Tipy na fakultatívne výlety - Dominikánska republika

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Dominikánskej republiky so sprievodcom.

 

Dominikánska republika sa rozprestiera na karibskom ostrove Hispaniola. Vďaka svojim bielym pieskovým plážam, tyrkysovému moru a tropickej vegetácii je lákadlom pre turistov z celého sveta.  Okrem oddychu ponúka aj krásne miesta a zážitky. Tipy na tie najzaujímavejšie vám ukážeme. 

 

Fakultatívne výlety so slovenským sprievodcom

Zipline a Modrá lagúna

Ako Tarzan v stromoch pralesa. Zip-Line túra sa odohráva v Anamuya, nachádzajúc sa kúsok od Bávaro a Punta Cana a je to jedinečný zážitok v dominikánskej prírode. Počas programu sa spustíme na špeciálnom oceľovom lane dlhom 700m v korunách stromov, pričom sa nám naskytne nádherný pohľad na malebnú džungľu a zmocní sa nás pocit, že sme ako Tarzan v karibskom lese. Cestou prehupneme nad krásnou riekou a dychberúcim kaňónom, akoby sme lietali medzi stromami bez zábran.

Na samom začiatku sa stretnete s našimi profesionálnymi sprievodcami. Najprv sa uistíte, že zariadenie je dobre upevnené a vysvetlia vám všetky bezpečnostné pokyny. Prídete na prvú plošinu a pripevníte bezpečnostné lano. Neskôr vás čaká prvý sólový letu zo stromu na strom. Adrenalín a vzrušenie bude len rásť.

Keď vás omrzí pozorovanie karibskej flóry a fauny, len tak ticho si poseďte v tieni stromov a odpočívať po úžasnom šialenstve, ktoré ste práve zažili. Budú na vás čakať s čerstvým ovocím, lahodnou dominikánskou kávou a osviežujúcou vodou. K dispozícii budú aj naďalej naši profesionálni sprievodcovia, ktorí vám radi zodpovedia akékoľvek otázky týkajúce sa dominikánskej prírody.

 • Cena z Punta Cana: 90 USD

 

Plávania s delfínmi

Delfíny sú jedny z najinteligentnejších a najzaujímavejších cicavcov sveta. Sú schopný komunikovať a delfínia matka začuje svoje mláďa aj z 20 km vzdialenosti. Je veľa rovnakého medzi delfínmi a ľuďmi. Každý dníva o tom, aby mohol plávať s delfínmi a dotýkať sa ich. Dnes sa tento sen stáva skutočnosťou.

Dolphin Park Explorer poskytujeviac variant na výber. Budete mať možnosť dotknúť sa delfína, plávať s ním, a dokonca aj zúčastniť na akrobatických kúskoch. Zábava bude prebiehať pod prísnym dohľadom profesionálneho inštruktora. Tým je zaistená maximálna bezpečnosť a množstvo pozitívnych emócií.

 • Cena z Punta Cana: 100 USD

 

Ceremoniál WooDoo

Vo Woodoo veria väčšinou Haiťania. V Dominikánskej republike je síce zakázané, ale my vám radi ukážeme tieto rituály.

 • Cena z Punta Cana: 80 USD

 

Morský rybolov

Pokoj a oddych v prírode. Morský rybolov odporúčame tým, kto baží po prírode. Môžu si ho vyskúšať rybári začiatočníci aj profesionály. Punta Cana sa pýši mnohými druhmi rýb, preto iste neostanete bez úlovku. Najčastešie sú mečiar modrý a biely (marlin), zlatá makrela, tuniak žltoplutvý, atď.

NEZABUDNUTEĽNÝ TROLLING
Trolling je druh rybárčenia, keď návnadu ťahajú za ľoďou. Rýchlosť lode závisí od toho, čo chceme chytiť. Je to druh rybolovu, ktorý je najúčinnejší vo veľkej hĺbke. Ľoď je celý čas v pohybe, čo zvyšuje možnosť úspešného lovu. Je to presný opak tradičného rybolovu. Často je potrebná veľká dávka sily a vytrvalosti k dosiahnutiu úspechu.

