Najkrajšie pláže v Aténach a okolí

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Hlavné mesto Grécka, Atény, sa radí medzi najznámejšie letoviská v krajine. Hoci sa preslávilo predovšetkým historickými pamiatkami, veľkým lákadlom sú aj krásne pláže v okolí mesta. Rozprestierajú sa po celej dĺžke južnej a severovýchodnej strany polostrova Attika. Dnes vám pár tipov na krásne pláže predstavíme.


Votsalakia

Obľúbenou plážou v oblasti Piraeus je Votsalakia, ktorá leží približne 10 km južne od Atén, kúsok od rušnej štvrti Kastelli. Najmä počas hlavnej letnej sezóny býva plná ľudí. Pobrežie je kamenisté, pláž veľmi čistá a ľahko dostupná autobusom z mesta Piraeus alebo Neo Faliro. Lemovaná je obchodíkmi a reštauráciami, využiť môžete aj ihrisko na volejbal.

Pláž Votsalakia s krištáľovo čistým morom

Pláž Votsalakia s krištáľovo čistým morom (Zdroj: flickr/cc/altheahotel)

 

Alimos

Približne 11 kilometrov od Atén nájdete živé miesto s množstvom aktivít. Hovoríme o pláži Alimos s bohatým výberom vodných športov ako lyžovanie či windsurfing a zábavou pre deti. Pláž má vysokú návštevnosť a nečudo, že býva počas víkendov preplnená. Radi sem chodia nielen dovolenkári, ale aj miestni obyvatelia. Relaxovať môžete tiež  v niektorej z taverien a reštaurácií.

Alimos s výberom vodných športov

Alimos s výberom vodných športov (Zdroj: flickr/cc/chulikfei)

 

Glyfada

Keď a vydáte smerom na juh, po 15 kilometroch objavíte mestečko Glyfada, kde sa v prednej časti rozprestiera pláž Glyfada (Glyfada Beach). V okolí je početné množstvo obchodíkov, kaviarničiek, reštaurácií a barov. Okrem hlavnej pláže tu nájdete aj menšie verejné či súkromné pláže, ktoré majú tiež dobré podmienky na kúpanie v krištáľovo čistom mori.

Krásna pláž v Glyfade

Krásna pláž v Glyfade (Zdroj: flickr/cc/RoyalCaribbeanIntl)


Voula

18 km od centra Atén môžete navštíviť jednu z najobľúbenejších pláží a to pláž Voula. Po necelých 30 minútach jazdy autom dorazíte na pláž s krásnymi zátokami. Je dobre organizovaná s dostatkom slnečníkov a ležadiel, plážových barov, kaviarní, športovým centrom, priestormi na volejbal a tenis. Je ľahko dostupná električkou alebo autobusom.

Obľúbená pláž Voula

Obľúbená pláž Voula (Zdroj: flickr/cc/Nossa pátria é o mundo inteiro)

 

Kokkino Limanaki

27 kilometrov výhodne od Atén, 1,5 kilometra od aténskeho prístavu Rafina sa rozprestiera malá piesočnatá pláž Kokkino Limanaki. Názov pláže v preklade znamená „Malý červený prístav“. Toto pomenovanie dostala podla charakteristickému útesu červenej farby, ktorý kontrastuje so sýtou farbou modrého mora. Vďaka veľmi dobrej prístupnosti má vysokú návštevnosť.

Menšia piesočnatá pláž Kokkino Limanaki

Menšia piesočnatá pláž Kokkino Limanaki (Zdroj: flickr/cc/Dimitris Graffin)

 

Astir

Krásnu piesočnatú pláž Astir s plytkou vodou nájdete približne 20 km od hlavného mesta. Má výhodnú polohu neďaleko mesta a historických pamiatok. Ide o súkromnú pláž pre náročných dovolenkárov s detským hracím parkom, trampolínami, rôznymi atrakciami. Získala aj ocenenie kvality Modrá vlajka. Za súkromie, bohaté služby a kvalitné podmienky si však budete musieť zaplatiť nemalý poplatok. Počas týždňa to je 15 EUR a cez víkend až 25 EUR.

Pláž Astir s veľmi dobrými službami

Pláž Astir s veľmi dobrými službami (Zdroj: flickr/cc/DIANA EST)

 

Akti Vouliagmenis

Spojenie oddychu, príjemného kúpania a aktivít ponúka pláž Akti Vouliagmenis vzdialená 20 km od Atén. Počas pracovných dní sa platí vstupné 4 EUR na osobu a cez víkend 5 EUR. Ideálne miesto aj pre rodiny s deťmi, nechýba detské ihrisko, trávnaté plochy a aj kurty na volejbal, tenis, basketbal. Pri pláží sú stánky s občerstvením a po krátkej prechádzke sa môžete občerstviť v reštaurácií s rybími špecialitami.

Akti Vouliagmenis

Akti Vouliagmenis (Zdroj: flickr/cc/riak13)

 

Kavouri

Blízko centra mesta približne 20 km od Atén sa nachádza príjemná pobrežná oblasť Kavouri s krásnymi plážami. Hlavnými plážami sú Mikro a Megalo Kavouri. Vďaka piesočnatému pobrežiu a plytkej vode sú veľkým lákadlom pre všetky vekové kategórie. Niet divu, že bývajú počas letnej sezóny plné turistov. Megalo Kavouri má veľké piesočnaté zátoky s plytkou vodou a rybími tavernami, Mikro s útulnou kaviarňou je obklopené množstvom zelene.

Pláž v Kavouri

Pláž v Kavouri (Zdroj: flickr/cc/Travelsnippets)


Varkiza

Južne od Atén, približne 27 km od mesta smerom do Sounion leží prímorské mesto Varkiza s piesočnatou plážou. Keďže je od mesta dosť ďaleko, je ideálnym miestom pre relax, nie je tak preplnená ako mnohé pláže pri Aténach. Ľahko sa sem z mesta dostanete autobusom, a potom si už môžete užívať oddych na pláži s ležadlami a slnečníkmi, volejbalovými ihriskami, detským ihriskom, plážovými barmi, kaviarňami a reštauráciami v okolí.

Varkiza Beach v prímorskom mestečku Varkiza

Varkiza Beach v prímorskom mestečku Varkiza (Zdroj: flickr/cc/stavrospap2004)

 

Vouliagmeni Lake

Ponúkame aj zaujímavú variantu trávenia času pri vode a to pri Vouliagmeni Lake. Približne 22 km južne od mesta sa nachádza jazero pod vápencovými skalami blízko mora, kde vteká voda z podzemných prameňov. Veľa ľudí sem prichádza pre neopakovateľnú atmosféru a liečivé účinky vody. Prírodné jazero má hĺbku 12 metrov a udržiava si teplotu okolo 25 ºC po celý rok. Ako na bežnej pláži, aj tu sú ležadlá a slnečníky a nejaké tie možnosti na občerstvenie.

Vouliagmeni Lake

Vouliagmeni Lake (Zdroj: flickr/cc/Rodrigo P.C.)

 

Schinias

Pláž Schinias je už viac vzdialené miesto, no hovoríme o jednej z najkrajších a najlepšie organizovaných pláží severovýchodne od mesta. Nachádza sa 45 km severovýchodne od centra Atén v blízkosti Marathonu. Krásne prostredie s krištáľovo čistou vodou dotvárajú borovice.  Bývajú tu aj veľmi dobré podmienky na windsurfing a rôzne vodné aktivity. Pláž je ľahko dostupná autobusom.  

Schinias severovýchodne od Atén

Schinias severovýchodne od Atén (Zdroj: flickr/cc/mislocin)