Najkrajšie pláže v Čiernej Hore

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Pobrežie Čiernej Hory patrí k obľúbeným častiam Jadranu. 52 kilometrov pláží poskytuje ticho a pokoj, ale aj zábavu a kvalitný servis. Pláže sú pieskové, zmesové i tvorené oblými kameňmi. Niektoré z nich vám predstavíme.

 

Pláž Jaz, Budva

Približne 2,5 kilometra od letoviska Budva objavíte pláž z oblých kameňov, ktorá sa tiahne až k Tivatu. Pláž je pomerne kľudná s miernym vstupom do mora a ľahko dostupná autom či autobusom. Pláž sa delí na dve časti -, menšia časť je vyhradená pre nudistov.

Časť pláže Budva určená pre širokú verejnosť (Zdroj: flickr/cc/Sea Dance Festival)

 

Slovenska plaža, Budva

Slovenska plaža je mestská pláž tvorená oblými kameňmi tiahnúca sa pri letovisku Budva. Má dĺžku takmer 1600 m. Pláž je veľmi obľúbená, takže ticho nečakajte, je tu vždy veľa ľudí. Oplatí sa urobiť si prechádzku do prístavu s malými lodičkami i drahými jachtami.

Mestská pláž Slovenska plaža (Zdroj: flickr/cc/Momir Tomic)

 

Zlaté pobrežie, Barská riviéra

Zlatna Obala na Barskej riviére asi 2 km od Sutomoria je zaujímavá svojim liečivým pieskom. Tunajší hrubý zlatistý piesok obsahuje minerály, ktoré priaznivo pôsobia na ľudský organizmus, najmä na reumatizmus. Nájdete tu maximálny komfort – čisté more, pozvoľný vstup, sprchy a bar.

 

Pláže Mogren I. a II.

V romantickej zátoke neďaleko starobylej časti letoviska Budva spoznáte dve pláže, ktoré na seba nadväzujú. Mogren II. je kľudnejšia s menším množstvom turistov, ale platí sa tu mierny poplatok. Zahŕňa však kvalitný servis.

Pláže Mogren pri letovisku Budva (Zdroj: flickr/cc/Apartamenty Czarnogóra)

 

Královnina pláž, Montenegro

Jednu z najkrajších pláží Barskej riviéry nájdeme severne od mesta Čanje. Miestni ju nazývajú Kraljičina plaža. Scenériu pláže s bielym pieskom a krásne modrým morom dopĺňajú cyprusy a olivovníky. Je dostupná len loďou asi 10 minút. Bolo to obľúbené miesto kráľovnej Mileny, na pamiatku ktorej sa pláž dodnes volá Kráľovnina pláž.

Kraljičina plaža sa nachádza severne od mesta Čanje (Zdroj: flickr/cc/visit-montenegro)

 

Biserna Obala, Čanj

V morskej zátoke medzi Petrovacem a mestom Bar priamo v centre leží pláž Biserna Obala s belavým pieskom. Je to len kúsok od susednej Kráľovninej pláže. Vedie tu promenáda s kaviarňami a reštauráciami. Čaká vás až 265 slnečných dní v roku.

Pláže v oblasti Čanj (Zdroj: flickr/cc/ForceMajeureMontenegro)

 

Červená pláž, Montenegro

Crvena plaza sa rozprestiera približne 4 km od Sutomoria pri myse Ratac na Barskej riviére. Táto malá pláž dostala pomenovanie podľa špecifického červenkastého sfarbenia piesku i oblých kameňov. Obkolesuje ju hustý borovicový les. Pláž je dosť živá vďaka tunajšiemu baru.

Čistá voda a borovice pri myse Ratac (Zdroj: flickr/cc/Břetislav Lukáš)

 

Velika Plaža, Ulcinj

Na juhu Čiernej Hory je vybudované mesto Ulcinj s krásnymi zátokami a útesmi, pláže zaberajú takmer 20 km. Najvyhľadávanejšia je Velika Plaža, ktorá sa skladá z piesku s obsahom minerálov. Každoročne sem prichádzajú ľudia s problémami pohybového aparátu, hlavne reumatici. Vedľa nej je aj tzv. Ženska plaža, ktorá je vyhradená ženám nudistkám.

Velika Plaža obsahuje liečivé minerály (Zdroj: flickr/cc/Loreta)

 

Herceg - Novi

Herceg - Novi je obľúbeným letoviskom v zálive Boka Kotorská, kde je 20 pláží pieskových i kamenistých. Najznámejšia je 300 metrová pláž Žanjica obkolesená borovicovým lesom. Na dosah sú aj historické pamiatky a botanická záhrada. Za návštevu stoja aj pláže ako Rose a Mirište

Letovisko Herceg - Novi (Zdroj: flickr/cc/Andrey Sulitskiy)

 

Bečiči

Letovisko Bečiči je od Budvy vzdialené 2 kilometre. Narozdiel od nej je oveľa pokojnejšie. Môžete sa venovať rôznym športom či vyraziť na prechádzku po promenáde. Miestna pláž je piesková s dĺžkou takmer 1800 metrov.

Letovisko Bečiči (Zdroj: flickr/cc/CK Kalousek)

 

Pláž Murići, Skadarské jazero

Zaujímavým miestom je pláž Pláž Murići. Nejde o tradičnú pláž, nachádza sa v národnom parku pri Skadarskom jazere. Približne dve tretiny patria Čiernej Hore, zvyšok Albánsku. Z pieskovo-kamenistej pláže je výhľad na ostrov Beška. Okolie je plné dubov a gaštanových stromov.

 

Lučice, Petrovac

Vedľa Petrovacu sa nachádza 220 metrov dlhá pláž Lučice. Pláž je hlučná, obľubujú ju rodiny s deťmi. Je obohnaná borovicovým lesom a neďaleko je aj tobogan a ihrisko, ktoré poteší deti. Pri pláži nájdete reštaurácie a bary, priamo na pláži je tiež jeden bar.

Lučice s borovicovým lesom (Zdroj: flickr/cc/Sergey Dushkin)

 

Valdanos, Utjeha

Kamenistá pláž Valdanos v tvare polmesiaca leží na južnom pobreží Čiernej Hory. Táto oblasť je známa rozľahlými olivovými hájmi a produkovaním olív a oleja.

Často kladené otázky

Má Čierna Hora piesočnaté pláže?

Čierna Hora má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Čiernej Hore?

v Čiernej Hore je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Pláž Jaz, Slovenska plaža, Zlaté pobrežie, Pláže Mogren I. a II. a ďaľšie.

Je dovolenka v Čiernej Hore drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.