Rybolov je námorné dobrodružstvo a zábava pre každého bezohľadu na vek, pohlavie, či fyzickú kondíciu, preto je vhodným programom aj pre rodiny s deťmi. Najmä preto, že nie všetci sa musia podieľať na trollingu. Doprovod môže byť na lodi a fandiť nám, avšak, odporúčame vyskúšať si tento krásny šport. Budeme bohatší o neopísateľný zážitok a nebudeme sa vedieť dočkať ďalšej príležitosti.

Všetko sa deje pod dohľadom profesionálneho tímu, ktorí pozná okolité vody. Počas rybolovu, budete môcť využiť všetky svoje vedomosti a zručnosti. Tí, ktorí sa zúčastnia ako pozorovatelia sa budú môcť počas tejto doby uvoľniť a užiť si výhľad na oceán a vlny.

 • Cena z Punta Cana: 120 USD

 

Surfing a Kitesurfing

Pocit, ako sa dvíhaš na vlne oceánu. Sledovanie vĺn oceánu z pláže, je nádherný pohľad. Len popremýšľajte, aké skúsenosti musíte mat v opačnej situácii. V okamihu, keď sa vlna dvihne a vy sa snažíte udržať na nej rovnováhu. Keď sústredíte všetky svoje myšlienky na udržanie sa. Presýtený šťastím pozriete smerom k pláži. Máte pocit, ako Kate Bosworth a Matthew Davis vo filme “Na vlne”.

Máte pocit, že všetko môžete.

 • Cena z Punta Cana: 90 USD

 

Seaquarium Punta Cana

Hlboko pod vodou bez kyslíkovej bomby. Seaquarium to je jedinečná skúsenosť. Umožní vám zostúpiť hlboko pod vodu na dno, bez použitia kyslíkovej bomby a bez nutnosti potápačských zručností. Obvykle máme na výber iba dve možnosti: buď šnorchlovanie, kedy môžeme pozorovať morský život z vodnej hladiny, alebo hlbkové potápanie s kyslíkovou bombou vyžadujúce kurz potápania. Zo Seaquarium môžeme preskúmať hlbiny bez potreby potápačského výcviku.

V PRÍRODNOM BAZÉNE KARIBIKU
Dobrodružstvo sa odohráva v blízkosti prírodného – naturálneho bazénu Karibiku, inak známy ako Piscina Natural. Jeho okolie je obklopené pulzujúcim životom morí. Nájdete tu farebné ryby, raje, hviezdice a dokonca aj žraloky. Vďaka starostlivosti profesionálnych inštruktorov, zostup do vody je úplne bezpečný a bezproblémový. Účastníci dostanú špeciálne prilby, ktoré im poskytujú vzduch prichádzajúci z povrchu. Nepotrebujú sa vedieť potápať, a môžu zostúpiť až 15 metrov pod vodu. To vám umožní sa stretnúť sa s morskými živočíchmi, ktoré možno len ťažko nájsť v malej hĺbke. To poskytne slušnú dávku adrenalínu.

PRE SPREVÁDZAJÚCE OSOBY MOŽNOSŤ ŠNORCHLOVANIA
Avšak, musíme si uvedomiť, že nie každý je taký statočný rozhodnúť sa pre takéto dobrodružstvo. Preto nie každý účastník musí zostúpiť do hlbín. Na výlet pôjdete v zmiešanej skupine: niektorí ľudia môžu vyskúšať hlboký vzostup, iní môžu šnorchlovať na vodnej hladine.

TANEC A ZÁBAVA V RYTMOCH LATINSKEJ HUDBY
Seaquarium nie len jedinečný podmorský zážitok. Je to tiež veľká zábava v rytme latinskej hudby. Počas plavby na Piscina Natural a späť, vás naši animátori pozvú do tanca a rozohrejú karibskú atmosféru na maximum. Budete mať tiež možnosť ochutnať lahodné nápoje.

 • Cena z Punta Cana: 115 USD

 

Ostrov Saona katamaránom

Nekonečné palmové háje, modrá voda a biely piesok. Ostrov Saona je najväčší prírodný raj v Dominikánskej republike. Stačí ho raz navštíviť a vždy budete snívať o návrate. Všetko pod dohľadom slovenského sprievodcu, kvalitného rumu, v rytme miestnej latinskej hudby.

Saona je Karibik, ktorý poznáte z filmov o pirátoch a z populárnych dobrodružných románov.

