Najkrajšie pláže v Chorvátsku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Chorvátske pobrežie je obľúbené vďaka čistému moru, pestrej ponuke pláží, ostrovčekom v Jadranskom mori, zátokám a útesom. Pláže sú prevažne kamenisté v prostredí krásnych borovicových lesov, nájdu sa aj piesočnato-kamenisté či piesočnaté. Ak ste si ešte nevybrali tú pravú pre vás, ponúkame pár tipov.


Rajska plaža, Rab

V zátoke Lopar na severe ostrova Rab nájdete jednu z najkrajších chorvátskych pláží. Ako jedna z mála je tvorená z jemného piesku. Vstup do mora je veľmi mierny. Ak si chcete zaplávať, musíte prejsť dlhšiu vzdialenosť, no rodiny s malými deťmi ju majú veľmi radi. Na dvojkilometrovej pláži môžete oddychovať alebo vyskúšať ponuku vodných športov, ihriská na volejbal, futbal a golfové ihriská.

Rajska plaža v zátoke Lopar (Zdroj: flickr/cc/Dalmatia on my mind)


Čista plaža, Pag

7 km od letoviska Mandre na ostrove Pag sa rozprestiera piesočnatá pláž s občasnými kamienkami a pozvoľným vstupom do mora – Čista plaža. Môžete si požičať šliapadlá, občerstviť sa, kúpať sa, oddychovať alebo si krátiť čas zbieraním mušlí, ktorých je v plytkej vode neúrekom.

Čista plaža na ostrove Pag (Zdroj: flickr/cc/Yonker)


Baška, Krk

Pláž Baška je s dĺžkou 1,8 km najdlhšou plážou na Jadrane. Nachádza sa pri letovisku Baška na ostrove Krk. Vďaka kvalitným podmienkam na kúpanie získala ocenenie Modrá vlajka. Na niektorých miestach je pláž piesková, niekde kamenistá či zmesová. Okrem vodných športov a priestoru na plážový volejbal je pláž pripravená aj na príchod najmenších dovolenkárov. V hlavnej sezóne premáva pri pláži vláčik a je tu aj zábavné centrum s toboganmi.

Najdlhšia pláž na Jadrane – Pláž Baška (Zdroj: flickr/cc/furkanzendeli)


Punta Rata, Brela

Pláž Punta Rata sa rozprestiera na známej Makarskej riviére pri meste Brela. Bola ocenená Modrou vlajkou a pravidelne obsadzuje rebríčky v zoznamoch najkrajších svetových pláží. Je tvorená z jemného štrku a vstup do vody je piesočnatý. Borovicové lesy pri pláži poskytujú ideálny tieň. Scenériu tohto miesta dotvára pohorie Biokovo. Ak si chcete užiť krásu pláže a relaxovať, musíte prísť v skorých ranných hodinách.

Celosvetovo známa pláž Punta Rata (Zdroj: flickr/cc/andrej1910)


Bijeca, Medulin

Ak hľadáte pokojnú piesočnatú pláž vhodnú pre deti i starších ľudí, tak pláž Bijeca je určite správnou voľbou. Nachádza sa v mestečku Medulin približne 10 km od Puly smerom na juh. Pláž je čiastočne tienená, sú tu základné služby ako vodné športy, plážový servis, občerstvenie a atrakcie pre deti.

Pláž Bijeca pri meste Medulin (Zdroj: flickr/cc/mimdimaster12)

 

Zrče, Pag

Pláž z oblých kameňov Zrče v severovýchodnej časti ostrova Pag v meste Novalja je plážou dvoch tvárí. Takmer kilometer dlhá pláž poskytuje počas dňa pestrú zábavu a veľmi dobré podmienky na kúpanie. Z atrakcií spomeňme tobogany, bungee jumping, ihriská a atď. Večer sa mení na miesto zábavy a veľkých párty s množstvom nočných barov, diskoték.


