Najkrajšie pláže v Mexiku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Mexika so sprievodcom.

 

Stredoamerická krajina Mexiko alebo ako jej miestni hovoria „Estados Unidos Mexicanos“  má pobrežie dlhé viac ako 9000 kilometrov zo západu obmývané Tichým oceánom a z východu Mexickým zálivom. Ponúka nekonečné piesočnaté pláže uprostred nedotknutej prírody, koloniálnu architektúru a zaujímavou históriu. Dnes vám predstavíme výber tých najkrajších mexických pláží.

 

Playa del Carmen, Cancún

Rýchlo rozrastajúca sa rybárska dedinka, obľúbené mexické letovisko Playa del Carmen, leží v tesnej blízkosti Cancúnu pozdĺž Karibského mora v Quintana Roo. Voda v mori nie je tak krištáľovo čistá ako v Cancúne či Cozumel, no vďaka dobrej dostupnosti, bohatým službám, športovým možnostiam a hlavnej pláži, ktorá sa tiahne von z mesta je obľúbeným miestom mnohých dovolenkárov.

Biely piesok v letovisku Playa del Carmen
Biely piesok v letovisku Playa del Carmen (Zdroj: flickr/cc/Yucatan Holidays)
 

Maroma Beach

10 minút severne od Playa del Carmen leží Maroma Beach. Aj napriek viacerým hotelovým rezortom patrí k pokojnejším častiam Mayskej riviéry (Riviera Maya) na pobreží polostrova Yucatan. Takmer kilometer dlhú piesočnatú pláž obmýva krištáľovo čistá voda. Ponúka veľmi dobré podmienky na relax, kúpanie, možnosti občerstviť sa a peknú prírodu.

Pokojná pláž Maroma Beach
Pokojná pláž Maroma Beach (Zdroj: flickr/cc/j.caswell)

 

Cancun Beach, Cancún

Cancúnske pláže sú známe jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Rozprestierajú sa na pobreží Mexického zálivu. Široké pláže sú plné obchodov, reštaurácií a barov. Môžete v okolí pozorovať korytnačky a veľryby. Z mnohých spomeňme napríklad Playa Merlin či Playa Tortuga.

Jedna z pláží v Cancúne
Jedna z pláží v Cancúne (Zdroj: flickr/cc/Franx')

 

Playa Delfines

Ak by ste túžili uniknúť od ruchu Cancúnu, skúste pláž 30 minút jazdy – Playa Delfines. Pláž z jemného bieleho piesku obmývajú plytké vody modro-zelenej farby. Pláž je obľúbená pre miestnych obyvateľov. Je tu pár paliem nakláňajúcich sa smerom k pláži a nejaké tie možnosti občerstviť sa. Jedinou nevýhodou je, že sem nechodí verejná doprava. Musíte ísť vlastným autom či taxíkom.

Pokojnejšia pláž Playa Delfines neďaleko Cancúnu
Pokojnejšia pláž Playa Delfines neďaleko Cancúnu (Zdroj: flickr/cc/D-Stanley)
 

Puerto Vallarta Beach, Puerto Vallarta

Puerto Vallarta je letovisko pri vodách Tichého oceánu, v ktorom sa nachádza viacero krásnych pláží. Chránené zátoky vytvárajú ideálne podmienky na šnorchlovanie, pozorovanie veľrýb a hĺbkový rybolov. Z najkrajších spomeňme Playa los Muertos na juhu s plážovými klubmi a reštauráciami, Playa Bucerías na severozápadnej strane zálivu, ktorú obľubujú surfisti a rodiny s deťmi, Playa Manzanillo či pláže južne od mesta v Mismaloya a Boca de Tomatlán.

Playa los Muertos
Playa los Muertos (Zdroj: flickr/cc/blitu)
 

Playa del Amor

Leží na najjužnejšom cípe Baja California Sur medzi Morom Cortez a Tichým oceánom, dostať sa sem môžete loďou či lodným taxíkom z prístavu Cabo San Lucas. Piesočnatá pláž Playa del Amor sa rozprestiera pod pieskovcovými skalami so známym 40 metrov vysokým skalným oblúkom Cabo San Lucas  alebo tiež Land’s End siahajúcim až do mora. Okrem romantických chvíľ si tu môžete užiť pokojné kúpanie a relax.