Lode, ktoré sú viditeľné na obzore, teplé tropické slnko a palmové háje, jemne piesčité pláže.

Takýto pohľad ste určite niekedy videli vo filmoch, ale tentoraz sa to stane realitou. Ostrov vás okamžite očarí svojou krásou. Budete sa cítiť, ako by ste boli v úplne inej realite. V skutočnosti, budete vo svojich najhlbších snoch.

Ešte pred zakotvením na Saone cítiť chuť raja.

Odtiaľ na nás čaká 25 minútová plavba motorovým člnom do prírodného bazéna na Karibiku, Piscina Natural. Tu si môžete urobiť fotky s ozajstnými morskými hviezdicami. Vašou úlohou je sa pekne usmievať na fotografii a my sa postaráme o zvyšok. Budeme Vám podávať chladené nápoje, rovno do krištáľovo azúrovej vody.

KARIBSKÉ MORE A OSTROV SAONA BUDE VYVRCHOLENÍM VEĽKÉHO DOBRODRUŽSTVA
Naklonené kokosové palmy a biely piesok na Saone, chytí za srdce každého. Budete sa cítiť ako ozajstní dobrodruhovia, prechádzky na brehoch na tropickom ostrove a plávanie v Karibskom mori. Zabudnete na starosti, a budete si vychutnávať ostrov s rytmami dominikánskeho života. Aby ste mohli plne prežiť dobrodružstvo, je potrebné doplniť si sily. Preto sme pre vás pripravili obed formou bufetu a bar, kde si môžete tiež uhasiť smäd.

Spiatočná cesta bude plavba pod plachtami katamaránu, kde zacítime mierny karibský vietor, ktorý vás zaveje späť do prístavu Bayahibe.
Tí, ktorí hľadajú chvíle pre zamyslenie sa nájdu v pohľade na vlny, západe slnka a palmové háje.

Zatiaľ tí, ktorí dávajú prednosť búrlivej zábave, pozývame vás do tanca s profesionálnymi animátormi. Bude hrať miestna latino hudba.

Na konci prehliadky je plánovaná zastávka v miestnom obchode so suvenýrmi.

 • Cena z Punta Cana: 120 USD

 

Monkeyland

Park opíc. Vaše oči potešia krásy botanickej záhrady, plnej farebných kvetov a rôznych rastlín. Pôjdete cez ňu spolu s našimi profesionálnymi sprievodcami, ktorí vám odpovedia na vaše otázky. Po 45 minútach sa dostávame k hlavnému bodu výletu- tj. „Parku opíc“. Tu sa stretnete s roztomilými opicami, ktoré ste iste celkom často videli vo filmoch o pirátoch. Dovoľte im nech si sadnú na vaše rameno a budete cítiť nával radosti a optimizmu. Opice sú dokonale prispôsobené pre komunikáciu s ľuďmi. Sú tiež veľmi priateľské k deťom.

SELFIE S OPICOU
Musíte byť opatrní, pretože opice milujú byť fotografované. Vždy je riziko, že jedna z nich si pohodlne sadne na vaše rameno a ta druhá vám zoberie telefón a urobí si selfie. Nemôžeme zaručiť, že vám opice vrátia telefón. Kvôli tomu si strážte svoje telefóny, aby ste si sami urobili svoju fotografiu. A budete mať perfektný suvenír. Opičky svojou prítomnosťou, vyčaria najkrajšie úsmevy.

MOMENTY ŠŤASTIA
Návšteva Opičieho Parku vám poskytne veľa veselých okamihov nerušeného šťastia. Budete sa prechádzať cez farebnú botanickú záhradu a pozorovať exotické kvety a stromy. Budete sa smiať a výborne zabávať v spoločnosti opíc, žijúcich v ich prirodzenom prostredí. A do toho si predstavte ako tu miestni ľudia žijú, takže ochutnáte miestne chute, a to všetko v jednom výlete.

 • Cena z Punta Cana: 90 USD

 

Manati Park

Je to pravé ZOO, kde nájdete tie najzaujímavejšie zvieratá a delfínov z karibskej oblasti.

 • Cena z Punta Cana: 40 USD

 

Jeep Safari

Off Road túra najkrajšími plážami v Dominikánskej a návšteva miest, kam sa turisti nedostanú.

