Najkrajšie pláže v Albánsku

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
Alebo píšte na info@dovolenka.sme.sk

 

Albánsko si povesť medzi dovolenkovými destináciami ešte len buduje. Cestovný ruch sa pomaly rozvíja, ale rozhodne má čo ponúknuť. Ak uvažujete, že by ste skúsili niečo nové a láka vás práve Albánsko, máme pre vás 15 tipov, kde nájdete tie najkrajšie pláže.

 

Dhërmi, Albánska riviéra

Na pobreží Albánskej riviéry sa rozprestiera pláž Dhërmi s tyrkysovo modrou vodou Iónskeho mora, ktorá je obľúbeným miestom pre kempovanie. Krajina nie je tak upravená, ako ste možno zvyknutí. Zaujímavé je, že mestečko pri pláži vybudovali v kopci na terasách. Pre aktívnych dovolenkárov odporúčame miestne jaskyne alebo pamiatky - kláštory sv. Marie Panny a sv. Theodora a kostolíky.

Pohľad na pláž Dhërmi (Zdroj: flickr/cc/Georgia Melodie Hole)
 

Velipoja, Shkodër

Pláž Velipoja nájdeme v dedinke Velipojë región Shkodër na severozápade Albánska. Kvalitný piesok sa tiahne až 4 km. Neďaleko pláže je aj krásna lagúna. Výhodou je, že sa teplota takmer celý rok drží nad hranicou 20ºC.  

Pláž a okolie Velipoja (Zdroj: flickr/cc/bernyveli)
 

Ksamil, Albánska riviéra

Neďaleko gréckej hranice južne od mesta Saranda nájdete mesto Ksamil so svojimi krásnymi plážami. V mori sa nachádzajú tri ostrovčeky, ktoré poskytujú maximálne súkromie a nedotknutú krajinu. Dá sa sem aj doplávať, prípadne dopraviť loďkou. Ksamil je rušné mesto, kde prichádza množstvo turistov.

Pohľad z pláže, vidno jeden z ostrovčekov (Zdroj: flickr/cc/-Tana-)
 

Divjaka beach, Divjakë  

Pláž nájdeme vo Fier v meste Divjaka. Toto mesto vzniklo len nedávno zlúčením mesta Divjakë, Grabian, Gradishtë, Remas a Tërbuf. Piesok je svetlý, voda plytká a scenériu dotvára okolitý borovicový les. Oplatí sa vidieť Karavastskú lagúnu a kolónie pelikánov. Za zmienku stojí aj miestny park Divjaka-Karavasta National Park.

Pobrežie v  Divjakë (Zdroj: flickr/cc/matraxhiu)
 

Pláž Lukova, Lukovë

Lukova je krásna piesočnatá pláž na juhozápade Albánska asi 20 minút jazdy z mesta Saranda. Pre pláže v tejto oblasti sú typické piesočnaté časti, ktoré sa striedajú so skalami. V oblastí je aj viacero jaskýň.

Piesočnatá pláž Lukova (Zdroj: flickr/cc/_amneris_)
 

Himara, Himara

Mesto Himara je veľmi pomaly sa rozvíjajúcou turistickou zastávkou. Pláže sú v hlavnej sezóne plné miestnych Albáncov. Odporúčame sa vydať viac na sever, kde je pláž Livadhias s krásne čistou vodou alebo južne od mesta pláž Potami.

Pláž a hornaté okolie Himary (Zdroj: flickr/cc/Freelancer)
 

Pláž Kakome Bay, Piqeras

Jednou z najkrajších zátok Stredozemného mora je zátoka Kakome Bay. Najbližšie sa nachádza albánske mesto Saranda. Ak sa rozhodnete pre Kakoma Bay, čaká na vás divoká nedotknutá príroda, archeologická oblasť pri Butrinte a dobre dostupné krásne pláže s takmer 290 slnečnými dňami.

Zátoka Kakoma Bay pri Stredozemnom mori (Zdroj: flickr/cc/KoRbi Krahethyer)
 

Pláž Golem, Durrës

3000 metrov dlhá pláž Golem má bezpečný mierny vstup do mora. Oblasť sa rýchlo rozvíja, nechýbajú reštaurácie a kaviarne.

 

Pláž Borsh, Rruga Plazhit, Borsh

Borsh je síce najdlhšia pláž Albánska (7 km), no húfy turistov tu rozhodne nečakajte. V okolí je len pár reštaurácií a barov. Leží v lokalite plnej olivovníkov na juhu Albánska.

 

Pláž Gjipe, Jala

Ak máte radi trávenie dovolenky v súkromí, na juhozápadnom pobreží neďaleko obce Dhërmi navštívte pláž Gjipe. Piesok je biely a jemný, more výrazne sfarbené, neďaleko je jaskyňa Pirate`s cave. Pláž je dostupná autom, ale dá sa sem podniknúť aj pekný výlet loďou.

Neďaleko obce  Dhërmi nájdete pláže s bielym pieskom a výrazne modrou vodou (Zdroj: flickr/cc/Miguel Palhinha)
 

Shengjin, Bulevardi Nënë Tereza Lezhe

Mesto Shengjin sa stalo dôležitým prístavom už za čias Rímskej ríše. Shengjin alebo tiež Svätý Ján má jednu z najkrajších albánskych pláží. 2 km dlhú piesočnatú pláž lemujú borovice, rozprestiera sa v severozápadnej časti Albánska v regióne Lezhë.

Piesočnatá pláž Shengjin (Zdroj: flickr/cc/Trip & Travel Blog)
 

Pláž Palasë, Rruga e plazhit të Palasës  

Keď sa vydáte južne od priesmyku Llogara k mestečku Palasë cca 5 km od Dhërmi, objavíte piesočnatú pláž s malými oblými kameňmi a čistým azúrovo modrým morom. Miesto je pomerne kľudné, je tu len reštaurácia, kaviareň a bar. Z neďalekých kopcov vzlietajú paraglidisti.

Palasë s azúrovým morom a piesočnato - kamenistou plážou (Zdroj: flickr/cc/blackcharliepho)
 

Bunec, pri Sarande

Tichým miestom je aj malá zátoka neďaleko mesta Saranda. Pláž je tvorená malými oblými bielymi kameňmi, vstup do mora mierny. Pláž delí pretekajúca rieka, ktorá steká z hôr. Je to miesto, kde sa ešte cestovný ruch neprejavil naplno. Pre odpočinok ideálne miesto.

 

Pláž Qëparo, Rruga Plazhit, Borsh

Na úpätí hôr v strede Albánskej riviéry objavíte mestečko Qëparo, ku ktorému patrí aj pláž s rovnakým názvom. Malá len asi 700 m dlhá pláž je z oblých kameňov a má pozvoľný vstup do vody. Typickými pre ňu sú bunkre, ktoré neskôr vyzdobili a dávajú tomuto miestu špecifický vzhľad. Odporúčame prechádzku do tzv. Qëparo Fushë (Staré Qeparo), čo je stará kamenná dedinka s olivovými hájmi.

Malá 700m pláž Qëparo (Zdroj: flickr/cc/François MUNIER)
 

Pláž Orikum, Vlorë

Pláž Oricum je malá pláž v dobrej lokalite, kde môžete navštíviť neďaleký národný park Llogara či kostol Marmiroi. Mesto leží na južnom konci Vlorského zálivu pri dôležitom prístave. Asi 800 m dlhá pláž má mierny vstup do mora a nájdete tu aj možnosti občerstviť sa.