Najkrajšie pláže v Albánsku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Albánsko si povesť medzi dovolenkovými destináciami ešte len buduje. Cestovný ruch sa pomaly rozvíja, ale rozhodne má čo ponúknuť. Ak uvažujete, že by ste skúsili niečo nové a láka vás práve Albánsko, máme pre vás 15 tipov, kde nájdete tie najkrajšie pláže.

 

Dhërmi, Albánska riviéra

Na pobreží Albánskej riviéry sa rozprestiera pláž Dhërmi s tyrkysovo modrou vodou Iónskeho mora, ktorá je obľúbeným miestom pre kempovanie. Krajina nie je tak upravená, ako ste možno zvyknutí. Zaujímavé je, že mestečko pri pláži vybudovali v kopci na terasách. Pre aktívnych dovolenkárov odporúčame miestne jaskyne alebo pamiatky - kláštory sv. Marie Panny a sv. Theodora a kostolíky.

Pohľad na pláž Dhërmi

Pohľad na pláž Dhërmi (Zdroj: flickr/cc/Georgia Melodie Hole)
 

Velipoja, Shkodër

Pláž Velipoja nájdeme v dedinke Velipojë región Shkodër na severozápade Albánska. Kvalitný piesok sa tiahne až 4 km. Neďaleko pláže je aj krásna lagúna. Výhodou je, že sa teplota takmer celý rok drží nad hranicou 20ºC.  

Pláž a okolie Velipoja

Pláž a okolie Velipoja (Zdroj: flickr/cc/bernyveli)
 

Ksamil, Albánska riviéra

Neďaleko gréckej hranice južne od mesta Saranda nájdete mesto Ksamil so svojimi krásnymi plážami. V mori sa nachádzajú tri ostrovčeky, ktoré poskytujú maximálne súkromie a nedotknutú krajinu. Dá sa sem aj doplávať, prípadne dopraviť loďkou. Ksamil je rušné mesto, kde prichádza množstvo turistov.

Pohľad z pláže, vidno jeden z ostrovčekov

Pohľad z pláže, vidno jeden z ostrovčekov (Zdroj: flickr/cc/-Tana-)
 

Divjaka beach, Divjakë  

Pláž nájdeme vo Fier v meste Divjaka. Toto mesto vzniklo len nedávno zlúčením mesta Divjakë, Grabian, Gradishtë, Remas a Tërbuf. Piesok je svetlý, voda plytká a scenériu dotvára okolitý borovicový les. Oplatí sa vidieť Karavastskú lagúnu a kolónie pelikánov. Za zmienku stojí aj miestny park Divjaka-Karavasta National Park.

Pobrežie v Divjakë

Pobrežie v  Divjakë (Zdroj: flickr/cc/matraxhiu)
 

Pláž Lukova, Lukovë

Lukova je krásna piesočnatá pláž na juhozápade Albánska asi 20 minút jazdy z mesta Saranda. Pre pláže v tejto oblasti sú typické piesočnaté časti, ktoré sa striedajú so skalami. V oblastí je aj viacero jaskýň.

Piesočnatá pláž Lukova

Piesočnatá pláž Lukova (Zdroj: flickr/cc/_amneris_)
 

Himara, Himara

Mesto Himara je veľmi pomaly sa rozvíjajúcou turistickou zastávkou. Pláže sú v hlavnej sezóne plné miestnych Albáncov. Odporúčame sa vydať viac na sever, kde je pláž Livadhias s krásne čistou vodou alebo južne od mesta pláž Potami.

Pláž a hornaté okolie Himary

Pláž a hornaté okolie Himary (Zdroj: flickr/cc/Freelancer)
 

Pláž Kakome Bay, Piqeras

Jednou z najkrajších zátok Stredozemného mora je zátoka Kakome Bay. Najbližšie sa nachádza albánske mesto Saranda. Ak sa rozhodnete pre Kakoma Bay, čaká na vás divoká nedotknutá príroda, archeologická oblasť pri Butrinte a dobre dostupné krásne pláže s takmer 290 slnečnými dňami.