 • Cena z Punta Cana: 100 USD

 

Hola Dominica - spoznávací výlet po krajine

Počas nášho fakultatívneho výletu spoznáme originálnu miestnu kultúru, čo nám umožní ochutnať pravú dominikánsku kávu, cigary miestnej výroby a zúčasniť sa kohútieho súboju.

Prvou zastávkou je miestna fabrika na výrobu igár. Tu nás majstri zavedú do tajomstiev ručne vyrábaných cigár s rôznymi arómami. Máme možnosť nielen ochutnať, ale aj vyrobiť si vlastnú cigaru.

Ďalšou zastávkou je miestna základná škola,kde svojou návštevou a drobnosťou potešíme malých školákov.

V poradí treťou zastávkou je Ranč Las Frutas, kde máte možnosťspoznať priateľskú dominikánsku rodinu a vidieť ich každodenný život. Na ranči môžete spoznať množstvo exotických a tropických rastlín a ovocia, vo vzduchu cítiť okrem čerstvo upraženej kávy a kakaa aj prírodnú vôňu kávovníka a kakaovníka. V rozľahlej záhrade sa nám naskytne možnosť ochutnať niektoré druhy exotického ovocia (napr. marakuja, ananás, papája, či vanilka).Na konci prehliadky farmy môžete vidieť kohútí zápas aj víťazného kohúta, pretože aké by to bolo byť v Dominikánskej republike bez slávneho súboja kohútov? A teraz máte na to príležitosť.

Ďalšou zastávkou bude hlavné mesto provincie, mesto Higuey. Tam sa rozhodne oplatí navštíviť miestne colmado-potraviny, kde nám ponúknu slávne dominikánske pivo “Presidente”, ktoré chutí najlepšie ľadovo vychladené. Navštívime dominikánsky trh, kde môžeme vidieť mnoho zaujímavostí, napríklad aj obchod s VOODOO predmetmi.

V meste Higuey si pozrieme aj nádhernú baziliku Nuestra Senora de la Altagracia, ktorú celoročne navštevujú pútnici z celej krajiny.

Ďalej sa vydáme do Boca de Yuma,bývalej pirátskej osady. V dobepirátov v neďalekej zátoke napádal a vykrádal lode slávny anglický pirát, Sir Francis Drake. 

Jednou z najdôležitejších produktov na export je cukrová trstina, ktorú pestujú Haitčania trvdou prácou. Počas našej cesty sa zastavíme na polo s cukrovou trstinou, kde si môžete pozrieť aj vyskúšať použitie macheté a ochutnať tunajšie sladké zlato..

Vidieť a zažiť Dominikánsku republiku mimo hotelových rezortov je unikátna spomienka na dovolenku.

Počas prehliadky Hola Dominicana, si okrem krásnych fotografií prinesiete aj obraz miestnej kultúry. S našimi profesionálnymi sprievodcami sa dozviete veľa o miestnom živote. Toto môžete vidieť na vlastné oči, čo umožní lepšie spoznať Dominikánsku spoločnosť a dokonca byť jej súčasťou. Je to jedinečný zážitok, ktorý nedostanete, ak zostanete v hoteli. Budete mať možnosť zakúpiť si fotografie profesionálneho fotografa.

 • Cena z Punta Cana: 110 USD

 

Samana - vodopád Limon a ostrov Bacardi

Samana je pravá pirátska osada. Je jednou z najokúzľujúcejších miest Dominikánskej republiky. Tu sa natáčala časť scény pre známy film “Piráti z Karibiku”. Od dávnych čias toto miesto skutočne obývali piráti a skutočnosne to bola pirátska osada. Samanu od zvyšku Dominikánskej republiky delí široký pás močiarov a bažiny, kde si vybudovali skrýše a opravovali si svoje lode.

JE TO TIEŽ STRETNUTIE S HISTÓRIOU DOMORODÝCH OBYVATEĽOV OSTROVA
Polostrov Samana je tiež známy ako Tierra de coco (to je, “krajina kokosov”) s dychberúco krásnymi divokými palmovými hájmiPolostrov okrem tohto charakterizujú aj rozsiahle mangrovníkové lesy a nespočetné množstvo jaskýň, ktoré boli niekedy obývané domorodými obyvateľmi ostrova, indánmi Taino. Ako ich pozostalosť sa dodnes zachovali ich jaskynné kresby. Počas nášho výletu budete cítiť ich duch a evidentne vás vrátia mnoho rokov späť.