Girandella, Rabac

Girandella leží na juhovýchodnom pobreží Istrie. Pláž z jemného štrku s betónovými časťami je lákadlom pre pokojné trávenie dovolenky počas dňa, no v nočných hodinách sa mení na živé miesto, ktoré vyhľadávajú najmä mladí dovolenkári. V júli sa tu koná letný festival. Môžete si požičať ležadlá a slnečníky, vyskúšať vodné športy, prejsť sa po promenáde dlhej takmer 1,5 kilometra, šnorchlovať či vyraziť na „potápačské safari“.

Známa chorvátska „párty pláž“ Girandella (Zdroj: flickr/cc/valamar.croatia)


Zlatni rat, Bol, Brač

Na ostrove Brač neďaleko mestečka Bol sa nachádza obľúbená chorvátska pláž Zlatni rat. Táto viac ako 600 metrov dlhá pláž je tvorená z malých kamienkov a piesku a je zaujímavá svojim tvarom. Je to akýsi cíp, ktorého špička je natočená vždy do inej strany, deje sa to vďaka spodným prúdom. Pláž býva plná a turisti sa sem chodia radi kúpať a slniť, no voda nie je až tak pokojná. Sú tu vhodné podmienky na vodné športy najmä windsurfing a kitesurfing.

Zlatni rat, Bol, Brač (Zdroj: flickr/cc/Sebastian Bergmann)


Pláž Saplunara, Mljet

Pláž sa nachádza v pokojnej zátoke Saplunara na juhovýchode ostrova Mljet 15 km od Sobry. V takmer kilometer dlhej zátoke nájdete absolútny pokoj a ideálne podmienky na nerušený odpočinok, pláž je piesočnatá a more priezračné. Nie sú tu reštaurácie ani obchody, všetko si musíte priniesť so sebou.

Pláž v zátoke Saplunara (Zdroj: flickr/cc/Gerard Gandul)


Pláž sv. Jakuba, Dubrovník

Pláž sv. Jakuba sa nachádza kilometer od centra mesta Dubrovník pod kostolom sv. Jakuba. Ide o zmes piesku a oblých kameňov. Pláž je pokojná, ale dá sa využiť aj ponuka vodných športov.


Pláž Bellevue, Dubrovník

Keď sa rozhodnete tráviť dovolenku v Dubrovníku, máme pre vás ďalšiu peknú pláž. Je ňou pláž Bellevue, ktorú tvoria drobné kamene s prímesou piesku. Nájdete ju v peknej zátoke v časti známej ako Gorica. Skalnaté útesy vrhajú na pláž tieň, ak si chcete užiť slnko, musíte prísť v skorých dopoludňajších hodinách alebo až podvečer.

Pláž Bellevue leží pod hotelom Bellevue (Zdroj: flickr/cc/ahisgett)


Pláž Zaton, Zadar

1,5 kilometrová zadarská pláž Zaton je prevažne kamenistá a skalnatá s prímesou piesku, pre zvýšenie pohodlia tu vybudovali betónové plochy. Kvalitné služby a čistotu mora ocenili Modrou vlajkou. Nájdete tu aj pestré aktivity, vhodná pre rodiny s deťmi.

Pohľad na pláž Zadar (Zdroj: flickr/cc/fleetrentacarcroatia)


Velika plaža, Omiš

V meste Omiš v časti Punta spoznáte kilometrovú prevažne piesočnatú pláž Velika plaža. Voda v mori je plytká, a tak je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi. Na pláži sú základné aktivity a služby. V letných mesiacoch sa tu organizujú majstrovstvá Chorvátska vo volejbale.

Velika plaža v Omiši pri západe slnka (Zdroj: flickr/cc/jokubaite)


Pupnatska Luka, Korčula

V zátoke na juhu ostrova Korčula neďaleko mesta Pupnat oproti ostrovu Lastovo nájdete pokojnú pláž Pupnatska Luka. Patrí k menej rušným plážam, pre relax ideálne miesto. Je prevažne skalnatá s jemnými kamienkami.

Pupnatska Luka, Korčula (Zdroj: flickr/cc/addictedtotravelpl)

Často kladené otázky

Má Chorvátsko piesočnaté pláže?

Chorvátsko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Chorvátsku?

v Chorvátsku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Rajska plaža, Čista plaža, Baška, Punta Rata a ďaľšie.

Je dovolenka v Chorvátsku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.