Najkrajšie pláže na Lesbose

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Lesbos je tretí najväčší grécky ostrov, vďaka čomu ponúka množstvo krásnych pláží. Možno si vybrať spomedzi organizovaných pláží s ležadlami, slnečníkmi a centrami vodných športov. Ak túžite po súkromí a tichej prírodnej pláži, aj takých tu nájdete dostatok. Pozrite si naše tipy na skvelé pláže ostrova Lesbos.

 

Petra

Petra je veľký pobrežný areál s požičovňou slnečníkov a ležadiel. Leží na severozápadnom pobreží ostrova. Na piesočnej pláži sú k dispozícii sprchy a ďalšie turistické vybavenie. V okolí je niekoľko príjemných reštaurácií a tradičných taverien. Pláž je súčasťou rovnomennej dediny Petra a je často vyhľadávaná rodinami s deťmi.

Petra

Petra (Zdroj: flickr/cc/Jonathan Lundqvist)

 

Skala Eressos

Skala Eressos je jedna z najkrajších pláží na Lesbose. Nájdete ju na západnom pobreží. Je to dlhá piesočná pláž s dobre organizovanými službami pre turistov. K dispozícii je plážové vybavenie a množstvo kaviarní, barov a taverien v blízkom okolí.

Skala Eressos

Skala Eressos (Zdroj: flickr/cc/Sarah)

 

Skala Kallonis

Pláž Skala Kallonis je najpopulárnejšia pláž zátoky Kalloni na západnom pobreží. Je to dlhá piesková pláž s kvalitnými službami. Je zvlášť vhodná pre rodiny s malými deťmi, piesok je jemný a voda je pokojná a plytká. Na pláži sa nachádza niekoľko centier vodných športov a v blízkosti reštaurácie a taverny. V okolí pláže Skala Kallonis sa tiahnu ďalšie, viac alebo menej organizované pláže veľkej zátoky.

Pláž Skala Kallonis

Pláž Skala Kallonis (Zdroj: flickr/cc/PRO Leonora (Ellie) Enking)

 

Anaxos

Anaxos je pokojné turistické letovisko ležiace medzi dedinami Petra a Molyvos, asi 60 km severozápadne od hlavného mesta ostrova Mytilene. Pláž má jemný piesok a plytkú čistú vodu, preto je zvlášť vhodná pre malé deti. Nájdete tu dobré turistické vybavenie a v okolí tejto dlhej pláže je množstvo príjemnej zelene. Nechýbajú reštaurácie a taverny. Z okolitých dedín premávajú pravidelné autobusové linky priamo k pláži Anaxos.

Anaxos

Anaxos (Zdroj: flickr/cc/Αλέξανδρος)

 

Agios Stefanos

Agios Stefanos je krásna veľká zátoka, iba 33 km severne od Mytilene, neďaleko obce Madamados. Je to tichá kamienková pláž, úplne nedotknutá a bez zariadení. Okolie pláže vytvára krásne scenérie s bujnou zeleňou. Pláž je málo frekventovaná, pri kúpaní treba dať pozor na skaly vo vode.

 

Agios Isidoros

Agios Isidoros je obľúbená, hoci kamienková pláž v blízkosti dediny Agios Isidoros. Leží na juhu ostrova, asi 40 km juhozápadne od hlavného mesta Mytilene. Je populárna pre krásnu čistú vodu a príjemné prostredie. Je to jedna z najdlhších pláží ostrova Lesbos, ktorá má tiež vynikajúce podmienky pre šnorchlovanie. Vzhľadom na skalné útvary na dne mora možno pozorovať zaujímavý podmorský život. Ryby a iné živočíchy sa pohybujú v tesnej blízkosti ľudí.

Agios Isidoros (Zdroj: flickr/cc/Jonathan Lundqvist)

 

Sigri

Piesočná pláž Sigri leží asi 90 km severozápadne od Mytilene. Je čiastočne organizovaná ale veľmi dobre turisticky vybavená, vrátane slnečníkov a ležadiel. Pláž má plytké a pokojné vody, preto je ideálna a často vyhľadávaná rodinami s malými deťmi, alebo seniormi. Napriek tomu je to stále tiché a pokojné miesto, zvyčajne uchránené od davov turistov. Občerstvenie nie je problém, v blízkom okolí možno nájsť reštaurácie a taverny.

Pláž Sigri

Pláž Sigri (Zdroj: flickr/cc/Elisa Triolo)