VÝLET NA SAMANU JE IDEÁLNOU VOĽBOU PRE DOBRODRUHOV
Samana je nepochybne veľké stretnutie s dobrodružstvom. Po príchode autobusom do prístavu nastúpime na katamarán, preplavíme sa cez záliv Samana a zakotvíme v meste Santa Barbara de Samana, kde nasadneme na otvorené autobusy a po cca 15 minútovej ceste dorazíme do osady Casa Típica, kde ochutnáme dominikánsku kávu, kakao, národný nápoj MamaJuana (mamahuana) a samozrejme sa nám naskytne možnosť aj nákupu suvenírov. Pokračujeme na ďalší ranč, kde sa koňmi prevezieme až k fascinujúcemu vodopádu El Limon. Odvážnejší si môžu aj zaplávať.

Čo by to bolo za dobrodružstvo, ak by sme si po ňom nemohli oddyýchnuť a osláviť ho?! V okolí na tento účel neexistuje nič vhodnejšie ako rajský Cayo Levantado. Tu budete mať možnosť úplne „vypnúť“ a oddať sa krásnemu prostrediu. Nespočetné palmy, dych vyrážajúci biely piesok a miestna hudba…boli to podklady na slávnu reklamu rumu Bacardi. To je dôvod, prečo je ostrov Cayo Levantado, nazývaný aj ako ostrov Bacardi.

NA KONCI BUDETE OBDIVOVAŤ KRÁSY ZÁLIVU SAMANA
Samana Bay je miesto plné neobjaveného. Okrem toho je atrakciou č.1 veľrybia show – vráskavce veľkoplutvé sa tu pária od polovice januára do polovice marca, a tak je možné pozorovať množstvo týchto obrov zo vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov. Nikdy nezabudnem pohľad na tieto super obrie zvieratá skákajúce z vody. Tak nech nám spolu výjde dobrodružstvo.

 • Cena z Punta Cana: 170 USD

 

Ostrov Catalina so šnorchlovaním

Ako sa líši výlet na ostrov Saona, od výletu na ostrov Catalina? Saona je viac dynamickejšia, viac sa toho deje, tempo je rýchlejšie. Okrem toho ostáva menej času pre oddych, je to kvôli mnohým atrakciám. Na prepravu používame rýchločlny.

Na Catalinu sa na obe strany ostrova plavíme katamaránom, silou vetra. Kvôli tomu je tu stále nekonečný pokoj, môžete počuť šum vĺn a ľahšie zahliadnuť delfínov a morské živočíchy. A môžeme sledovať pohyb napnutých plachiet vo vetre.

Catalina je malý ostrov, na juhovýchodnom rohu Dominikánskej republiky, ktorý je málo navštevovaný turistami. Je populárny medzi potápačmi keďže nachádza sa v tesnej blízkosti fascinujúcich koralových útesov.

PLACHTENIE A ŠNORCHLOVANIE MEDZI ÚTESMI
Počas cesty na ostrov Catalina sa plavíme na katamaráne. Vyplávame z prístavu v Bayahibe a plavba trvá asi hodinu. Okolie je známe pre svoje rozprávkové koralové útesy, kvôli tomu máme na našej palube kompletné vybavenie pre šnorchlovanie, samozrejme ak máte vlastné, vezmite si ho so sebou. Prvá zastávka je v oblasti La Romana, kde si môžeme zašnorchlovať a môžeme ľahko pozorovať podmorský život. Samozrejme aj druhýkrát bude nato príležitosť, priamo pri ostrove. Na pláži sa nachádzajú krásne koralové steny. Na ostrove je tiež vynikajúci karibský obed, takže odporúčame sa najesť a nabrať silu, a neskôr ísť na neďaleké koralové útesy. Z pláže na útesy je to len pár metrov.

Po sledovaní morského života, si môžete pripiť na ďalší zážitok. Na ostrove bude pre vás otvorený bar. Budete sedieť pod palmou s lahodným nápojom v ruke a úsmevom na tvári. Poležať si na piesku s pocitom, že ste na ostrove v Karibskom raji.