Zátoka Kakoma Bay pri Stredozemnom mori

Zátoka Kakoma Bay pri Stredozemnom mori (Zdroj: flickr/cc/KoRbi Krahethyer)
 

Pláž Golem, Durrës

3000 metrov dlhá pláž Golem má bezpečný mierny vstup do mora. Oblasť sa rýchlo rozvíja, nechýbajú reštaurácie a kaviarne.

 

Pláž Borsh, Rruga Plazhit, Borsh

Borsh je síce najdlhšia pláž Albánska (7 km), no húfy turistov tu rozhodne nečakajte. V okolí je len pár reštaurácií a barov. Leží v lokalite plnej olivovníkov na juhu Albánska.

 

Pláž Gjipe, Jala

Ak máte radi trávenie dovolenky v súkromí, na juhozápadnom pobreží neďaleko obce Dhërmi navštívte pláž Gjipe. Piesok je biely a jemný, more výrazne sfarbené, neďaleko je jaskyňa Pirate`s cave. Pláž je dostupná autom, ale dá sa sem podniknúť aj pekný výlet loďou.

Neďaleko obce Dhërmi nájdete pláže s bielym pieskom a výrazne modrou vodou

Neďaleko obce  Dhërmi nájdete pláže s bielym pieskom a výrazne modrou vodou (Zdroj: flickr/cc/Miguel Palhinha)
 

Shengjin, Bulevardi Nënë Tereza Lezhe

Mesto Shengjin sa stalo dôležitým prístavom už za čias Rímskej ríše. Shengjin alebo tiež Svätý Ján má jednu z najkrajších albánskych pláží. 2 km dlhú piesočnatú pláž lemujú borovice, rozprestiera sa v severozápadnej časti Albánska v regióne Lezhë.

Piesočnatá pláž Shengjin

Piesočnatá pláž Shengjin (Zdroj: flickr/cc/Trip & Travel Blog)
 

Pláž Palasë, Rruga e plazhit të Palasës  

Keď sa vydáte južne od priesmyku Llogara k mestečku Palasë cca 5 km od Dhërmi, objavíte piesočnatú pláž s malými oblými kameňmi a čistým azúrovo modrým morom. Miesto je pomerne kľudné, je tu len reštaurácia, kaviareň a bar. Z neďalekých kopcov vzlietajú paraglidisti.

Palasë s azúrovým morom a piesočnato - kamenistou plážou

Palasë s azúrovým morom a piesočnato - kamenistou plážou (Zdroj: flickr/cc/blackcharliepho)
 

Bunec, pri Sarande

Tichým miestom je aj malá zátoka neďaleko mesta Saranda. Pláž je tvorená malými oblými bielymi kameňmi, vstup do mora mierny. Pláž delí pretekajúca rieka, ktorá steká z hôr. Je to miesto, kde sa ešte cestovný ruch neprejavil naplno. Pre odpočinok ideálne miesto.

 

Pláž Qëparo, Rruga Plazhit, Borsh

Na úpätí hôr v strede Albánskej riviéry objavíte mestečko Qëparo, ku ktorému patrí aj pláž s rovnakým názvom. Malá len asi 700 m dlhá pláž je z oblých kameňov a má pozvoľný vstup do vody. Typickými pre ňu sú bunkre, ktoré neskôr vyzdobili a dávajú tomuto miestu špecifický vzhľad. Odporúčame prechádzku do tzv. Qëparo Fushë (Staré Qeparo), čo je stará kamenná dedinka s olivovými hájmi.

Malá 700m pláž Qëparo

Malá 700m pláž Qëparo (Zdroj: flickr/cc/François MUNIER)
 

Pláž Orikum, Vlorë

Pláž Oricum je malá pláž v dobrej lokalite, kde môžete navštíviť neďaleký národný park Llogara či kostol Marmiroi. Mesto leží na južnom konci Vlorského zálivu pri dôležitom prístave. Asi 800 m dlhá pláž má mierny vstup do mora a nájdete tu aj možnosti občerstviť sa.

Často kladené otázky

Má Albánsko piesočnaté pláže?

Albánsko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Albánsku?

v Albánsku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Dhërmi, Velipoja, Ksamil, Divjaka beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Albánsku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.