Najkrajšie pláže na Lesbose

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Vyberte si preferované odletové miesta
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 940 509 818
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00
So 9:00-14:00, Ne 15:00 - 20:00

 

Lesbos je tretí najväčší grécky ostrov, vďaka čomu ponúka množstvo krásnych pláží. Možno si vybrať spomedzi organizovaných pláží s ležadlami, slnečníkmi a centrami vodných športov. Ak túžite po súkromí a tichej prírodnej pláži, aj takých tu nájdete dostatok. Pozrite si naše tipy na skvelé pláže ostrova Lesbos.

 

Petra

Petra je veľký pobrežný areál s požičovňou slnečníkov a ležadiel. Leží na severozápadnom pobreží ostrova. Na piesočnej pláži sú k dispozícii sprchy a ďalšie turistické vybavenie. V okolí je niekoľko príjemných reštaurácií a tradičných taverien. Pláž je súčasťou rovnomennej dediny Petra a je často vyhľadávaná rodinami s deťmi.

Petra (Zdroj: flickr/cc/Jonathan Lundqvist)

 

Skala Eressos

Skala Eressos je jedna z najkrajších pláží na Lesbose. Nájdete ju na západnom pobreží. Je to dlhá piesočná pláž s dobre organizovanými službami pre turistov. K dispozícii je plážové vybavenie a množstvo kaviarní, barov a taverien v blízkom okolí.

Skala Eressos (Zdroj: flickr/cc/Sarah)

 

Skala Kallonis

Pláž Skala Kallonis je najpopulárnejšia pláž zátoky Kalloni na západnom pobreží. Je to dlhá piesková pláž s kvalitnými službami. Je zvlášť vhodná pre rodiny s malými deťmi, piesok je jemný a voda je pokojná a plytká. Na pláži sa nachádza niekoľko centier vodných športov a v blízkosti reštaurácie a taverny. V okolí pláže Skala Kallonis sa tiahnu ďalšie, viac alebo menej organizované pláže veľkej zátoky.

Pláž Skala Kallonis (Zdroj: flickr/cc/PRO Leonora (Ellie) Enking)

 

Anaxos

Anaxos je pokojné turistické letovisko ležiace medzi dedinami Petra a Molyvos, asi 60 km severozápadne od hlavného mesta ostrova Mytilene. Pláž má jemný piesok a plytkú čistú vodu, preto je zvlášť vhodná pre malé deti. Nájdete tu dobré turistické vybavenie a v okolí tejto dlhej pláže je množstvo príjemnej zelene. Nechýbajú reštaurácie a taverny. Z okolitých dedín premávajú pravidelné autobusové linky priamo k pláži Anaxos.

Anaxos (Zdroj: flickr/cc/Αλέξανδρος)

 

Agios Stefanos

Agios Stefanos je krásna veľká zátoka, iba 33 km severne od Mytilene, neďaleko obce Madamados. Je to tichá kamienková pláž, úplne nedotknutá a bez zariadení. Okolie pláže vytvára krásne scenérie s bujnou zeleňou. Pláž je málo frekventovaná, pri kúpaní treba dať pozor na skaly vo vode.

 

Agios Isidoros

Agios Isidoros je obľúbená, hoci kamienková pláž v blízkosti dediny Agios Isidoros. Leží na juhu ostrova, asi 40 km juhozápadne od hlavného mesta Mytilene. Je populárna pre krásnu čistú vodu a príjemné prostredie. Je to jedna z najdlhších pláží ostrova Lesbos, ktorá má tiež vynikajúce podmienky pre šnorchlovanie. Vzhľadom na skalné útvary na dne mora možno pozorovať zaujímavý podmorský život. Ryby a iné živočíchy sa pohybujú v tesnej blízkosti ľudí.

Agios Isidoros (Zdroj: flickr/cc/Jonathan Lundqvist)

 

Sigri

Piesočná pláž Sigri leží asi 90 km severozápadne od Mytilene. Je čiastočne organizovaná ale veľmi dobre turisticky vybavená, vrátane slnečníkov a ležadiel. Pláž má plytké a pokojné vody, preto je ideálna a často vyhľadávaná rodinami s malými deťmi, alebo seniormi. Napriek tomu je to stále tiché a pokojné miesto, zvyčajne uchránené od davov turistov. Občerstvenie nie je problém, v blízkom okolí možno nájsť reštaurácie a taverny.

Pláž Sigri (Zdroj: flickr/cc/Elisa Triolo)