Catalina to je ozajstné rajské šťastie plné paliem, bieleho piesku a farebných rýb, obývajúcich neďaleké útesy.

Na spiatočnej ceste pod plachtami katamaránu máte možnosť overiť svoje tanečné skúsenosti v rytme latinskej hudby.

 • Cena z Punta Cana: 120 USD

 

 

Ďalšie fakultatívne výlety sprevádzané bez slovenského sprievodcu

Safari – život domorodcov, flóra a fauna

Pravú atmosféru vidieka zažijete, keď sa vydáte priamo do autentickej dediny a spoznáte život miestnych obyvateľov. Nahliadnete do tunajších príbytkov, kde domorodci ponúkajú svoje výrobky ako med a čokoládu. Navštívite cukrovú plantáž a dozviete sa o spracovaní cukrovej trstiny. Miestni vás zasvätia do výroby cigár. Spestrením výletu je kúpanie vo vodopáde a na pláži Macao.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 90 USD
 • Cena z Punta Cany: 95 USD

Panenská príroda Dominikánskej republiky

Panenská príroda Dominikánskej republiky (Zdroj: pixabay/cc/12019)

 

Ostrov Saona – perla Karibiku, oddych a kúpanie

V tesnej blízkosti juhovýchodného cípu sa nachádza tropický ostrov Saona s nádhernými plážami, azúrovým morom a bujnou vegetáciou. Plaviť sa budete z Bayahibe rýchlym člnom pozdĺž  národného parku Del Este až k ostrovu Saona. Zastavíte sa v malebnej zátoke, kde sa môžete kúpať a skúmať farebné hviezdice. Naspäť sa budete plaviť na katamaráne za sprievodu hudby a tanca.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 95 USD
 • Cena z Punta Cany: 100 USD

Exotický ostrov Saona

Exotický ostrov Saona (Zdroj: pixabay/cc/yvonneschmu)

 

Trojkombinácia – Rio Chavon, Mano Juan, Saona

Dobrodružstvo začína plavbou po bájnej dominikánskej rieke Chavon až po miesto, kde ústí do mora. Nechýba zastávka na poznávanie farebných koralov a kúpanie medzi húfmi malých rybiek. Pokračuje sa na ostrov Saona, do jedinej pôvodnej dedinky Mano Juan. Návštevníkov ostrova poteší kúpanie v prírodnom bazéne s morskými hviezdicami, oddych na rozprávkovej pláži i grilovanie.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 110 USD
 • Cena z Punta Cany: 115 USD

Pôvodná dedinka Mano Juan

Pôvodná dedinka Mano Juan (Zdroj: flickr/cc/heraultaise)

 

Ostrov Catalina – šnorchlovanie a potápanie + Altos de Chavon

Nalodíte sa v prístave La Romana a budete sa plaviť k najväčšiemu koralovému útesu Dominikánskej republiky. Po zakotvení si užijete kúpanie a poznávanie podmorských krás. Na lodi vám bezplatne poskytnú vybavenie na šnorchlovanie. Navyše, ak patríte k vášnivým potápačom, môžete si priamo na lodi priplatiť za dva ponory. Spestrením je návšteva mestečka umelcov – Altos de Chavon, repliky starej talianskej dedinky.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 95 USD
 • Cena z Punta Cany: 100 USD

Altos de Chavon

Altos de Chavon (Zdroj: pixabay/cc/strecosa)

 

Los Haitises

Národný park Los Haitises sa rozprestiera na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Tvoria ho krasové plošiny, jaskyne, mangrovové a tropické lesy. V neďalekom mestečku Sabana de la Mar nastúpite na motorový čln a budete sa plaviť mangrovovými lagúnami do zátoky Samana. Prezriete si ostrovčeky, budete pozorovať vtáky a sprievodcovia vás zavedú do tajomných jaskýň s maľbami pôvodných obyvateľov.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 125 USD
 • Cena z Punta Cany: 135 USD

Obyvatelia Národného parku Los Haitises

Obyvatelia Národného parku Los Haitises (Zdroj: flickr/cc/zug55)

 

Pozorovanie veľrýb a ostrov Bacardi

V období od polovice januára do polovice marca prichádzajú do oblasti Samanského zálivu veľryby. Naskytne sa vám jedinečná príležitosť sledovať tieto majestátne tvory pri „šantení“ vo vode. Výlet zahŕňa obed na romantickom ostrovčeku Bacardi a kúpanie na krásnej pláži.

