Najkrajšie pláže v Santorini

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Santorini so sprievodcom.

 

Ku gréckym ostrovom patrí aj Santorini, malý ostrovček, ktorý sformovala sopečná činnosť. Vďaka nej sú veľkým lákadlom tunajšie pláže obohnané strmými útesmi, ktorých piesok je sfarbený dočervena alebo dočierna. Pláže sa rozprestierajú prevažne na juhu a východe ostrova. Dnes vám výber tých najkrajších ponúkame.


Red Beach

Ako už samotný názov napovedá, táto krásna pláž si vyslúžila svoje meno vďaka nápadnému sfarbeniu. Pláž je obohnaná majestátnymi skalami. Jemný červenkastý piesok sa miesi s malými červenými a čiernymi kamienkami. Prístup je nenáročný, z blízkeho parkoviska sú to len dve minúty chôdze. Red Beach nájdete kúsok od starobylého miesta Akrotiri so zaujímavými pamiatkami. Premáva odkiaľ aj loď priamo na pláž.

Známa pláž Red Beach

Známa pláž Red Beach (Zdroj: flickr/cc/CuriosityTravels)


Kamari

Približne 10 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta ostrova Fira sa rozprestiera pláž Kamari. Tiahne sa smerom na sever od masívnej skaly Mesa Vouno, ktorá sa vypína z mora. Viac ako dva kilometre dlhú pláž tvorí čierny piesok. Je plne vybavená, môžete využiť ležadlá a slnečníky alebo si skúsiť niektorý z ponuky vodných športov.

Pohľad na pláž Kamari

Pohľad na pláž Kamari (Zdroj: flickr/cc/I.H.Snaps)


Perissa

Smerom na juh od vyššie spomínanej Mesa Vouno sa tiahne ďalšia krásna pláž s tmavým pieskom a oblými kameňmi - Perissa. Od hlavného mesta Fira je vzdialená zhruba 15 kilometrov juhovýchodne. Okolie je plné hotelov, reštaurácií, barov a tradičných taverničiek. Známa je aj krásnymi výhľadmi a krištáľovo čistou vodou. Aktívnym dovolenkárom odporúčame navštíviť tunajšie archeologické nálezisko.

Pláž Perissa neďaleko Kamari

Pláž Perissa neďaleko Kamari (Zdroj: flickr/cc/simononly)


Agios Georgios

K známym tzv. tmavým plážam patrí aj Agios Georgios, ktorú tvorí zmes tmavého piesku a kamienkov. Krištáľovo-čistá voda nabáda k plávaniu, no táto pláž je plne vybavená aj pre milovníkov vodných športov. Môžete vyskúšať jet-lyžovanie, potápanie, windsurfing, vodné bicykle, banány a atď. Sú tu ležadlá, slnečníky a rôzne možnosti na občerstvenie. Nachádza sa necelé 4 km od  Perissa.

Pláž Agios Georgios

Pláž Agios Georgios (Zdroj: flickr/cc/romanrdgz)


Monolithos

Pláž Monolithos s veľmi pozvoľným vstupom do vody, s dobrými službami a lemovaná stromami je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a nielen pre nich. Rozprestiera sa na východnom pobreží ostrova, v blízkosti pláže Kamari, neďaleko letiska Santorini. Dlhá pláž z tmavošedého piesku má k dispozícii ležadlá a slnečníky. Nechýbajú hotely, reštaurácie, bary, kaviarne, je tu aj futbalové a basketbalové ihrisko a jedno pre deti.

Monolithos obľubujú rodiny s deťmi

Monolithos obľubujú rodiny s deťmi (Zdroj: flickr/cc/patacancha)


Perivolos

Táto pláž leží  v južnej časti ostrova, približne 3 kilometre od Perissa. Ľahko sa odtiaľ dostanete na pláž miestnou dopravou. Dokonca sem môžete ísť pešo, cesta je pokračovaním z pláže Perissa a Agios Georgios. Piesočnatá pláž so zmesou až čiernych kamienkov spôsobila, že sa jej hovorí aj Čierna pláž. Okrem kúpania v azúrovo modrej vode je možné skúsiť niektorý z ponuky vodných športov či ochutnať miestne špeciality v tavernách.

Perivolos v južnej časti ostrova

Perivolos v južnej časti ostrova (Zdroj: flickr/cc/cporeca)


White Beach

White Beach je obohnaná bielymi útesmi, ktorých úlomky sa miešajú s pieskom, svetlá pláž je na Santorini neobvyklá. Skaly poskytujú prirodzený tieň a súkromie, je to pokojné miesto, nechodí sem tak veľa ľudí ako na okolité pláže. Ideálne miesto na oddych, kde nájdete len pár ležadiel a slnečníkov. Dostupná je pešo alebo loďou.

Svetlá pláž White Beach

Svetlá pláž White Beach (Zdroj: flickr/cc/Oren & Shimrit)


Vlychada

Vlychada je pláž z tmavého piesku so zaujímavými skalnými útvarmi a rozpoznateľná vďaka dvom komínom bývalej továrne. Leží v južnej časti ostrova. Ak by ste hľadali podobnú pláž ako Red Beach, ale ruch a veľa turistov vás neláka, skúste Vlychadu. Pomerne dlhá pláž je pokrytá tmavošedým pieskom. Má len nejaký ten rad ležadiel. Vhodná na pokojné kúpanie a odpočinok.

Tmavý piesok na pláži Vlychada

Tmavý piesok na pláži Vlychada (Zdroj: flickr/cc/Joe N Rossi)


Paradisi

Ak by ste túžili navštíviť pláž Paradisi, musíte sa vydať na sever ostrova. Tvorená je z tmavého piesku. Býva tu často vietor a tvoria sa vlny v mori, odporúčame pre milovníkov vodných športov. Sú tu veľmi dobré podmienky na surfovanie a ďalšie športy.

 

Cape Columbo

V severnej časti ostrova sa nachádza aj pláž Cape Columbo, spomínaná Paradisi je položená v západnej časti a Cape Colombo vo východnej. Z hlavného mesta je to cca 10 kilometrov. Lemujú ju skaly, ktoré poskytujú dostatok tieňa. Aj tu bývajú často vlny a je vhodná na vodné športy. Je to krásna a pokojná pláž, tak trochu izolovaná, kde nechodí veľa ľudí.

Cape Columbo na severe

Cape Columbo na severe (Zdroj: flickr/cc/Alexandra (Nessa) Gnatoush)


Vourvoulos

V severovýchodnej časti Santorini, približne 7 km od hlavného mesta Fira leží pláž Vourvoulos. Táto menej známa pláž poskytuje vhodné podmienky na relax a pokojné kúpanie. Piesočnatú pláž obmýva priezračná voda azúrovej farby. Pri kúpaní treba byť opatrný, keď sa tvoria vlny.

Pokojná pláž Vourvoulos

Pokojná pláž Vourvoulos (Zdroj: flickr/cc/Joe N Rossi)