zážitkom. Ako dopravný prostriedok sa používajú špeciálne upravené terénne vozidlá 8x8.

 • Cena dospelý: 95 USD (87 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 47 USD (43 EUR)

Monster náklaďák (Zdroj: flickr/cc/iom_keith)

 

Manatí Park

V oblasti Bavaro, Punta Cana sa nachádza zábavný park Manatí Park, kde nájdete botanickú a zoologickú záhradu, dokonca si môžete za príplatok zaplávať aj s delfínmi. Počas dňa je pre návštevníkov pripravených 9 zaujímavých, tematicky odlišných predstavení.

 • Cena vstupného: dospelý 35 USD (32 EUR), deti do 12 rokov 20 USD (18 EUR)
 • Cena plávania s delfínmi: 125 USD (114 EUR), deti musia mať viac ako 120 cm

Predstavenie v Manatí Parku (Zdroj: flickr/cc/Evgeny Drokov)

 

Marinarium

Počas dovolenky môžete objavovať krásy pobrežia, koralových útesov a podmorského života. Počas  plavby sa môžete potápať s rajami a žralokmi. V cene je zahrnuté požičanie potápačských potrieb na šnorchlovanie.

 • Cena dospelí: 86 USD (72 EUR)
 • Cena deti do 12 rokov: 43 USD (40 EUR)

Marinarium, potápanie (Zdroj: flickr/cc/Trip to Punta Cana)

 

Hranie golfu

Pobyt si môžete spestriť návštevou niektorého z golfových ihrísk. V oblasti Bavaro, Punta Cana sa nachádza hneď 7 golfových ihrísk, všetky 18 jamkové a v Playa Dorada je na výber 18 jamkový a 9 jamkový green.

 • Cena:  18 jamkový Playa Dorada - 65 USD (60 EUR),  9 jamkový green Playa Dorada – 45 USD (41 EUR),
 • Bavaro – 145 USD (132 EUR),
 • Punta Cana – 185 USD (169 EUR),
 • Barcelo - 105 USD (96 EUR),
 • Punta Blanca – 170 USD (155 EUR)

 

Pláž Bavaro

Niekoľko kilometrov dlhý piesočnatý pás pláže Bavaro patrí k najkrajším plážam sveta. Nachádza sa na východnom pobreží Dominikánskej republiky pri známom letovisku Punta Cana. Zlatistý  piesok a priezračná voda sú ideálnymi podmienkami na kúpanie a tiež potápanie.

Dlhá piesočnatá pláž Bavaro (Zdroj: flickr/cc/Aleks63)

 

Pláž Playa de las Aguilas

Ak patríte k milovníkom tzv. púštnych pláží a miest nedotknutých človekom, tak zavítajte na pláž Playa de las Aguilas na juhozápadne Dominikánskej republiky. Nachádza s v Parque Nacional Jaragua, je tvorená bielym pieskom a voda je tu jasne modrá. Nie je tu vybudovaná cesta, žiadne zariadenie, dokonca tu nenájdete ani takmer žiadne stromy. Je vhodná pre tých, ktorí hľadajú krásnu krajinu a oddych bez húfov ľudí.

Pláž Playa de las Aguilas (Zdroj: flickr/cc/Carlos Hip)