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 155 USD
 • Cena z Punta Cany: 165 USD

Na ostrove Bacardi

Na ostrove Bacardi (Zdroj: flickr/cc/The Island Job)

 

Samana – vodopád El Limon

Polostrov Samana je čarovným miesto s panenskou prírodou. Počas výletu sa prejdete centrom a budete pokračovať na ranč v horách. Potom sa na koňoch vydáte k najväčšiemu vodopádu v krajine – El Limon. Dovolenkári z letoviska Juan Dolia pokračujú cez dedinku Las Terrenas s možnosťou kúpania. Klienti z Punta Cana sa plavia na Samana a naspäť majú zastávku na ostrove Bacardi spojenú s kúpaním

 • Cena z Juan Dolia a Boca Chicy: 135 USD
 • Cena z Punta Cany: 165 USD

Pláž Las Galeras na polostrove Samana

Pláž Las Galeras na polostrove Samana (Zdroj: pixabay/cc/Einfach-Eve)

 

Ďalšie fakultatívne výlety

 

Santo Domingo

Hlavným mestom Dominikánskej republiky súčasne aj najväčším je Santo Domingo. Leží na pobreží Karibského mora pri ústí rieky Ozama. Je prvým európskym mestom na americkej pôde, založil ho objaviteľ Bartolomej Kolumbus. O historickej hodnote mesta niet pochýb, centrum je zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. K najzaujímavejším pamiatkam patrí katedrála Catedral de Santa María la Menor, nemocnica, pevnosť Ozama, univerzita z toku 1538 a Casa Colón -  dom Kolumbovej rodiny.

 • Cena: 72 USD (66 EUR)

Aj takúto architektúru objavíte v meste Santo Domingo (Zdroj: flickr/cc/Igor Pavelek)

 

San Pedro

Ak ste ubytovaní v letovisku San Julio či v jeho dosahu a máte chuť spoznať typické dominikánske mestečko, tak sa vydajte na výlet do San Pedra. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny v provincii San Pedro de Macorís. Uvidíte tradičné tance, odevy a výrobky.

 • Cena dospelý: 48 USD (44 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 24 USD (22 EUR)

Kostol v meste San Pedro (Zdroj: flickr/cc/Carol Dandelion234)

 

Puerto Plata

Puerto Plata alebo tiež dlhým názvom San Felipe de Puerto Plata patrí k najdôležitejším prístavom v krajine. Zaujímavá je pevnosť Saint Philippe a Múzeum jantáru, ktorý patrí medzi tradičné artikle Dominikánskej republiky. Známe je aj opevnenie Fortaleza San Felipe zo 16. storočia či neďaleká dedinka La Isabela, ktorú založil Kryštof Kolumbus.

 • Cena: cca 77 USD (70 EUR)

Jazdecká socha generála Georgia Luperóna pred pevnosťou Fortaleza San Felipe, San Felipe de Puerto Plata (Zdroj: flickr/cc/Martin Baran)

 

Ostrov Saona

Z prístavu Bayahibe sa organizuje plavba po juhovýchodnom pobreží s krásnymi bielymi plážami s jemným pieskom a tropickými palmami. Katamaránom sa dostanete až na ostrov Saona, ktorý je súčasťou prírodnej rezervácie Východný národný park. Okrem vzácnej prírody sa tu totižto nachádzajú archeologické nálezy pôvodného indiánskeho obyvateľstva. Nebude chýbať ani čas na kúpanie a šnorchlovanie.

 • Cena dospelý: 85 USD (78 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 43 USD (39 EUR)

Dokonalé pláže a krištáľovo čistá voda na ostrove Saona (Zdroj: flickr/cc/marco.ranciglio)

 

Haitises, Samana

K najkrajším miestam na ostrove patrí Národný park Haitises na polostrove Samana na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Založený bol v roku 1976. Skladá sa z vápenca krasovej plošiny, jaskýň, mangrovových lesov na pobreží a zvyšné plochy pokrývajú tropické lesy. Sú tu aj krásne nedotknuté pláže s dokonalo čistou vodou.

