Santorini - Základné informácie

Grécko

Santorini

Lokalita v Grécku

 

Ostrov sa nachádza na juhu súostrovia Kyklady. Jeho podobu ovplyvnila sopečná činnosť, preto dnes láka turistov svojimi charakteristickými útesmi a piesočnatými plážami sfarbenými dočervena alebo dočierna.

Viac informácií o počasí v Santorini >

Červená pláž na ostrove Santorini (Zdroj: flickr/cc/Christopher Rada)

 

Pláže

Pláže sa rozprestierajú prevažne na juhu a východe ostrova. Neďaleko antického mestečka Akrotiri leží známa piesočnatá pláž Red Beach, ktorú lemujú červené skaly sopečného pôvodu. Na východnom pobreží pri dedinke Kamari nájdete pláž s rovnomenným názvom. Piesok je priam čierny a služby pestré. Peknú dlhú pláž z tmavého piesku nájdete aj pri dedinke Perissa s dominantnou skalou známou ako Mesa Vouno. Pre milovníkov vodných športov a kúpania v krištáľovo čistej vode je vhodná jedna z najnavštevovanejších pláží Agios Georgios necelé 4 km od  Perissa. Spomeňme tiež pláže ako Vlychada, Cape Columbo, Monolithos či White Beach.

Viac informácií o plážach v Santorini >


Zaujímavé miesta

Santorini je známe mestečkami s bielymi domami a modrými strechami, takým je aj dedinka Oia. Postavená je na útese s výhľadom na celý ostrov a na vulkány Palia a Nea Kameni. Môžete sa tiež zoznámiť s minojskou kultúrou v nálezisku Akrotiri, previezť sa po ostrove na somároch, prezrieť kláštory, pozostatky stredovekého opevnenia hradu Akrotiri, nálezisko Mesa Vouno na východnom pobreží či hrad v Pyrgose.

Viac informácií o zaujímavých miestach v Santorini >

Mestečko Pyrgos (Zdroj: flickr/cc/gobronxbombers)