Romantická pláž Playa del Amor
Romantická pláž Playa del Amor (Zdroj: flickr/cc/medvid2011)

 

Playa Norte, Isla Mujeres

Pláž Playa Norte nájdete na severozápadnom okraji ostrova Isla Mujeres, ktorý je známy krásou svojich pláží. Na pláž premáva trajekt z Cancúnu. Nájdete tu priezračnú vodu, jemný svetlý piesok a tropickú prírodu. Oblasť je ideálna na bezpečné kúpanie pre všetky vekové kategórie, chránená pred vetrom a morskými prúdmi, vhodná na potápanie.

Playa Norte, Isla Mujeres, Mexiko
Playa Norte na ostrove Isla Mujeres (Zdroj: flickr.com/photos/132646954@N02)

 

Pichilingue Beach

Krásna dlhá pláž Pichilingue Beach je vyhľadávaná vďaka nezabudnuteľnému západu slnka nad Mexickým zálivom. Nachádza sa približne 30 minút jazdy z La Paz, kde nájdete ticho a pokoj, čistú pláž s tyrkysovo modrou vodou, s dostatkom miest na parkovanie a reštauráciami. Sú tu veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie a potápanie.

Pohľad na Pichilingue Beach
Pohľad na Pichilingue Beach (Zdroj: flickr/cc/captainwagon)

 

Playa La Ropa

Pláž La Ropa dostala prezývku „Beach of Clothing”, pretože tu stroskotala loď, ktorá prevážala farebné látky a tie boli všade vo vode i na pláži. Dnes je pláž vyhľadávaná  milovníkmi rôznych vodných športov. Nájdete tu aj množstvo rôznych reštaurácii.

Pláž Playa La Ropa
Pláž Playa La Ropa (Zdroj: flickr/cc/callie0811)
 

Playa de Akumal, Mayská riviéra

Ďalšou plážou obľúbenej Mayskej riviéry (Riviera Maya) je pláž pri mestečku Akumal. Toto miesto je vychýrené medzi milovníkmi šnorchlovania a potápania. V krištáľovo čistých vodách nájdete koralový útes, ktorý je domovom rôznych živočíchov a rastlín. Pláž je známou lokalitou, kam pravidelne prichádzajú korytnačky, aby tu nakládli vajcia. Pláž tvorí jemný piesok a pokojné vody sú okrem potápania vhodné aj na kúpanie.

Pláž pri mestečku Akumal
Pláž pri mestečku Akumal (Zdroj: flickr/cc/veatripsandtours)

 

Bahia Balandra

Ide o obľúbenú rodinnú pláž v regióne La Paz pokrytú jemným pieskom a skalnatými útvarmi roztrúsenými po celej pláži. Známa je najmä vďaka skalnému útvaru s názvom Diamond rock. Voda je plytká, a tak sa chladnejší Tichý oceán rýchlo ohrieva.

Priezračná voda pri pláži Bahia Balandra
Priezračná voda pri pláži Bahia Balandra (Zdroj: flickr/cc/mchiantaretto)

 

Tulum

Pláže v Tulume sa nachádzajú na Mayskej riviére (Riviera Maya) asi dve hodiny južne od Cancúnu. Sú to široké pláže prerušované útesmi a tropickou zeleňou. Keďže Talum patril k najdôležitejším centrám prehispánskej mayskej kultúry, milovníci histórie môžu okrem oddychu na pláži poznávať tunajšie pamiatky.  

Pohľad na pláž v Tulume
Pohľad na pláž v Tulume (Zdroj: flickr/cc/Gianni Maestri)

Často kladené otázky

Má Mexiko piesočnaté pláže?

Mexiko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Mexiku?

v Mexiku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Playa del Carmen, Maroma Beach, Cancun Beach, Playa Delfines a ďaľšie.

Je dovolenka v Mexiku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.