 • Cena dospelý: 85 USD (78 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 43 USD (39 EUR)

Národný park Haitises (Zdroj: flickr/cc/Raonel)

 

Safari

Cez divoký lesy sa preveziete až na ranč s koňmi a domácimi zvieratami. Počas jazdy spoznáte miestne obyvateľstvo v malých dedinkách, plantáže cukrovej trstiny, tropické rastliny, banánovníky, pestovanie citrusov, kávy a kakaa.

 • Cena dospelý: 85 USD (78 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 43 USD (39 EUR)

Safari v Dominikánskej republike (Zdroj: flickr/cc/Beadmobile)

 

Jazda na štvorkolkách

Na štvorkolkách zažijete jazdu plnú vzrušenia, ale súčasťou výletu je aj poznávanie autentickej krajiny a malých dediniek, cez ktoré vedie trasa výletu.

 • Cena dospelý: 85 USD (78 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 43 USD (39 EUR)

 

Monster náklaďák

Pre milovníkov adrenalínu a poriadneho dobrodružstva je výlet do vnútrozemia Dominikánskej republiky tým pravým zážitkom. Ako dopravný prostriedok sa používajú špeciálne upravené terénne vozidlá 8x8.

 • Cena dospelý: 95 USD (87 EUR)
 • Cena dieťa do 12 rokov: 47 USD (43 EUR)

Monster náklaďák (Zdroj: flickr/cc/iom_keith)

 

Manatí Park

V oblasti Bavaro, Punta Cana sa nachádza zábavný park Manatí Park, kde nájdete botanickú a zoologickú záhradu, dokonca si môžete za príplatok zaplávať aj s delfínmi. Počas dňa je pre návštevníkov pripravených 9 zaujímavých, tematicky odlišných predstavení.

 • Cena vstupného: dospelý 35 USD (32 EUR), deti do 12 rokov 20 USD (18 EUR)
 • Cena plávania s delfínmi: 125 USD (114 EUR), deti musia mať viac ako 120 cm

Predstavenie v Manatí Parku (Zdroj: flickr/cc/Evgeny Drokov)

 

Marinarium

Počas dovolenky môžete objavovať krásy pobrežia, koralových útesov a podmorského života. Počas  plavby sa môžete potápať s rajami a žralokmi. V cene je zahrnuté požičanie potápačských potrieb na šnorchlovanie.

 • Cena dospelí: 86 USD (72 EUR)
 • Cena deti do 12 rokov: 43 USD (40 EUR)

Marinarium, potápanie (Zdroj: flickr/cc/Trip to Punta Cana)

 

Hranie golfu

Pobyt si môžete spestriť návštevou niektorého z golfových ihrísk. V oblasti Bavaro, Punta Cana sa nachádza hneď 7 golfových ihrísk, všetky 18 jamkové a v Playa Dorada je na výber 18 jamkový a 9 jamkový green.

 • Cena:  18 jamkový Playa Dorada - 65 USD (60 EUR),  9 jamkový green Playa Dorada – 45 USD (41 EUR),
 • Bavaro – 145 USD (132 EUR),
 • Punta Cana – 185 USD (169 EUR),
 • Barcelo - 105 USD (96 EUR),
 • Punta Blanca – 170 USD (155 EUR)

 

Pláž Bavaro

Niekoľko kilometrov dlhý piesočnatý pás pláže Bavaro patrí k najkrajším plážam sveta. Nachádza sa na východnom pobreží Dominikánskej republiky pri známom letovisku Punta Cana. Zlatistý  piesok a priezračná voda sú ideálnymi podmienkami na kúpanie a tiež potápanie.

Dlhá piesočnatá pláž Bavaro (Zdroj: flickr/cc/Aleks63)

 

Pláž Playa de las Aguilas

Ak patríte k milovníkom tzv. púštnych pláží a miest nedotknutých človekom, tak zavítajte na pláž Playa de las Aguilas na juhozápadne Dominikánskej republiky. Nachádza s v Parque Nacional Jaragua, je tvorená bielym pieskom a voda je tu jasne modrá. Nie je tu vybudovaná cesta, žiadne zariadenie, dokonca tu nenájdete ani takmer žiadne stromy. Je vhodná pre tých, ktorí hľadajú krásnu krajinu a oddych bez húfov ľudí.

Pláž Playa de las Aguilas (Zdroj: flickr/cc/Carlos Hip)