Najkrajšie pláže na Istrii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Príjemné prostredie s borovicovými lesmi, krásne pláže obmývané priezračným Jadranským morom, mierna klíma a pútavé historické pamiatky robia z Istrie skvelé miesto na trávenie dovolenky. Na pobreží nájdete okolo 40 pláží, ktoré získali ocenenie kvality Modrá vlajka. Tie najkrajšie pláže Istrie vám dnes ukážeme.

 

Slatina, Opatija

Priamo v centre Opatije nájdete krásnu pláž ocenenú modrou vlajkou s pestrými službami. Hovoríme o pláži Slatina, ktorú tvorí zmes piesku, štrku a betónových plôch. Pláž poskytuje sprchy, plážové slnečníky, ležadlá, reštaurácie, športové ihriská a športové vybavenie. Počas letných večerov sa pláž mení na rušné miesto.

Pláž Slatina v meste Opatija

Pláž Slatina v meste Opatija (Zdroj: flickr/cc/Geneflynn43)

 

Lido, Opatija

Pláž Lido je piesočná pláž so skalnatými časťami v mestečku Opatija. Leží vedľa parku Angiolina a patrí k najkrajším plážam mesta. Pred horúcimi lúčmi sa môžete ukryť v tieni borovíc. Nechýbajú príjemné reštaurácie s miestnymi špecialitami či bohatá ponuka vodných atrakcií.

Výhľad z pláže Lido priamo na Opatiju

Výhľad z pláže Lido priamo na Opatiju (Zdroj: flickr/cc/dzokogligorov)

 

Moščenićka Draga, neďaleko Opatije

Neďaleko mestečka Opatije môžete navštíviť pláž Moščenićka Draga lemovanú bohatou vegetáciou. Takmer dvojmetrovú pláž tvorí jemný štrk a obmýva krištáľovočistá voda. Kvalita pláže bola ocenená Modrou vlajkou. Pri pláži je hneď niekoľko reštaurácií, barov a stánkov s občerstvením.

Pláž Moščenićka Draga s jemným štrkom

Pláž Moščenićka Draga s jemným štrkom (Zdroj: flickr/cc/Roman Pfeiffer)

 

Bijeca, Medulin

Krásnu piesočnatú pláž Bijeca nájdete v mestečku Medulin. Vstup do mora je veľmi mierny a bezpečný aj pre najmenších návštevníkov. Dokonca prejdete v mori pár metrov a voda vám nebude siahať ani po pás. Pláž poskytuje ležadlá a slnečníky i príjemný tieň  pod stromami. V dosahu je veľa reštaurácií.

 

Lone Bay, Rovinj

K najobľúbenejším plážam pri meste Rovinj patrí Beach Lone Bay. Pláž pokrytá jemným štrkom  uspokojí i náročných dovolenkárov. Voda je dokonalo priezračná. Okolité stromy poskytujú prirodzený tieň a úkryt pred slnečnými lúčmi. Ponuka vodných športov je pestrá vrátane surfovania či šliapacieho bicykla. Na pláži je tiež požičovňa s malými loďkami. Môžete si urobiť malý výlet.

Lone Bay pri meste Rovinj

Lone Bay pri meste Rovinj (Zdroj: flickr/cc/Tim Ertl)

 

Valkane, Pula

Niekoľkokilometrová pláž Valkane sa tiahne pobrežím popri mestečku Pula. Tvorí ju prevažne jemný štrk. Na niektorých miestach sú vybudované betónové platne. Na svoje si prídu milovníci aktívnej dovolenky. Pláž sa totižto nachádza v blízkosti športového centra.

Štrková pláž Valkane pri Pule

Štrková pláž Valkane pri Pule (Zdroj: flickr/cc/PhotoKaton)

 

Ambrela, Pula

Pláž Ambrela je umiestnená priamo pri vchode do turistickej zóny Verudela v Pule. Vďaka miernemu a bezpečnému vstupu do vody sa stala lákavým miestom najmä pre rodiny s deťmi. O kvalite pláže vypovedá udelené ocenenie Modrá vlajka. Na pláži si môžete prenajať ležadlá a slnečníky. V okolí sú rôzne stravovacie možnosti.

Ambrela v dovolenkovej zóne Verudela

Ambrela v dovolenkovej zóne Verudela (Zdroj: flickr/cc/themax2)

 

Girandella, Rabac

Pri dedinke Girandella sa nachádza pláž s rovnomenným názvom. Pláž Girandella poskytuje oddych i aktívnu dovolenku. Dostupné sú nejaké tie reštaurácie a obchodíky. Pláž priťahuje mnoho mladých dovolenkárov. Každoročne sa tu koná letný festival elektronickej hudby. Pláž získala ocenenie Modrá vlajka.

Pláž Girandella neďaleko Rabacu

Pláž Girandella neďaleko Rabacu (Zdroj: flickr/cc/Hotels In Croatia)

 

Borik, Poreč

V severnej časti mesta Poreč sa rozprestiera kamenistá pláž Borik. Z pláže sa vám naskytne dychberúci výhľad na historické centrum mesta. Niektoré časti pláže sú spevnené betónovými platňami. K dispozícii sú sociálne zariadenia, šatne, reštaurácie, bary, obchodíky a vodné športy.

Pláž Borik na severe mesta Poreč

Pláž Borik na severe mesta Poreč (Zdroj: flickr/cc/valamar.croatia)

 

Bellevue, Poreč

Pláž Bellevue sa rozprestiera v modrej lagúne, v juhozápadnej časti polostrova Brulo, asi 2 km od mesta Poreč. Pláž je prevažne kamenistá. Niektoré časti sú spevnené betónovými platňami. Do vody vedú špeciálne upravené schodíky. V okolí sú dostupné rôzne reštauračné zariadenia.

Priezračná voda pláže Bellevue

Priezračná voda pláže Bellevue (Zdroj: flickr/cc/Wolfsraum)

 

Karpinjan, Novigrad

Príjemné kúpanie v plytkom mori, slnečné lúče a odpočinok v tieni voňavých borovíc nájdete na pláži Karpinjan. Prevažne štrková pláž sa nachádza pri meste Novigrad. Pláž je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. V blízkosti sú tenisové, basketbalové, futbalové a volejbalové ihriská. Nechýbajú reštaurácie, kaviareň, cukráreň či bary.

Časť pláže Karpinjan tvoria kamene

Časť pláže Karpinjan tvoria kamene (Zdroj: flickr/cc/beate.firlinger)

 

Ladin Gaj, neďaleko Umagu

Prevažne skalnatá pláž Ladin Gaj leží v krásnej zátoke, asi tak 8 km južne od mesta Umag. Ponúka zmes kvalitných služieb a výborných podmienok na kúpanie a odpočinok. Vďaka tomu získala ocenenie kvality Modrá vlajka. Neďaleko pláže sú reštaurácie, bary aj obchodíky. Južná časť zátoky je vyhradená pre nudistov.

 

Koversada, Vrsar

Južne od Vrsaru sa nachádza obľúbená kempingová osada Koversada. Tiahne sa pri nej pláž rozdelená na niekoľko častí. Hlavná časť je piesočnatá, ostatné prevažne kamenisté, štrkové. Jedna časť je vyhradená pre nudistov. K dispozícii sú reštaurácie, bary, rôzne atrakcie, športové centrum a vodné športy.

Pláž Koversada južne od Vrsaru

Pláž Koversada južne od Vrsaru (Zdroj: flickr/cc/eskajoint)